ZDARZYŁO SIĘ

2014/2015

WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

Aktualności

CZERWIEC

1.06: Dzień Dziecka. Po 3 pierwszych planowych lekcjach odbędą się zawody sportowe dla klas I-III.


więcej...

1.06: 28 maja nasi uczniowie byli gośćmi Zespołu Szkół Zawodowych w Węgorzewie. Dwuosobowe drużyny wzięły udział w V Powiatowym Konkursie Wiedzy Ekonomicznej. Konkurs składał się z III części. Pierwsza polegała na rozwiązaniu testu wiedzy ekonomicznej (na podstawie materiałów przekazanych do szkół gimnazjalnych). W drugiej i trzeciej uczniowie projektowali logo Agencji Turystycznej oraz wymyślali slogany reklamowe.
Tradycyjne prace były niezwykle ciekawe i twórcze. Po zsumowaniu wszystkich trzech części komisja konkursowa wyłoniła następujące zwycięskie zespoły:

Zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy. Opiekunem drużyny był pan Jarosław Paszkiewicz!! Nagrody ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Węgorzewie oraz Radę Rodziców ZSZ w Węgorzewie.


więcej...

2.06: na podstronie Projekt "Helwing- on tu żył" znajdują się wyniki Konkursu Poetyckiego.

3.06: księgozbiór biblioteki szkolnej wzbogacił się o 50 nowych pozycji. Znajdziecie je w zakładce "Nowości biblioteki szkolnej".
Książki ufundowane zostały przez Radę Rodziców. Serdecznie dziękujemy!

3.06: w dniu wczorajszym nauczyciele języka polskiego zorganizowali Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów szkół podstawowych.
Wyniki:

Wyróżnienia:


więcej...

3.06: 28 maja wzięliśmy udział w VI Międzypowiatowym Konkursie Historycznym "Węgorzewskie Termopile" zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące. W imprezie udział wzięły również drużyny z gimnazjów w: Drogoszach, Kruklankach, Pozezdrzu, Radziejach i Więckach.
Po teście i przedstawieniu prezentacji multimedialnej nasza najlepsza drużyna w składzie Karina Melnik, Marcin Wójcik, Kasiia Grunwald (wszyscy z klasy 1f) zajęła II miejsce. Nauczycielem historii w tej klasie jest pan Krzysztof Marcinkiewicz. Gratulujemy!

3.06: 28 maja wzięliśmy udział w VI Powiatowym Konkursie Matematycznym "Limes" zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące. W imprezie udział wzięły również drużyny z gimnazjów w: Pozezdrzu i Radziejach.
Nasze wyniki drużynowe:

Wyniki testu indywidualnego: Gratulujemy!

3.06: 2.06.201r w Ostródzie rozegrane zostały Finały Mistrzostw Województwa Warmińsko- Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Nożnej Dziewcząt. Reprezentacja Gimnazjum uzyskała następujące wyniki:

Ostatecznie reprezentacja Gimnazjum im. J.A.Helwinga zajęła III miejsce.
Bramki zdobywały: Weronika Szynkar, Nadia Zwierzykowska, Ola Kuzina. Opiekunem drużyny była pani Urszula Jańczuk. Gratulujemy!więcej...

3.06.15: piosenka z tekstem Andrzeja Zubkowicza "Postarzało nam się życie" (kliknij na zdjęcie).
Muzyka: Stefan Brzozowski. Wykonanie: Czerwony Tulipan.
Nagrania dokonano podczas imprezy "Nocne Śpiewanie na zamku w Radzyniu Chełmińskim- Reaktywacja" 16-17.05.2015.


8.06: klasa 3a wzięła udział w Festynie Sportowym zorganizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych w Węgorzewie na Stadionie Miejskim. Opiekunem drużyny była pani Urszula Jańczuk.


więcej...

