ZDARZYŁO SIĘ

2017/2018Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec

Aktualności

Listopad

2.11: Książki do II etapu Szkolnej Ligi Czytelnicze:

Wybieramy 3 książki i piszemy test do 30.11.17r.

2.11: wyniki I etapu Szkolnej Ligi Czytelniczej prowadzonej przez panią Małgorzatę Bacewicz:

8.11: 3.11 odbyły się w Więckach Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym Chłopców i Dziewcząt. Gimnazjum reprezentowali: Patryk Kot i Hubert Filipski z 2a. Chłopcy zajęli III miejsce. Opiekunem drużyny była pani Marlena Kukier. Gratulujemy!

13.11: w piątek 10.11 odbył się szkolny konkurs muzyczny "Polskie pieśni patriotyczne i wojskowe".
Laureatami zostali:

Gratulujemy! Organizatorką przeglądu była pani Marlena Kukier.


więcej...

13.11: W piątek 10 listopada 2017 roku odbyły się międzypowiatowe Zawody Sprawnościowo- Obronne, których organizatorem był Klub Garnizonowy oraz ZSO w Węgorzewie. Program zawodów obejmował następujące konkurencje:

W zawodach wzięło udział piętnaście trzyosobowych zespołów z naszego powiatu oraz powiatów gołdapskiego, oleckiego i kętrzyńskiego. ( W każdym zespole musiała uczestniczyć co najmniej jedna dziewczyna). Miejsce siódme zajął nasz zespół w składzie: Sandra Szymańska, Sebastian Bryżys, Jan Rybarczyk. Miejsce czwarte zespół: Weronika Myszczyńska, Daniel Jurkiewicz, Stanisław Wałach. Miejsce trzecie zespół: Oliwia Skłodowska, Piotr Fal, Jan Kukier. Od miejsca dziesiątego wzwyż zawodnicy otrzymali, oprócz dyplomów uczestnictwa, nagrody rzeczowe, a trzy pierwsze miejsca zostały uhonorowane pucharami.

Andrzej Gordziewicz


więcej...

13.11: odbyły się apele z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przygotowane przez uczniów klasy 3a oraz panią Dorotę Paszkiewicz i panów Jarosława Paszkiewicza i Sławomira Dobrowolskiego.
Organizatorzy dziękują pani Agnieszce Linkiel za pomoc w dekoracji auli oraz pani Marlenie Kukier za przygotowanie tańca finałowego.

Zdjęcia: Ola Wyrzykowska (2a)


więcej...

14.11: 26 października klasy II c, II d i III d pojechały na wycieczkę do Olsztyna. Uczniowie zwiedzali wystawy w Domu Gazety Olsztyńskiej poświęcone historii szkolnictwa polskiego na Warmii i Mazurach w latach 1918- 1939 oraz historii Olsztyna. Była też rozrywka- kręgle oraz film „Pierwszy śnieg” w kinie Helios.

14.11: 12 XI grupa wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Węgorzewie oraz z Gimnazjum im. J. A. Helwinga w Węgorzewie (z klasy IIIb: Justyna Waraksa, IIIe: Wiktoria Osińska i klasy IIIa: Aleksandra Sobolewska, Weronika Nazarowicz, Weronika Myszczyńska) wzięła udział w obsłudze imprezy dla uczczenia Święta Niepodległości III Jesiennego Święta Biegów zorganizowanej przez OSiR, która odbyła się w Ogonkach. Osobą organizującą grupę była p. Małgorzata Ambrosiewicz.

14.11: na hali przy Gimnazjum rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręczenj Dziewcząt i Chłopców.

Zdjęcia: Ola Sobolewska (3a)


więcej...

14.11: W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy maila następującej treści:

Zaproszenie

Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty oraz Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Ełku zapraszają rodziców na spotkanie dotyczące wdrażania reformy edukacji, które odbędzie się 20 listopada 2017 r. o godz. 16.00 w Węgorzewskim Centrum Kultury.

23.11: na podstronie "Nowości biblioteki szkolnej" pojawiło się 36 świeżo zakupionych nowości książkowych. Zachęcamy do zapoznania się z nimi!

