ZDARZYŁO SIĘ

2017/2018Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec

Aktualności

Październik

2.10: z okazji Dnia Chłopca dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego obdarowały męską część szkoły krawatami. Dziękujemy!


więcej...

2.10: z okazji Dnia Chłopca dziewczęta z klas 2a, 2f, 3a, 3c, 3f przygotowały wraz z panią Matrleną Kukier występ na auli. Grupę tę wsparli Michał Czelij (3e) i Szymon Kokocha (2f).


więcej...

5.10: uczniowie klasy IIf, IIIf i Emilka Skowron z klasy IIIb zaprosili uczniów SP2 w Węgorzewie na zajęcia naukowe biologiczno- chemiczne. Opiekunami były panie Wioletta Balewicz i Ewa Szarmacher


więcej...

11.10: na stronie umieszczone zostały już tematy Projektów edukacyjnych na ten rok szkolny (patrz: pasek "menu" po lewej stronie)

11.10: 10.10 odbyły się Szkolne Mistrzostwa w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców zorganizowane przez panią Marlenę Kukier.
Wyniki (chłopcy):

W rozgrywkach powiatowych w Więckach reprezentować nas będą Klaudia Kosmal, Wiktoria Predko, Damian Bilbin, Hubert Filipski.

16.10: Nasz pomysł na "Nockę klasową" zrealizowaliśmy z 13 na 14 października.
Złożyliśmy życzenia naszemu wychowawcy, ubraliśmy w koszulkę i czapeczkę (spodnie i buty już miał) i ...sprawdziliśmy umiejętność krojenia torta.
Potem Pani Danuta i Pan Robert (Rodzice naszej koleżanki Mai) opowiedzieli nam o swojej pasji (biorą udział w rekonstrukcjach zdarzeń historycznych). Obejrzeliśmy bogatą kolekcję zdjęć i widokówek Węgorzewa Pana Roberta (atrakcja: widzieliśmy banknoty drukowane tylko dla Węgorzewa!). Spotkaliśmy się z żołnierzem armii pruskiej i jego ...(dziś: sympatią).
Następnie nasze koleżanki przeprowadziły konkursy sprawdzające naszą wiedzę muzyczno-historyczno-kulturowo-językowo – i to i owo.... Wygrał zespół nr 2. Obejrzeliśmy też film. Graliśmy w szachy (Piotrek pokonał Darka) oraz w klękającą piłeczkę (wychowawca poległ kilka razy). Dziewczyny pięknie śpiewały i grały na gitarze. Niektórzy chłopcy poddali się makijażowi (efekt niesamowity!). Ktoś zjadł ser.
Dziękujemy za opiekę Pani Irenie Basara, Pani Danucie Sewruk, Panu Robertowi Sewrukowi oraz naszemu wychowawcy; za wizytę i pomoc kulinarną Państwu Justynie i Pawłowi Potrzuskom, Pani Krystynie Aleksandrowicz.

16.10: w piątek 13.10 świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Część artystyczną przygotowała pani Grażyna Poddubik.

Zdjęcia: Natalia Szutko (3f)


więcej...

19.10: już po raz drugi w tym roku szkolnym uczniowie klas IIf, IIIf i IIIb zaprosili maluchy na zajęcia naukowe z biologii i chemii (koordynatorami były panie Wioletta Balewicz i Ewa Szarmacher). Tym razem naszymi gośćmi były przedszkolaki z Przedszkola im. Misia Uszatka.

19.10: we wtorek 17.10 na hali przy Gimnazjum odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. Obie nasze drużyny zwyciężyły w tych rozgrywkach. Gratulujemy!

Zdjęcia: Patryk Kot (2a)


więcej...

