ZDARZYŁO SIĘ

2017/2018Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec

Aktualności

Grudzień

1.12: zostały przeprowadzone wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej. Zorganizował je pan Jarosław Paszkiewicz.

Zdjęcia: Natalia Szutko (3f)


więcej...

5.12: 29.11.2017 r. w Bartoszycach odbyły się zawody rejonowe w piłce siatkowej chłopców. Uczestniczyły w nich cztery gimnazja Bartoszyce, Kętrzyn, Kandyty oraz Węgorzewo. Nasza drużyna w składzie: Piotr Fal, Jan Kukier, Adam Kun, Miłosz Kutnik, Krystian Abramczyk, Jakub Fedusio i Daniel Jurkiewicz zajęła trzecie miejsce.
Opiekunem drużyny był pan Radosław Rudeczko.

6.12: książki do III etapu Szkolnej Ligi Czytelniczej:

Wybieramy 3 książki i piszemy test do 2.01.18r.

6.12: znowu byliśmy przez cały rok grzeczni i dzięki temu odwiedził nas Mikołaj ze śnieżynkami :)

Zdjęcia: Ola Wyrzykowska (2a)


więcej...

7.12: wyniki II etapu Szkolnej Ligi Czytelniczej prowadzonej przez panią Małgorzatę Bacewicz:

Wyniki po II etapie:

7.12: klasa 3f gościła w LO w Węgorzewie, gdzie miał prelekcję dr Mateusz Bogdanowicz, pracownik UWM w Olsztynie, na temat kultury gadżetów.

12.12:8.12.2017r. wzięliśmy udział w Zawodach Rejonowych w Piłce Siatkowej Dziewcząt w Górowie Iławeckim. W skład reprezentacji Gimnazjum wchodziły: Wiktoria Garwacka, Jagoda Balewicz, Maja Sawicz, Aleksandra Wyrzykowska, Wiktoria Kłoniecka, Monika Baran, Kinga Junko, Magdalena Kuna, Sara Pietnoczka, Oliwia Kowalewska, Dominika Romanowska oraz Zuzanna Predenkiewicz. Opiekunka była trenerka Urszula Jańczuk. W turnieju rozegraliśmy 4 mecze: z Bartoszycami (0:2), Kętrzynem I (2:0), Kętrzynem II (2:1) i Górowem Iławeckim (2:0). Tyma samym zajęliśmy II miejsce dającym prawo gry w Półfinałach Wojewódzkich, które będą rozegrane w Olsztynie 18.12.2017r.
Zawodniczki wykazały się dużym zgraniem i wolą walki. Z uśmiechem na twarzy odebrały otrzymany puchar.

Aleksandra Sock (3a), Daria Sienkiewicz (3a)


więcej...

13.12: Pomysł wspólnego spotkania powstał na wywiadówce. Potem były konsultacje, przygotowanie programu i oto 12.12.2017 r. o godz. 16.00 w auli naszego Gimnazjum spotkaliśmy się MY, czyli uczniowie i rodzice klasy II e. Był poczęstunek, czyli coś dla ciała, i występy artystyczne, czyli coś dla ducha, a w międzyczasie kalambury dla rodziców i konkurs "Czy znasz swoje dziecko, czy znasz swojego rodzica?" (oczywiście z nagrodami). Zobaczyliśmy pokaz chemiczny w wykonaniu Krzyśka i Piotrka. Usłyszeliśmy śpiew Marcina, Kuby, Kuby, Aureliusza. Kalambury przeprowadziła Daria i Ola. Konkurs prowadziła Martyna i Natalia. Oklaskiwaliśmy Mariolkę w wykonaniu Małgosi i Zuzi.Na gitarze grała (i śpiewała) Martyna, a pomagały dziewczyny (najgłośniej Maja). Obejrzeliśmy występ kabaretowy "Czego nie powiedzieliby rodzice?" w wykonaniu: Wiktorii, Oliwii, Martyny, Kacpra, Weroniki, Kariny. Martyna zagrała na saksofonie "Romans". Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę "Będzie to, co ma być, nie inaczej". Na zakończenie uczniowie zrobili makijaż swojemu wychowawcy. Wszyscy otrzymali dyplomy uczestnictwa w spotkaniu zaprojektowane przez Gabrysię.
Spotkanie przekonało wszystkich obecnych, że MY jesteśmy wyjątkowi: uczniowie i rodzice.