23.11: Grupa projektowa ucz. klasy IIIc w składzie J. Borowska, M. Drozd, K. Szyszka, A. Załuska, N. Kuklewicz, J. Kwoka oraz klasy brytyjskie wraz z nauczycielkami j. angielskiego i wychowawcami przygotowali Dzień Amerykański. Na 1. lekcji gimnazjaliści mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę o USA w quizie przeprowadzonym przez postaci z filmów Disneya, Statuę Wolności i Ojca Pielgrzyma. W czasie przerw klasa II f serwowała w Candy Bar amerykańskie przysmaki. A punktem kulminacyjnym tego dnia było taneczno-muzyczne show, w którym obok gimnazjalistów udział wzięli również ubiegłoroczni absolwenci naszej szkoły.
Występy oprócz naszych uczniów obejrzeli goście z SP2 i SOSW.

Zdjęcia: Natalia Szutko (3f) i Ola Sobolewska (3a)


więcej...

23.11: na Powiatowym konkursie Pieśni Patriotycznej i Wojskowej, który odbył się 17.11 w Więckach naszą szkołę reprezentowały: Antonina Kowalik, Iwona Denes, Oliwia Drożyner, Natalia Iwiczuk, Julia Myka i Julia Girulska.
W kategorii duety Oliwia Drożyner i Natalia Iwiczuk Zajęły I miejsce, a Julia Myka i Julia Girulska II. Opiekunką grupy była pani Marlena Kukier. Gratulujemy!

27.11 (poniedziałek): uczniowie klas 3 zostaja po 7 lekcji, aby zapisać się na realizacje wybranego tematu projektu edukacyjnego. Wykaz tematów: zakładaka w pasku menu.

29.11: 28 listopada uczniowie klasy IIf wraz wychowawczynią Wiolettą Balewicz zwiedzili Konsulat Świętego Mikołaja w Kętrzynie.
Konsulat powstał w miejscu, gdzie od wielu lat Firma Doroszko produkuje znane na całym Świecie bombki.
W Konsulacie uczniowie wydmuchiwali ze szkła własne bombki i uczyli się, jak je pięknie ozdobić. Zobaczyli tysiące ręcznie wykonanych ozdób choinkowych i wielkanocnych. Napisali też listy do Świętego Mikołaja.


więcej...

29.11: w dniu wczorajszym nauczyciele języka polskiego zorganizowali Szkolny Konkurs Recytatorski.
Oto jego wyniki:

Wyróżnienienia: Gratulujemy!

Zdjęcia: Ola Sobolewska (3a)


więcej...

29.11: w dniu wczorajszym odbyła się dyskoteka andrzejkowa.

Zdjęcia: Ola Sobolewska (3a)

29.11: spotkania z rodzicami.

29.11: Po raz kolejny gośćmi naszego Gimnazjum byli uczniowie z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgorzewie. Uczniowie klasy IIf zorganizowali spotkanie andrzejkowe.
Wróżki, wróżbici, wiedźmy i czarodzieje zapewnili wspaniałą, pełną magii i radości atmosferę.
Jeżeli wierzyć przepowiedniom, które się w trakcie imprezy pojawiły, przed nami jeszcze niejedno wspólne spotkanie.


więcej...

30.11: z okazji andrzejek klasa 2f gościła kasę 4 ze Szkoy Podstawowej nr2, której wychowawczynią jest pani Jolanta Subocz.


dużo więcej...

30.11: klasy 3c i 3f wysłuchały wykładu pana Jerzego Tyszki na temat żeglarstwa. Organizatorem spotkania byli nauczyciele z ZSZ w Węgorzewie. W holu, przy wejściu do szkoły można też oglądać wystawkę dotyczącą tej tematyki.
W przyszłym roku planowane jest utworzenie przez ZSZ w Węgorzewie klasy szkutniczej.
Podobnej prelekcji wysłuchają jutro uczniowie klas 3b oraz 3e.

Zdjęcia: Natalia Szutko (3f)


więcej...


Powrót na początek strony