ZDARZYŁO SIĘ

2016/2017Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec

Aktualności

Czerwiec

1.06: po raz drugi Gimnazjum włączyło się do Ogólnoplskiej Akcji "Jak nie czytam, jak czytam". Na początku 3 lekcji wszyscy obecni w dzisiejszym dniu uczniowie czytali przez 5 minut fragment dowolnie wybranej książki.


więcej...

1.06: Dzień Dziecka. Po 3 lekcji uczniowie wzięli udział w przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego konkurencjach sportowych. Zawody zakończyła konsumpcja lodów sfinansowanych przez Radę Rodziców (dziękujemy!).


więcej...

1.06: 1 maja w Pasłęku odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej Gimnazjów. Wyruszyliśmy o 7.15, aby ok. 10 być na miejscu. Już o 11.10 zaczynały się pierwsze konkurencje.
Naszą szkołę reprezentowali: 100m - Gabriela Gruca (1f), Weronika Myszczyńska (2a), Ola Wyrzykowska (1a), Damian Bilbin (1a), Paweł Mielniczek (1a), 300m - Oliwia Skłodowska (2a), Gosia Stankiewicz (1e), Amelia Załuska (2c), Piotr Fal (2a), Miłosz Kutnik (2a), Albert Malicki (3a), 600m - Kornelia Trościanko (1a) i Kamila Sojka (3c), 1000m - Adam Kun (2a), Daniel Jurkiewicz (2a),
Pchnięcie kulą - Ania Hołoweńko (3e), Klaudia Bykowska (3a), Jan Kukier (2a), Jakub Baran (3a), Oliwia Drożyner (1f)
Rzut oszczepem - Agnieszka Sojka (2d)
Skok w dal - Krystian Denes (3e)
Skok wzwyż - Wiktoria Garwadzka (2a), Oktawia Kozłowska (2a), Jakub Szalast (3a)
Sztafeta dziewcząt 4x100 - Ola Wyrzykowska, Oliwia Skłodowska, Gosia Stankiewicz, Kamila Sojka
Sztafeta chłopców 4x100 - Piotr Fal, Miłosz Kutnik, Krystian Denes, Paweł Mielniczek
Zaraz po przyjeździe zerwał się wiatr i co najgorsze - zaczął padać deszcz. Warunki te utrudniły pierwsze konkurencje: dziewczętom bieg na 100m kulom i chłopcom rzut kulą.
Skok wzwyż dziewcząt został przesunięty, co wiązało się z opóźnieniem innych konkurencji. Oktawia osiągnęła w nim wynik 120cm, zaś Wiktoria 135cm, zajmując 2 miejsce. Warto też wspomnieć o Kubie Szalaście, który pokonał 160cm!
Podczas biegu na 100m trwał konkurs skoku w dal i nasz reprezentant - Krystian Denes - skoczył 5.55m zajmując 3 miejsce. Na szczęście dla biegaczy, w trakcie skoku wzwyż, przestał padać deszcz. Wiatr jednak dalej dawał o sobie znać. Niedługo potem rozpoczął się bieg na 600m, a następnie na 300m - jedna z kategorii, w której była największa konkurencja. Wśród dziewcząt, jak i chłopców walka była zacięta. Mimo to Oliwii Skłodowskiej udało się stanąć na podium - z nową „życiówką” 48.75sek uplasowała się na 2 miejscu.
Po konkurencjach indywidualnych rozegrane zostały sztafety. Niestety przez niekompetentne zachowanie jednego z sędziów dla dziewcząt nie przebiegła ona zbyt pomyślnie - od początku zawodów był problem z wystrzałem. Chłopcy również dali z siebie wszystko lecz niestety niewystarczająco - wszystkich zjadał stres, a zła pogoda jeszcze pogorszyła sytuacje. Tym nie mniej los się do nas uśmiechnął - po zliczeniu wszystkich punktów okazało się, że nasze dziewczęta zajęły 2 miejsce w województwie!
Uszczęśliwieni poszliśmy zrobić sobie grupowe zdjęcie i z uśmiechami na twarzach i pucharem wróciliśmy do domu.
Serdecznie gratulujemy naszym medalistom i dziękujemy panom Krystianowi Paluchowi oraz Robertowi Jaroszowi za opiekę nad nami, doping oraz wiarę w nasze możliwości. Pełni optymizmu czekamy na kolejną okazję, aby zmierzyć swoje siły!