8.06 (poniedziałek), godz. 15.30: spotkanie z nauczycielami dla rodziców uczniów zagrożonych ocenami niedostatecznymi

8.06: podczas Indywidualnych Mistrzostw Województwa Szkolnego Związku Sportowego, które odbyły się 3 czerwca w Lidzbarku Warmińskim węgorzewskie Gimnazjum reprezentowali Kasia Hawrylak, Klaudia Nazarowicz oraz Szymon Jóźwiak.
Jako pierwsza swoją rywalizacje rozpoczęła Kasia Hawrylak na 600 metrów dobiegając na metę jako 3 czas jaki uzyskała to 1:47:50. Chwilę później do walki przystąpił Szymon, który wygrał zdecydowanie pchnięcie kulą wynikiem 13,62 metra. Ostatnia do rywalizacji przystąpiła Klaudia, która rywalizowała w skoku wzwyż. Uzyskała swój rekord życiowy 145 cm co dało jej ostatecznie 2 miejsce.
Cała nasza trójka lekkoatletów reprezentujących nasze Gimnazjum oraz Uczniowski Klub Sportowy Sokół wróciła z medalami. Zdobyliśmy komplet medal:i złoto, srebro i brąz.
Wieczorem tego samego dnia nasza trójka wystartowała w mitingu ogólnopolskim rozegranym w Białymstoku. Kasia pobiegła 400 metrów w czasie 1:04:08 (rekord życiowy), Klaudia skoczyła wzwyż 140 cm i po biegała 100 mpł czas to 16.57, a Szymon ustanowił rewelacyjny rekord życiowy i szkoły w pchnięciu kulą 5 kg : 14,12m. Serdecznie gratulujemy naszym lekkoatletom oraz ich trenerowi Krystianowi Paluchowi.


9.06: grupa łączona klas (głównie) 3b, 3f, 2a pod opieką pań Grażyny Poddubik i Wioletty Balewicz pojechała do Warszawy na musical "Mamma mia!".

10.06: wzięliśmy udział w wykonaniu zdjęcia liczby 444 symbolizującej taką właśnie rocznicę uzyskania praw miejskich przez Węgorzewo. Zdjęcia wykonywane były z drona.

Zdjęcia: Anna Styrańczak

10.06: finalny efekt naszego wyjścia w plener: zdjęcie z drona.

10.06: odbył się Międzyszkolnych Gimnazjalny Turniej Ekologiczny, w którym wzięły udział drużyny z Pozezdrza, Więcek i Węgorzewa (dwa zespoły).
Wyniki:

Organizatorami konkursu było Stowarzyszenie Helwing (panie Agnieszka Linkiel, Mirosława Gadowska- Bogus, Beata Karwowska, Katarzyna Szumska, Regina Flis).
Sponsorem nagród była Fundacja Wielkich Jezior Mazurskich.


więcej...

10.06: Bal Gimnazjalny 2015 ( w Ośrodku "Róża Wiatrów")

• przed balem


więcej...


• polonez


więcej...


• podziękowania


więcej...


• zdjęcia klasowe


więcej...


• zabawa, konsumpcja, rozmowy


dużo, dużo więcej...

11.06 (7-8 lekcja): spotkanie podsumowujące wyniki Szkolnej Ligi Czytelniczej 2014/2015. Nie zabraknie oczywiście nagród!

12.06: na stronie został już umieszczony wykaz podręczników na przyszły rok szkolny 2015/2016 dla klas II i III (patrz menu po lewej stronie).
Uczniowie klas I od przyszłego roku otrzymują darmowe podręczniki.

15.06: w sobotę odbyły się imprezy związane z akcją "Helwing- on tu żył". Szczegółowy opis- na podstronie projektu (link po lewej stronie, w pasku menu).


więcej...

15.06: I miejsce w finale wojewódzkim Turnieju Piłkarskiego Coca-Cola Cup 2015 i tym samym awans do finału krajowego wywalczyła reprezentacja dziewcząt z Gimnazjum J.A Helwinga z Węgorzewa. .

