ZDARZYŁO SIĘ

2013/2014

WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

Aktualności

CZERWIEC

2.06: 1 czerwca odbył się egzamin na stopień żeglarza jachtowego gimnazjalistów, którzy uczestniczyli w kursie żeglarskim odbywającym się w Gimnazjum . W trakcie szkolenia uczniowie brali udział w zajęciach praktycznych na wodzie, opanowali podstawy teorii oraz odbyli pięciodniowy rejs na trasie Węgorzewo – Mikołajki - Węgorzewo. W silno-wiatrowych warunkach trójka gimnazjalistów pomyślnie przeszła egzamin.
Szkolenie zorganizował i przeprowadził nauczyciel w-f Robert Jarosz.
W miesiącu czerwcu planowane jest drugie szkolenie. Chętnych proszę o kontakt z panem Robertem.
Nowym żeglarzom życzymy stopy wody pod kilem i pomyślnych wiatrów.

2.06: Dzień Sportu.
Pierwsze dwie lekcje uczniowie mieli ze swoimi wychowawcami i przygotowywali m.in. zdrowe kanapki do konkursu "Żyj smacznie, zdrowo, kolorowo" sponsorowanego przez Powiatową Stację Epidemiologiczną w Węgorzewie.
Następnie wzięli udział w zawodach sportowych na hali. Ta część imprezy była współfinansowana przez Powiat Węgorzewski.
Oprócz tego sponsorami całej imrezy były:


Zwycięzcami konkurencji sportowych w poszczególnych poziomach zostali:

Zdjęcia: Monika Białobrzeska (3g)


więcej...więcej...więcej...więcej...

3.06: Gimnazjum przystąpiło do akcji "Bezpieczne wakacje", o której dowiecie się więcej "klikając" poniższy baner:

3.06: Szkolny Konkurs Pięknego Czytania zorganizowany przez nauczycieli języka polskiego.


więcej...

Wyniki:

6.06: niespodzianka: skromna próba muzyczna w wykonaniu Gosi Bartosz i moim na You Tube (nagranie: Kasia Hawrylak):

9.06: 8 czerwca 2014 r. w Olsztynie odbył się finał wojewódzki turnieju Coca-Cola Cup 2014. Reprezentantki z naszego Gimnazjum zajęły w nim II miejsce!
Fazę grupową ukończyły na pierwszym miejscu, nie tracąc żadnego punktu. W półfinale zmierzyły się z drużyną z Ostródy, z którą wygrały 3:0. W finale przyszło im zmierzyć się z gimnazjum z Burkatu.
W pierwszej połowie nasza drużyna próbowała oddawać strzały na bramkę przeciwnika, jednak były one niecelne lub kończyły się interwencją bramkarza. W drugiej połowie mecz był już bardziej wyrównany. Wysoka temperatura i stres dawały się we znaki. Niestety kilka minut przed ostatnim gwizdkiem piłkarka z Burkatu podała do niekrytej zawodniczki, która pewnie uderzyła w światło naszej bramki, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie. Mimo szybkiej reakcji węgorzewskiej drużyny, dużego zaangażowania i wielu strzałów, nasza reprezentacja nie zdołała odrobić straconej bramki.
Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla gimnazjalistek z Burkatu. Nasza drużyna musiała ucieszyć się tytułem wicemistrzyń województwa.
Jednak nasze piłkarki nie tracą nadziei i zapowiadają, że za rok powalczą o 1 miejsce i wyjazd na finał Polski. Warto dodać, że rok temu piłkarki z Helwinga zajęły III miejsce w tym turnieju.
Opiekunami naszej drużyny byli pani Urszula Jańczuk i pan Grzegorz Kozłowski.
Najlepszą bramkarką turnieju została Klaudia Jadeszko!

Wyniki, faza grupowa:

Półfinał: Finał: Skład drużyny:
Gabriela Kozłowska (K), Klaudia Jadeszko (B), Gabriela Habyk, Wanessa Kozłowska, Katarzyna Hawrylak, Monika Drożyner, Róża Lipska, Natalia Kukułka, Karolina Syta, Aleksandra Kuzina


Tekst: Róża Lipska (2a)


więcej...

