ZDARZYŁO SIĘ

2015/2016Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec

Aktualności

CZERWIEC

1.06: Dzień Sportu.

Zdjęcia: Oliwia Medek, Oliwia Wróbel (3e)


więcej...

2-5.06: grupa łączona pod opieką Beaty Jankowiak, Grażyny Cieślik, Iwony Stecyk pojechała na wycieczkę do Niemiec.

3.06: trzy 3-osobowe drużyny z klas III (a, e) wzięły udział w konkursie matematycznym "Limes" organizowanym przez węgorzewskie Liceum Ogólnokształcące.
Nasze wyniki:3.06: klasy 2c (wychowawczyni Małgorzata Ambrosiewicz) i 3d (wychowawca Radosław Rudeczko) pojechały na biwak.

6-7.06: biwak klasy 3b (wychowawczyni Mirosława Gadowska- Bogus).

6.06: ognisko klasy 1b (wychowawczyni Katarzyna Szumska).

6.06: 28 maja, w sobotę o godz. 10:00 na Scenie Letniej przy GOK w Pozezdrzu odbyły się XVI Mazurskie Spotkania Zespołów Amatorskich "Uzależnieniom- nie" pod patronatem Wójta Gminy Pozezdrze Bohdana Mohyły. Wystąpiło 12 szkół z czterech powiatów (6 Szkół Podstawowych i 6 Gimnazjów).
Naszą szkołę reprezentowała grupa w składzie: Alicja Kulinek, Paulina Butkiewicz i Karol Bajkowski z klasy III c oraz Wiktoria Melnik, Aleksandra Wojciul i Wiktor Jankowiak z klasy III e. Pokazaliśmy scenkę zatytułowaną „Alicja w kolorowym świecie bez używek”, do której scenariusz napisały A. Kulinek i P. Butkiewicz. Jest nam ogromnie miło, że mimo naszego debiutu na scenie w Pozezdrzu, zajęliśmy tam trzecie miejsce w kategorii Gimnazjum, wygrywając z zespołami występującymi w tej imprezie od wielu lat. Uczniów przygotowywała oraz opiekę nad nimi sprawowała pani Dorota Paszkiewicz.
Poniżej podajemy dokładne wyniki naszych zmagań:

W nagrodę drużyna otrzymała dyplom oraz czek w wysokości 300 zł, za który zakupiliśmy 2 mikrofony dla szkoły. Gratulujemy!

Dorota Paszkiewicz

7.06: 3- 5 odbyły się w Zamościu Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce.
Kolejny raz znakomicie spisali się węgorzewscy lekkoatleci. Zdobyliśmy dwa medale. Złoty wywalczyła Izabela Mendyk, wygrywając rzut dyskiem juniorek z wynikiem 39,48. Drugi medal (srebrny) to sprawa Szymona Jóźwiaka, który pchnął kulę 5 kg na odległość 16,93 m ustanawiając tym samym swój rekord życiowy. Odrobinę szczęścia zabrakło Klaudii Nazarowicz, która uplasowała się dwukrotnie na dwóch czwartych miejscach w skoku w dal z wynikiem 5,17 m oraz ustanawiając bardzo dobry rekord życiowy w biegu na 100 m ppł z wynikiem 14.92 s.
Start na mistrzostwach Polski Zrzeszenia LSZ w Zamościu uważam za bardzo udany, zdobyliśmy kolejne doświadczenie startowe z niepowodzeń wyciągniemy wnioski które będą potrzebne na kolejnych mistrzostwach Polski w lipcu i sierpniu.

Krystian Paluch


Nieustannie gratulujemy trenerowi i zawodnikom, trzymając za nich kciuki na kolejnych imprezach:)

7.06: uczniowie naszej szkoły Kamil Ślifirski i Mateusz Trzasko (trener: Paweł Kuna) zajęli I miejsce drużynowo, a Wiktoria Banasiewicz (trener: Zbigniew Wacławski) I miejsce indywidualniue w Zawodach Wojewódzkich Warmińsko- Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Tenisie Ziemnym, które odbyły się w Olecku.
Gratulujemy!