A oto relacja z zawodów:

12 czerwca 2015 r. (piątek) dziewczęta z naszego gimnazjum wzięły udział w finale wojewódzkim turnieju Coca-Cola Cup, który odbył się w Olsztynie. Reprezentantki Węgorzewa przystąpiły do rozgrywek głodne zwycięstwa, gdyż w poprzednich latach bardzo niewiele dzieliło je od najwyższego stopnia podium (2013 r. - III miejsce, 2014r. - II miejsce). Jednak przez bardzo wysoki poziom drużyn, które dostały się do finału wojewódzkiego, nie było to łatwym zadaniem.
Nasze piłkarki znalazły się w grupie z Durągiem, Olsztynem i Burkatem. Wygrały wszystkie mecze wychodząc z grupy na pierwszym miejscu.
Wyniki grupowe:

Piłkarki z "Helwinga" w półfinale miały zmierzyć się z Zespołem Szkół Ogólnokształcących Wydminy. Mecz był zacięty, jednak większe doświadczenie węgorzewskich piłkarek poskutkowało zdobyciem dwóch goli. Dzięki temu, nasza drużyna wygrała 2:0 i zakwalifikowała się do gry w finale.
W decydującym meczu turnieju nasza drużyna zagrać miała z gimnazjum nr 2 z Ostórdy. Drużyny miały okazję spotkać się dwa tygodnie wcześniej na finale wojewódzkim SZS. Spotkanie było wtedy bardzo zacięte i zakończyło się bezbramkowym remisem.
Tak było i teraz. Przez cały mecz nie było widać wyraźnej dominacji jednej z drużyn. Każde próby strzałów kończyły się interwencją bramkarzy lub obrońców. W podstawowym czasie gry nie padła ani jedna bramka. Również po pięciominutowej dogrywce kibice nie obejrzeli żadnych goli. Po krótkiej przerwie zawodniczki czekały rzuty karne.
Z naszej szkoły strzelać miały: Monika Drożyner, Katarzyna Hawrylak i Aleksandra Kuzina. Dwie węgorzewskie piłkarki pewnie wykorzystały swoje szanse, jednak drużyna przeciwna mogła pochwalić się taką samą skutecznością. Było 2:2.
Do "jedynastki" podeszła zawodniczka z Ostródy. Jednak nasza bramkarka - Kamila Heldt popisała się wspaniałym instynktem i obroniła mocny strzał. O wygranej miało decydować uderzenie Aleksandry Kuziny. Na szczęście nasza zawodniczka nie marnuje takich okazji i zdobyła gola na miarę zwycięstwa. Wygrałyśmy w rzutach karnych 3:2, zdobywając złoty medal w finale wojewódzkim turnieju Coca-Cola Cup!
Drużyna reprezentująca nasze gimnazjum i całe województwo pojedzie na Finał Ogólnopolski Turnieju Coca-Cola Cup, który odbędzie się 20 czerwca w Gdańsku. Nasze zawodniczki zmierzą się z szesnastoma najlepszymi drużynami z całej Polski.
Jest to historyczne zwycięstwo naszego gimnazjum, bo wcześniej ani reprezentacja dziewcząt, ani chłopców nie zdołała zakwalifikować się do ogólnopolskiego finału tych rozgrywek.
Skład drużyny:
Trenerzy: Radosław Rudeczko i zaprzyjaźniony ze szkołą Grzegorz Kozłowski
Zawodniczki naszego gimnazjum pragną serdecznie podziękować drużynom, z którymi miały okazję zmierzyć się podczas finałów wojewódzkich i życzą im dalszych sukcesów w piłce nożnej.

Róża Lipska (3a)


więcej...

16.06: miło nam poinformować, że wynik jaki uzyskał Kacper Morawski (1f) w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym "Kangur" jest 4 wynikiem w naszym województwie na 727 uczestników w jego grupie wiekowej. Nauczycielem Kacpra jest pani Grażyna Pieciun. Gratulujemy!

16.06: na rozegranych w Olecku 12.06 Mistrzostwach Województwa w Tenisie Ziemnym WM SZSZ Wiktoria Banasiewicz (1f) reprezentując nasze Gimnazjum zajęła III miejsce indywidualnie i II miejsce jako drużyna. Gratulujemy!
W zawodach wzięli również udział Mateusz Trzasko (V miejsce) i Kamil Ślifirski (IV miejsce- obaj 1a).