5.06: 25.06 w ramach projektu "Uzależnieniom stop" realizowanego przez Szpital Psychiatryczny w Węgorzewie klasy 3b, 3c, 3d, 3e wzięły udział w spotkaniach z realizatorami programiu.
Celem projektu jest podniesienie świadomości m.in. młodzieży o zagrożeniach związanych z uzależnieniami oraz używaniem alkoholu, narkotyków, dopalaczy.
Patronami projektu są Burmistrz Węgorzewa, Starosta powiatu węgorzewskeigo, Burmistrz miasta Giżycka i starosta powiatu giżyckiego.

6.06: 2.06 odbył się Szkolny Konkurs Muzyczny "Mam talent", w którym wzięło udział ponad 20 wykonawców, którzy startowali w 3 kategoriach.
Wyniki:

kategorai wokalna:

kategoria instrumentalna kategorai wokalno- instrumentalna: Wszytkim wykonawcom serdecznie dziękuje za udział i dobrą zabawę.

Marlena Kukier


więcej...

7.06: wyniki VI etapu Szkolnej Ligi Czytelniczej:

Końcowe wynki IV Szkolnej Ligi Czytelniczej 2016/2017:


więcej...

8.06: 7.06 odbył się w Radziejach Turniej Szachowy zorganizowany przez p. Macieja Westfalewicza – nauczyciela Zespołu Szkół w Radziejach. Uczniowie rozegrali partie w 8 rundach. W rozgrywkach wzięło udział 14 uczniów naszej szkoły i 13 uczniów ZS w Radziejach. Uczeń kl. III f – Olaf Palmowski zajął II miejsce w kategorii chłopców i uczennica kl. I f – Agata Kołowerzo w kategorii dziewcząt zajęła również II miejsce. Gratulujemy!
Podczas turnieju wykreował się nam ranking najlepszych szachistów w Gimnazjum im. J. A. Helwinga w Węgorzewie. A oto wyniki:

Opiekunem grupy była Małgorzata Ambrosiewicz


więcej...

8.06: klasa 2c przebywa wraz z wychowawczynią Beatą Jankowiak na biwaku. Oto kilka zdjęć z wyjazdu.

8.06: 2.06 w Liceum Ogólnokształcącym w Węgorzewie odbył się VIII Powiatowy Konkurs Matematyczny "Limes".
Przystąpiło do niego 7 drużyn i 24 zawodników z 3 gimnazjów.
Nasze wyniki:

Gratulujemy!

13.06: 11 czerwca klasa I f oraz uczniowie innych klas byli na musicalu Mamma Mia w teatrze Roma w Warszawie. Organizatorem wyjazdu była pani Wioletta Balewicz.

13.06: 9 maja w Olecku odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Tenisie Ziemnym.
Gimnazjum reprezentowali: Wiktoria Banasiewicz, Ola Wyrzykowska, Klaudia Bykowska, Mateusz Trzasko, Kamil Ślifirski i Jan Kujawski. Z Węgorzewa wyjechaliśmy o 8:10 z panią Ulą Jańczuk jako opiekunką. Na miejsce dotarliśmy około godziny 10:30. Pierwsze rozgrywki zaczęły się o 11:00.
Zawody trwały około 6 godzin, ponieważ grali tam nie tylko gimnazjaliści, ale również uczniowie szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych.
Wiktoria Banasiewicz (3f) obroniła tytuł Mistrzyni Województwa zdobyty przed rokiem! Tuż za nią na podium znalazłała się Ola Wyrzykowska (1a).
Klaudia Bykowska (3a), będąca pierwszy raz na tego typu zawodach, zdobyła 5 miejsce. Drużynowo dziewczęta zajęły 1 miejsce.
Jeżeli chodzi o chłopców to też mamy się czym pochwalić! Na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz Trzasko (3a), a na 2 miejscu Kamil Ślifirski (3a). Jan Kujawski (1a) zdobył 4 miejsce. Do domu, pełni uśmiechów, wróciliśmy o około 18:00. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i pani Uli Jańczuk za wspaniałą opiekę. Życzymy takich sukcesów za rok!