8.06: 30 maja na Stadionie Miejskim w Węgorzewie odbył się Szkolny Dzień Sportu Zespołu Szkół Zawodowych z udziałem młodzieży z Gimnazjum z Węgorzewa.
Podczas zawodów rozegrane zostały konkurencje lekkoatletyczne oraz mecze piłki nożnej. Na zakończenie było wspólne ognisko z kiełbaskami.
Zwycięzcy konkurencji lekkoatletycznych nagrodzeni zostali medalami i dyplomami, a najlepsi z najlepszych w Integracyjnym Dniu Sportu otrzymali nagrody i statuetki.


więcej...

8.06: w Gimnazjum im. J.A. Helwinga w Węgorzewie już po raz czwarty odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla klas VI Szkół Podstawowych „Wesołe parabole”. W konkursie wzięło udział 12 drużyn ze szkół: SP 1 w Węgorzewie, SP 2 w Węgorzewie, SP w Perłach, SP w Budrach i SP w Sobiechach. W pierwszym etapie konkursu uczniowie rozwiązywali zadania w grupach dwuosobowych, a następnie każdy pisał test indywidualny. W zadaniach grupowych należało wykazać się głównie umiejętnością logicznego myślenia. W tym etapie I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Węgorzewie (Bogumił Stoma i Szymon Kokocha), II miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Węgorzewie ( Mariusz Predko i Michał Butrym) i III miejsce - Szkoła Podstawowa w Sobiechach (Jakub Jodko i Michał Huszczo).
Test indywidualny najlepiej napisał uczeń SP 1 w Węgorzewie - Bogumił Stoma. W przerwie gimnazjaliści oprowadzali młodszych kolegów po budynku szkoły.
Na koniec rozdano nagrody dla najlepszych matematyków oraz upominki i dyplomy dla wszystkich. Gratulujemy uczestnikom i mamy nadzieję na ich sukcesy w matematycznych konkursach gimnazjalnych.

Grażyna Pieciun

Zdjęcia: Szymon Wawrzynkowski (2f)


więcej...

8.06: w dniach 6-7 uczniowie klas 3e (z panem Sławomirem Dobrowolskim) i 1f (z panią Małgorzatą Ambrosiewicz) wzięły udział w wykładach z fizyki, które odbyły sie w węgorzewskim Liceum Ogólnokształcącym.

9.06: odbył się Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas VI Szkół Podstawowych zorganizowany przez naszych polonistów.
Wyniki:Zdjęcia: Szymon Wawrzynkowski (2f)


więcej...

10.06: włączyliśmy się do Ogólnopolskiej Akcji Bicia rekordu w jedoczesnym czytaniu "Jak nie czytam, jak czytam" uczestnicząc w spotkaniu węgorzewskich szkół na Placu Wolności. Przynieśliśmy z domu książki i czytaliśmy je jednocześnie. Dziękujemy pani Małgorzacie Bacewicz za rozpropagowanie akcji w Gimnazjum.

Zdjęcia: Patrycja Sulowska (3e)


więcej...

10.06: 3 osobowa drużyna z Gimnazjum przygotowana przez panią Ewę Szarmacher wzięła udział w Konkursie Ekologicznym zorganizowanym przez węgorzewskie Liceum Ogólnokształcące "Nadzieja Ziemi".


więcej...

13.06: wzięliśmy udział w kolejnej edycji Konkursu "Rady na odpady" odbywający się pod hasłem "Coś nowego i pięknego z używanego". Organizatorem konkursu był Mazurski Związek Międzygminny Gospodarka Odpadami.
Wśród osób wyróżnonych jest Natalia Kuklewicz, która zajęła miejsce III. Gratulujemy!
Koordynatorką imprezy w Gimnazjum była pani Agnieszka Linkiel.

13.06: otrzymaliśmy krótką relację z wycieczki naszej młodzieży do Niemiec:

W dniach 2-4 czerwca odbyła się wycieczka do Niemiec. Pierwszy dzień spędziliśmy w miejscowości Krausnick na terenie Tropical Islands. Jest to ogromny aquapark urządzony na styl lasu tropikalnego. Tam korzystaliśmy z atrakcji wodnych: różnych zjeżdżalni, basenów, jacuzzi, rwącej rzeki oraz mogliśmy spacerować po lesie tropikalnym. Widzieliśmy flamingi, żółwie, papugi i inne ptaki egzotyczne. Noc spędziliśmy w namiotach na terenie wyspy.
Drugiego dnia zwiedzaliśmy Berlin: Bramę Brandenburską, Wieżę Telewizyjną, Kolumnę Zwycięstwa, Muzeum Pergamońskie, Czerwony Ratusz, Mur Berliński, Reichstag i Bundestag.
Wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń. Organizatorką wycieczki była pani Beata Jankowiak, a opiekunkami były również panie Grażyna Cieślik i Iwona Stecyk.