18.06: w dniu wczorajszym odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej przeprowadzony przez pana Jarosława Paszkiewicza.
Wyniki:

18.06: w dniu wczorajszym pani Małgorzata Bacewicz podała rezultaty trwającej cały rok Szkolnej Ligi Czytelniczej i nagrodziła zwycięzców (dyplomy, książki, kubki).
Końcowe wyniki (podaję pierwszych 10 miejsc):

Gratulujemy!

19.06: w dniu 17.06 siatkarki Gimnazjum wzięły udział w towarzyskim Turnieju Szkół Gimnazjalnych . Oprócz nas brały w nich udział drużyny z Gimnazjum Nr 2 w Kętrzynie i Gimnazjum w Wydminach.
Po dwukrotnym zwycięstwie 2:0 zajęliśmy I miejsce.
W naszej reprezentacji grały dziewczęta z klasy 2a (sportowej):

Trenerem drużyny jest pani Urszula Jańczuk. Gratulujemy!

22.06: w finale Ogólnoplskiego Turnieju Coca Cola Cup, który został rozegrany w Gdańsku (19-20.06) nasza drużyna wśród 16 najlepszych drużyn z całej Polski zajęła 9 miejsce. Jest to wielki sukces dziewcząt oraz ich trenerów: panów Grzegorza Kozłowskiego i Radosława Rudeczki.
Skład naszej reprezentacji:

W pierwszym dniu zawodów miały miejsce mecze grupowe, w których wygraliśmy jeden, a dwa przegraliśmy. Zajmując 3 miejsce w grupie uzyskaliśmy prawo gry o miejsca 9-12. W następnej fazie rozgrywek wygraliśmy wszystkie mecze zajmując ostatecznie 9 miejsce w Polsce. Ostatni mecz zakończył się wynikiem 1:1 (bramkę strzeliła Ola Kuzina). O ostatecznej kolejności decydowały więc rzuty karne. Bezbłędnie strzelały: Monika Drożyner, Kasia Hawrylak i Ola Kuzina (decydująca bramka). Gratulujemy wielkiego sukcesu węgorzewskiej piłki nożnej!


więcej...

22.06: dniach 19-20 czerwca Wiktor Woynarowski (3f) wraz z ks. Przemysławem Jermakiem uczestniczyli w ogólopolskim etapie VII Ogólnopolskiej Olimpiady Myśli Jana Pawła II "Przestań się lękać", który odbył się w Suwałkach. Po bardzo zaciętej walce i bardzo wysokim poziomie wiedzy Wiktor zakończył zmagania na etapie pisemnym na 14 miejscu. Do etapu ustnego zakwalifikowało się 11 uczniów gimnazjum i 13 uczniów szkół średnich. Gratulujemy!!!


23.06: wyniki egzaminu gimnazjalnego 2015:

Średnie województwa
- język angielski podstawowy: 63%
- język angielski rozszerzony:46%
- język polski: 60%
- historia: 63%
- matematyka: 46%
- przedmioty przyrodnicze: 49%

Średnia krajowa
- język angielski podstawowy: 67%
- język angielski rozszerzony:48%
- język polski: 62%
- historia: 64%
- matematyka: 48%
- przedmioty przyrodnicze: 50%

Wyniki naszego Gimnazjum
- język angielski podstawowy: 67,91% (stanin wyżej średni)
- język angielski rozszerzony: 49,99% (nie określa się)
- język polski: 65,48% (stanin wyżej średni)
- historia: 64,08% (stanin średni)
- matematyka: 51,52% (stanin wyżej średni)
- przedmioty przyrodnicze: 56,14% (stanin wyżej średni)

24.06: na posiedzeniu komisji podjęto decyzję, że stypendia "Za wyniki w nauce lub osiągnięcia sportowe" za II półrocze roku szkolnego 2014/2015 otrzymują:

Gratulujemy!
Stypendia wypłacane będą w sekretariacie szkoły rodzicom legitymującym się dowodem osobistym od czwartku 25.06, od godziny 12.00.