13.12: egzamin próbny- historia i wos; język polski (lekcje 1-3 odbywają sie normalnie dla wszystkich klas, potem klasy II idą do domu)

14.12: egzamin próbny- przedmioty przyrodnicze; matematyka (lekcje 1-3 odbywają sie normalnie dla wszystkich klas, potem klasy II idą do domu)

14.12: W dniu dzisiejszym w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się Gala Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego, podczas której podsumowano współzawodnictwo w minionym roku 2016/2017.Uhonorowano miasta, miasta i gminy oraz gminy i powiaty, także szkoły wszystkich szczebli, które osiągnęły najlepsze wyniki w rozgrywkach organizowanych przez SZS.
Nasze Gimnazjum w kategorii "gimnazjów miejsko- wiejskich" zajęło I miejsce w województwie! W roku ubiegłym mieliśmy miejsce IV.
Jednocześnie w ktegorii "gmin miejsko- wiejskich" gmina Węgorzewowo zajęła miejsce IV (przed rokiem VII).
Jesteśmy niezwykle dumni z tych osiągnięć. Gratulujemy wszystkim zawodnikom Gimnazjum, którzy brali w ubiegłorocznych zawodach SZS oraz naszym nauczycielom wychowania fizycznego.
W galii wzięli udział pani dyrektor Maria Chludzińska i pan Krystian Paluch.


15.12 (piątek): egzamin próbny- język obcy część podstawowa i rozszerzona (lekcje 1-4 odbywają sie normalnie dla wszystkich klas, potem klasy II idą do domu)

15.12: 12 grudnia 2017r w Starostwie Powiatowym odbył się finał XII Powiatowego Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS Razem przeciwko AIDS. Konkurs został zorganizowany przez PSSE w Węgorzewie.
Naszą szkołę w powyższym konkursie reprezentowały:

Dziewczęta zajęły pierwsze trzy miejsca i otrzymały cenne nagrody rzeczowe, zakupione ze środków przeznaczonych przez Starostwo Powiatowe i Gminę Węgorzewo. Gratulujemy! Koordynatorem konkursu była pani Regina Flis.

20.12: ogłoszone zostały wyniki Konkursów Przedmiotowych.
Do finałów zakwalifikowani zostali:

Uczniom, ich rodzicom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za wyniki w finale!

20.12: 18 grudnia 2017 roku w Olsztynie odbyły się Półfinały Wojewódzkie w Piłkę Siatkową Dziewcząt . Drużyna w składzie: Wiktoria Garwacka, Kinga Junko, Maja Sawicz, Aleksandra Wyrzykowska, Jagoda Balewicz, Sara Pietnoczka, Magdalena Kuna, Dominika Romanowska, Monika Baran, Zuzanna Predenkiewicz oraz Oliwia Kowalewska rozegrały cztery mecze z: Olsztynem, Dobrym Miastem i Bartoszycami.
Wszystkie przegrały wynikiem 2:0.
Mimo przegranej dziewczęta zdobyły dodatkowe doświadczenie, które przyda im się w przyszłości. Trenerem drużyny jest pani Urszula Jańczuk

Aleksandra Sock i Daria Sienkiewicz (obie 3a)


więcej...

20.12: spotkanie opłatkowe pracowników Gimnazjum


więcej...

20.12: spotkanie z rodzicami uczniów zagrożonych ocenami niedostecznymi lub nagannymi na półrocze.

23.12: dnia 18 grudnia odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Piłkę Ręczną Chłopców w Kętrzynie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 3a.
O 7:45 wyjechaliśmy z Węgorzewa, aby o 9 rozpocząć zawody. W turnieju uczestniczyły trzy drużyny. Najpierw graliśmy z Karolewem i wygraliśmy wynikiem 10:3, a następnie z Kętrzynem i ponownie zwyciężyliśmy 13:10. Tym samym zajęliśmy I miejsce na zawodach rejonowych. Dzięki tej wygranej dostaliśmy się do następnego etapu - Półfinału Mistrzostw Województwa w Piłce Ręcznej, który rozegrany zostanie 21 grudnia w Kętrzynie. Najlepszym strzelcem został Miłosz Kutnik.
Po udanych zawodach zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia i z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do domu. Z niecierpliwością czekamy na następne mecze i mamy nadzieję, że ponownie wrócimy jako szczęśliwi zwycięzcy. Wygraną zawdzięczamy następującym chłopcom: Adam Kun, Piotr Fal, Tymoteusz Jachimiak, Daniel Jurkiewicz (bramkarz), Jan Kukier, Krystian Abramczyk, Patryk Szram, Krystian Jurek, Kuba Fedusio, Miłosz Kutnik oraz naszemu trenerowi panu Krystianowi Paluchowi.

Drużyna


Powrót na początek strony