Nikola Pietruszka


więcej...

13.06: na stronie został umieszczony wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017 (dostęp również poprzez "menu" po lewej stronie)
Klasa I
Klasa II
Klasa III

14.06: zakończona została i podsumowana III edycja Szkolnej Ligi Czytelniczej organizowanej przez panie Małgotrzatę Bacewicz i Jolante Górską.
Wyniki ("złota dziesiątka"):
więcej...

15.06: otrzymaliśmy od pani Małgorzaty Bacewicz badzo interesujące zestawienie:

Czytelnictwo klas w roku szkolnym 2015/2016

I miejsce- kl. I f- 271 książek( Wiktoria Dobaczewska-30, Karolina Kupczak- 28. Aleksandra Werkowska-20)
II miejsce- kl. II c- 220 książek (Jonasz Łojko-86, Eustachy Terefeńko-19, Paweł Masłowski-12)
III miejsce- kl. II f- 189 książek (Julia Kuklewicz-16, Julia Świrska-16, Martyna Terlecka-11)
IV miejsce- kl. I a- 184 książek (Daria Sienkiewicz-34, Weronika Nazarowicz-28, Oliwia Skłodowska-22)
V miejsce- kl. III e- 168 książek (Karolina Dados-71, Wiktoria Tyszka-14, Wiktor Jankowiak-13)
VI miejsce- kl. I c- 165 książek (Nikola Pietruszka-37, Magdalena Drozd-20, Justyna Borowska-11)
VII miejsce- kl. III c- 151 książek (Łukasz Mickiewicz-42, Natalia Pasemko-19, Katarzyna Bejnarowicz-12)
VIII miejsce- kl. III d- 137 książek (Adam Gulmantowicz-32, Mateusz Górski-20, Łukasz Dzieńkowski-15)
IX miejsce- kl. III b- 136 książek (Paulina Szmyd-29, Sylwia Terefeńko-24, Natalia Kukułka-13)
X miejsce- kl. I b- 128 książek (Klaudia Hawryszko- 27, Ilona Pińczak-24, Sandra Szymańska-11)
XI miejsce- kl. II e- 115 książek (Anna Hołoweńko-11, Sara Stadnyk-10, Roksana Szymczuk-8)
XII miejsce- kl. I d- 108 książek (Martyna Banach- 12, Lidia Tofkin-12, Oliwia Maj-8)
XIII miejsce- kl. III a- 93 książki (Aleksandra Kuć-13, Wiktoria Zborowska-13, Zuzanna Wiśniewska-8)
XIV miejsce- kl. II b- 89 książek (Karolina Stryjewska-12, Nikola Burzyńska-10, Kaja Niewiadomska-7)
XV miejsce- kl. II d– 85 książek (Katarzyna Stefanowicz-24, Klaudia Tryczyńska-13, Magdalena Heldt-8)
XVI miejsce– kl. I e- 80 książek (Zuzanna Jusis-10, Julia Sajewicz-8, Dymitr Styrańczak-6)
XVII miejsce- kl. II a– 70 książek (Kornelia Rostecka-9, Alicja Rydzewska-8, Magdalena Mysicka-5)

15.06: nauczyciele Gimnazjumm przygotowali i przeprowadzili Szkolny Konkurs Matematyczno- Fizyczno- Informatyczny dla uczniów klas II.
Wyniki:Zdjęcia: Szymon Wawrzynkowski (2f)


więcej...

16.06: w dniu wczorajszym Joanna Dyczewska i Jarosław Paszkiewicz przeprowadzili Szkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej dla klas II.

Zdjęcia: Szymon Wawrzynkowski (2f)


więcej...