25.06: naszą szkołę odwiedziła grupa młodzieży niemieckiej podróżująca rowerami po Europie. W czasie podróży odwiedzają szkoły, spotykają się z młodzieżą prosząc ją o prezentacje rysunkowe swoich krajów i opisy w języku angielskim. Oprócz tego grają na różnego rodzaju instrumentach. W spotkaniu takim wzięły udział klasy 1f, 2e i część klas 1b, 1c.


więcej...

25.06: Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie zaprasza na zajęcia organizowane w czasie wakacji. Jednocześnie udostepniamy w linku kartę zgłoszenia.

25.06: 24.06. pani Jankowiak zorganizowała wycieczkę rowerową do Trygortu. Uczestniczyła w niej grupa uczniów z klas IIId i IIIf. Celem wyjazdu było przeprowadzenie wywiadu w języku niemieckim z właścicielem Góry Wiatrów. Pan Michael oprowadził grupę po całym kompleksie wypoczynkowym opowiadając o nim po niemiecku. Następnie uczniowie zadawali mu przygotowane wcześniej pytania. Atmosfera spotkania była bardzo sympatyczna, uczniowie mieli mozliwość zetknięcia się z rodzimym użytkownikiem języka niemieckiego.

26.06: uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015:

• klasy I


więcej...

• klasy II i III


więcej...

26.06.15: piosenka z tekstem Andrzeja Zubkowicza "Postarzało nam się życie" (nowe nagranie!).
Muzyka: Stefan Brzozowski. Wykonanie: Czerwony Tulipan.
Nagrania (w lepszej jakości niż poprzednie!) dokonano podczas 42. edycji Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" na zamku w Olsztynie 24.06.2015r. (nagranie: Rafał Chwałkowski)

30.06: w dniach 22-25.06.2015r. odbył się” Helwingowy obóz sportowy”, zorganizowany przez członków Stowarzyszenia Helwing, w którym uczestniczyli uczniowie klas sportowych Gimnazjum im. J.A.Helwinga w Węgorzewie. Na obozie uczniowie kształtowali swoją odporność psychiczną oraz fizyczną poprzez codzienne poranne marszobiegi w terenie oraz liczne treningi na terenie ośrodka wypoczynkowego w Żabince. Uczniowie pływali kajakami, tańczyli zumbę pod fachowym okiem energicznych instruktorek- p. Marty Sauter i Kamili Petiuk, rozgrywali mecze piłki siatkowej, piłki nożnej, a wieczorem śpiewali przy ognisku i piekli kiełbaski. Młodzież z zapałem rywalizowała we wszystkich konkurencjach, świetnie się przy tym bawiąc. Zajęcia prowadzili nauczyciele wychowania fizycznego naszego gimnazjum: p.Urszula Jańczuk, p. Krystian Paluch, p. Radosław Rudeczko, p. Robert Jarosz. Wspierali ich wychowawcy: p. Jolanta Subocz, p. Ewa Szarmacher oraz p. Bożena Cudowska. Wyjazd został dofinansowany przez Starostwo Powiatowe w Węgorzewie. Oprócz tego właścicielka Ośrodka w Żabince Pani Janina Mikuła zasponsorowała pobyt 4 opiekunów, a Gimnazjum w Węgorzewie pobyt 3 opiekunów.


więcej...• Zachęcamy do odwiedzania podstrony "Warto przeczytać", na której panie Małgorzta Bacewicz i Annę Bolik- Kun przedstawiają klasykę literatury polskiej lub światowej.

• Zachęcamy do odwiedzania podstrony "Nowości biblioteki szkolnej".

• Zachęcam Was do odwiedzenia stron dotyczących Węgorzewa sprzed 1945r i stron węgorzewskich szkół ponadgimnazjalnych:


Liceum Ogólnokształcące w Węgorzewie Zespół Szkół Zawodowych w Węgorzewie

Angerburg- Węgorzewo


Powrót na początek strony