Ola Wyrzykowskawięcej...

13.06: w rozegranych w dniu wczorajszym finale IX Ogólnoplskiej Olimpiady "Myśli Jana Pawła II" rozegranym w Sokółce Szymon Kokocha (1f) uzyskał tytuł finalisty. Opiekunem Szymka jest ksiądz Rafał Chwałkowski. Serdecznie gratulujemy!


więcej...

14.06: w dniu wczorajszym odbył się Bal Gimnazjalny 2017.
Poloneza czas zacząć,...


więcej...

aby móc móc się bawić.


więcej...

14.06: W dniach 13 i 14 czerwca 2017 roku odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Zapasach.
13 czerwca odbyła się runda eliminacyjna ( zawodnicy walczyli do dwóch przegranych walk), a 14 czerwca odbyły się półfinały i finały. Zawody obejmowały dwie kategorie wagowe: do 75 kg. I powyżej 75 kg.
W kategorii do 75 zwyciężył Albert Malicki przed Patrykiem Skrzypkiem, a trzeci był Marcin Jancewicz.
W kategorii +75 kolejność była następująca: Paweł Maziński, Korneliusz Widziński i Karol Szpak.
Na uwagę zasługiwały walki w kategorii lżejszej. Tu każda z walk zarówno półfinałowych jak i finałowych nie zakończyła się w czasie podstawowym i o zwycięstwie musiała decydować dogrywka.
Gratuluję wszystkim zawodnikom uzyskanych miejsc, a także zaciętości i serca do walki.

Andrzej Gordziewicz

16.06: wyniki egzaminu gimnazjalnego 2017:

Średnie województwa
- język angielski podstawowy: 63%
- język angielski rozszerzony:45%
- język polski: 67%
- historia: 56%
- matematyka: 43%
- przedmioty przyrodnicze: 50%

Średnia krajowa
- język angielski podstawowy: 67%
- język angielski rozszerzony:49%
- język polski: 69%
- historia: 59%
- matematyka: 47%
- przedmioty przyrodnicze: 52%

Wyniki naszego Gimnazjum
- język angielski podstawowy: 64,7% (stanin średni)
- język angielski rozszerzony: 45,7% (nie określa się)
- język polski: 73% (stanin wyżej średni)
- historia: 59,7% (stanin wyżej średni)
- matematyka: 44,2% (stanin średni)
- przedmioty przyrodnicze: 53,7% (stanin wyżej średni)

20.06: w dniu wczorajszym odbył się Szkolny Konkurs Pieknego czytania połączony ze spotkaniem autorskim z Andrzejem Zubkowiczem. Uczestnicy mieli możliwość zadania pytań i zaglądnięcia za kulisy warsztatu poetyckiego gościa. 17 konkursowiczów przeczytało wylosowane utwory poety.
Jury oceniła w następujący sposób przedstawione interpretacje:

Wyróżnienia: i wyróżnienie od Andrzeja Zubkowicza: Spotkanie uświetnili swoimi występami Michał Czelij (gitara) i Weronika Zebzda (wiolonczela).
Imprezę zorganizowali nauczyciele języka polskiego i Małgorzata Bacewicz. Spotkanie poprowadził w mistrzowski sposób Dariusz Polonis.


więcej...