16.06: w dniu dzisiejszym mieliśmy niepowtarzalną okazję zapoznać się z obrazami starych mistrzów (Rafaela, Durrera, Hogharta, Canaletto, Goy'i, Bartolozzi'ego, Chodowieckiego, Płońskiego). Uczniowie wysłuchali również prelekcji przedstawiciela Mazurskiej Fundacji Sztuki Art Progress.

Zdjęcia: Patrycja Sulowska (3e)


więcej...

16.06: XV Bal Gimnazjalny.

• polonez


więcej...


• zabawa i przerwy w zabawie;)


więcej...

16.06: klasa 1c z wychowawczynią Beata Jankowiak na biwaku.

17.06: wyniki egzaminu gimnazjalnego 2016:

Średnie województwa
- język angielski podstawowy: 60%
- język angielski rozszerzony:42%
- język polski: 66%
- historia: 54%
- matematyka: 45%
- przedmioty przyrodnicze: 49%

Średnia krajowa
- język angielski podstawowy: 64%
- język angielski rozszerzony:45%
- język polski: 69%
- historia: 56%
- matematyka: 49%
- przedmioty przyrodnicze: 51%

Wyniki naszego Gimnazjum
- język angielski podstawowy: 62,1% (stanin średni)
- język angielski rozszerzony: 48,4% (nie określa się)
- język polski: 70,7% (stanin wyżej średni)
- historia: 59,4% (stanin wyżej średni)
- matematyka: 48,9% (stanin wyżej średni)
- przedmioty przyrodnicze: 52,8% (stanin wyżej średni)

20.06: nauczyciele gimnazjum wraz z młodzieżą przygotowali Dzień Języków Obcych.

Zdjęcia: Patrycja Sulowska (3e)


więcej...

21.06: na posiedzeniu komisji podjęto decyzję, że stypendia "Za wyniki w nauce lub osiągnięcia sportowe" zarok szkolny 2015/2016 otrzymują:

Stypendia wypłacane będą w sekretariacie szkoły rodzicom legitymującym się dowodem osobistym od środy 22.06, od godziny 12.00.

22.06: rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs na nakręcenie filmiku w języku niemieckim.
Najciekawszą pracę zaprezentowała grupa w składzie:

Organizatorką konkursu była pani Beata Jankowiak.

23.06: 21 czerwca w Kalu odbyło się ognisko integracyjne klasy 1f. Bawiliśmy się świetnie spędzając czas na świeżym powietrzu. Rozegraliśmy mecz piłki nożnej oraz graliśmy w karty. Dzięki uprzejmości sołtysa Kalu, pana Eugeniusza Brzozowskiego , który przygotował drewno, mogliśmy upiec kiełbaski na ognisku. Bardzo dziękujemy opiekunom pani Izabeli Werkowskiej, panu Andrzejowi Stecykowi i pani wychowawczyni Iwonie Stecyk.

Karolina Łapo

24.06 (piątek): uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016:
• klasy I


więcej...

• klasy II i III


więcej...

LIPIEC

Ze smutkiem zawiadamiamy, że 13 lipca zmarł śmiercią tragiczną uczeń klasy 3e Kacper Wałejko.
Składamy Rodzinie, kolegom, koleżankom, pogrążonym w żałobie, wyrazy współczucia i łączymy się z nimi w bólu.
Będziemy pamiętać Kacpra jako pogodnego, serdecznego, pełnego energii chłopca, którego będzie nam bardzo brakować.

Pogrążona w smutku społeczność Gimnazjum im. J. A. Helwinga w Węgorzewie25 lipca 2016 roku w wieku 62 lat zmarł Roman Hoły, wicedyrektor Gimnazjum im. J.A.Hewinga w latach 1999- 2007.
Składamy Rodzinie wyrazy współczucia i łączymy się z nią w bólu.
Trudno nam w to uwierzyć, że Romek, nasz kolega i przyjaciel, odszedł w tak młodym jeszcze wieku.
Zapamiętamy go jako świetnego pedagoga, lubianego przez młodzież, człowieka pełnego energii i pasji, oddanego swojej pracy. Zawsze mogliśmy liczyć na jego dobre słowo i wsparcie.

Pogrążona w smutku społeczność Gimnazjum im. J. A. Helwinga w Węgorzewie


Powrót na początek strony