24.10: Gmina Węgorzewo ogłasza konkurs plastyczny na PLAKAT profilaktyczny propagowania działań związanych z profilaktyką i przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie.
Praca - plakat musi być wykonana samodzielnie, zawierać HASŁO oraz PROPOZYCJĘ GRAFICZNĄ promującą przeciwdziałanie przemocy w rodzinie, ukazywanie pozytywnych wzorców życia rodzinnego, jak rozwiązywać własne problemy nie stosując przemocy. Format pracy - A1 ( arkusz brystolu o wym. ok. 60 cm x 85 cm ), technika pracy dowolna (kredki,farby, mazaki, pastele, wycinanka, collage, technika mieszana, itp.)
Praca powinna być podpisana na odwrocie pracy: imię i nazwisko, wiek, klasa, szkoła, tytuł pracy.
Prace należy złożyć do 24 listopada 2017 r. do pedagoga szkolnego. Przewidziano cenne nagrody. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w konkursie.
Szczegółowy regulamin konkursu do wglądu u pedagoga.

24.10: w czwartek 19 października 2017 roku, w Reszlu odbyły się rejonowe rozgrywki Szkolnego Związku Sportowego w piłce nożnej chłopców.
Nasza drużyna pomimo odniesionej tylko jednej porażki z Lidzbarkiem Warmińskim uplasowała się na trzeciej pozycji, co nie dało nam awansu na półfinał wojewódzki.
O wszystkim zadecydował ostatni mecz pomiędzy Lidzbarkiem a Reszlem, w którym to zwycięska okazała się drużyna Reszla, co zepchnęło nas z drugiej na trzecią pozycję. ( Mecz z Reszlem nasza drużyna zakończyła wynikiem 2:0 i w przypadku wygranej Lidzbarka utrzymałaby pozycję dającą awans).
Skład naszej drużyny:

Andrzej Gordziewicz

26.10: w dniach 16 – 20 października br. odbywał się IX Ogólnopolski Tydzień Kariery. W naszej szkole z tej okazji odbyły się następujące działania:
1) spotkanie z p. doktor Patrycją Zaniewską-Skupień, która przybliżyła młodzieży zawód stomatologa oraz opowiedziała o swojej ścieżce zawodowej. Mamy nadzieję, że to spotkanie stanie się inspiracją do podejmowania wspaniałych życiowych wyzwań przez naszych uczniów.
2) warsztaty kulinarne, które zorganizowała p. Bożena Godlewska. Na warsztatach uczennice poznały tajniki pieczenia pysznych ciast – szarlotki i tarty , miały okazję rozwijać swoje pasje kulinarne. Wypieki okazały się bardzo udane, szybko zniknęły z talerzy co do okruszka!
3) konkurs pt. „Pochwal się swoim talentem”, którego celem było zaprezentowanie zdolności plastycznych, rękodzielniczych oraz innych ekspresji twórczych a także możliwość przedstawienia swoich prac na forum szkoły. Swoimi talentami w postaci pięknych prac podzieliły się z nami: uczennica klasy III a Julia Marczak, uczennica klasy II f Agata Kołowerzo oraz uczennica klasy II d Wiktoria Predko. Bardzo dziękujemy i gratulujemy. Szkoda tylko, że tak mało uczniów zechciało podzielić się z nami swoimi talentami.


więcej...

ciąg dalszy...
W ramach obchodów OTK w naszym gimnazjum odbyło się miłe spotkanie obecnych uczniów naszej szkoły z jej absolwentami. Albert Malicki i Jakub Baran spotkali się z uczniami 4 klas III i podzielili się informacjami na temat szkół ponadgimnazjalnych, do których obecnie uczęszczają. Gimnazjaliści mieli okazję poznać tajniki nauki w Zespole Szkół Leśnych im. Unii Europejskiej w Rucianem-Nidzie w zawodzie technik leśnik, które zaprezentował Jakub Baran. Specyfikę zawodu technik mechatronik przedstawił młodszym kolegom Albert Malicki, uczeń Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych im. KEN w Giżycku. Bardzo naszym absolwentom dziękujemy!

Jolanta Górska


Powrót na początek strony