20.06: w dniach 13-14.06.2017 uczniowie klasy I e byli na biwaku. Pogoda niekoniecznie była wspaniała, ale wykorzystaliśmy wszystkie dobre chwile. Było ognisko, śpiewanie i granie, intrygujące opowiadanie o wojsku, gra nocna(nie dla słabeuszy) i ratowanie rannego , czytanie baśni i gry sportowe, pierogi, truskawki, naleśniki (jeden na maśle) i kiełbaski oraz zielona noc do rana. Niestety, nie udało się ujeżdżanie konia.
Bardzo dziękujemy naszym Rodzicom: Pani Irenie Basara, Panu Krzysztofowi Magarewiczowi, Pani Katarzynie Staniszewskiej, Pani Justynie Potrzuskiej, Pani Danucie Sewruk.


więcej...

20.06: 19 czerwca pani Beata Jankowiak zorganizowała wraz z uczniami z klas Ie, IIe, IIf i IIIf apel z okazji Dnia Języków Obcych. Uczniowie zaprezentowali utwory w różnych językach: angielskim, niemieckim, francuskim, ukraińskim, włoskim, hiszpańskim i czeskim. Były tańce, utwory instrumentalne i wokalne.


więcej...

21.06: klasa 1f wraz z panią Małgorzatą Ambrosiewicz wzięła udział w dwóch wykładach profesora Bogusława Pranszke (Akademia Morska w Gdyni) zorganizowanych przez Liceum Ogólnokształcące w Węgorzewie. Tematyka wykładów to 19.06: Układ Słoneczny, 20.06: 10 subiektywnych zagrożeń zagłady świata.

21.06: na posiedzeniu komisji podjęto decyzję, że stypendia "Za wyniki w nauce lub osiągnięcia sportowe" zarok szkolny 2016/2017 otrzymują:

Gratulujemy uczniom i ich rodzicom!
Stypendia wypłacane będą w sekretariacie szkoły rodzicom legitymującym się dowodem osobistym od środy 21.06, od godziny 12.00.

21.06: 11 uczniów z klasy IIf wraz z p. Beatą Jankowiak wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Z niemieckim w drogę, który polegał na zaprojektowaniu zdjęcia-stopklatki, nawiązującego do tytułu projektu. Do zdjęcia należało dodać komentarz w postaci dymków lub podpisów po niemiecku.
Zdjęcie uzyskało wyróżnienie oraz nagrodę dla szkoły w postaci gier językowych, plakatów i pomocy dydaktycznych.

22.06: 14.06 w Zespole Szkół w Radziejach odbył sie Powiatowy Konkurs "Czy znasz muzykę filmową?"
Uczestnicy musieli zmierzyć się z 40 pytaniami (fragmenty utworów z filmów fabularnych i seriali) przygotowanych w aplikacji Kahoot!.
Szkołę naszą reprezentowało 5 uczniów z klas 2f i 3f.
1. Bartosz Banasiewicz (3f)
Gratulujemy!

23.06: 6.06 pani Joanna Dyczewska i pan Jarosław Paszkiewicz zorganizowali Szkolny Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie.
Po wyrównanym pojedynku lista zwycięzców jest następująca:

Gratulujemy!

23.06: uroczyste zakończenie roku szkolnego
• klasy I


więcej...

• klasy II i III

polonez


więcej...


część oficjalna


więcej...

26.06: w dniach 19-22.06 klasy zportowe z wychowawcami Grażyną Pieciun, Beatą Karwowską, Bożeną Cudowską oraz Urszulą Jańczuk, Radosławem Rudeczką, Andrzejem Gordziewiczem, Krystianem Paluchem przebywały na obozie sportowym.


więcej...

• Zachęcamy do odwiedzania podstrony "Warto przeczytać", na której pani Małgorzta Bacewicz i uczniowie oraz pani Annę Bolik- Kun przedstawiają klasykę literatury polskiej lub światowej.

• Zachęcamy do odwiedzania podstrony nowości dodane 1.10.2016r.
"Nowości biblioteki szkolnej".

• Zachęcam Was do odwiedzenia stron dotyczących Węgorzewa sprzed 1945r i stron węgorzewskich szkół ponadgimnazjalnych:


Liceum Ogólnokształcące w Węgorzewie Zespół Szkół Zawodowych w Węgorzewie

Angerburg- Węgorzewo


Powrót na początek strony