10.06: dnia 04.06.2014 w Pasłęku odbyły się Mistrzostwa Województwa warmińsko – mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w drużynowej szkolnej lidze lekkoatletycznej. Powiat węgorzewski reprezentowały dziewczyny z Helwinga. Podczas rozgrywanych konkurencji wiele naszych zawodniczek uzyskało rekordy życiowe, a każdemu wynikowi odpowiadała określona liczba punktów. Suma punktów które uzyskały dziewczyny to 1334 co dało nam znakomite 2 miejsce wśród wszystkich szkół gimnazjalnych w naszym województwie. Do pierwszego miejsca zabrakło nam tylko 70 pkt.O tyle lepsze okazały się tylko zawodniczki z Pasłęka.
Jak do tej pory nikt w historii Helwinga nie osiągnął tak dobrego wyniku w klasyfikacji drużynowej, w tak spektakularnych zawodach. Jest to ogromny sukces dziewcząt z Węgorzewa.
Życzymy im i trenerowi Krystianowi Paluchowi jeszcze większych sukcesów sportowych i trzymam kciuki podczas indywidualnych mistrzostw woj. SZS które odbędą się w Lubawie 16.06.2014.
Skład drużyny dziewcząt i ich wyniki:10.06: 6.06 w Białej Podlaskiej odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. Rywalizowało ze sobą ponad 1500 zawodników i zawodniczek w różnych konkurencjach. Nasze województwo reprezentowali uczniowie naszego gimnazjum zawodnicy klubu KS Polonia Pasłęk Izabela Mendyk (rzut dyskiem) i Jakub Moskal(skok wzwyż).
Pierwszym konkursem dla naszej ekipy był skok wzwyż. Przy pięknej ale upalnej pogodzie, która utrzymywała się cały dzień Kuba zaliczył wysokość 180 cm. Dało mu to 4 miejsce wśród juniorów młodszych. Kolejną konkurencją ekipy z Węgorzewa był konkurs rzutu dyskiem juniorek młodszych, w którym startowała Iza Mendyk. Spisała się rewelacyjnie. Pokonała zawodniczki, które mają lepsze tegoroczne rezultaty oraz pobiła swój rekord życiowy posyłając dysk na odległość 37,94 m zostając tym samym Mistrzynią Polski!
Ogromne gratulacje dla Izy i Jakuba oraz pana Krystiana Palucha.
Trzymam kciuki za walkę podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i życzymy dalszych sukcesów sportowych.


10.06: na początku czerwca roztrzygnięty został Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego dla klas I-III. Zadaniem uczniów było nakręcenia filmiku w języku niemieckim o dowolnej tematyce. Najciekawsze prace wykonali uczniowie:

Organizatorką konkursu była pani Beata Jankowiak.

13.06: reprezentanci naszego Gimnazjum wzięli udział w V Powiatowym Konkursie Matematycznym "Limes". Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmiało "Wprowadzenie do rachunku prawdopodobieństwa".
Nasi uczniowie zajęli miejsca I- V.
Na podium znalazły się drużyny:

Nauczycielką matematyki dla obu grup jest pani Bożena Cudowska. Gratulujemy!

13.06: w dniu 11 czerwca już po raz trzynasty odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczno- Fizyczno- Informatyczny. W bieżącym roku szkolnym uczestnikami konkursu byli najlepsi matematycy klas drugich naszego gimnazjum: IIa- Laura Giczewska i Urszula Saramak, IIb- Weronika Kozłowska i Natalia Putkowska, IIc- Urszula Konatowska i Mateusz Baran, IId- Klaudia Łoch i Wiktoria Wołodźko, IIe- Anna Matejko i Hanna Szczepańska, IIf- Emil Grunwald i Jędrzej Kowalczyk. Przez ponad 2 godziny uczestnicy zmagali się z zadaniami o podwyższonym stopniu trudności z matematyki, fizyki i informatyki.
Wyniki:

Na koniec każdy uczestnik konkursu został nagrodzony. Sponsorami imprezy były firmy: Organizatorami konkursu byli: p. Małgorzata Ambrosiewicz, p. Bożena Cudowska, p. Bożena Godlewska, p. Alina Kaczmarczyk, p. Grażyna Pieciun.

Zdjęcia: Sebastian Drabyk


więcej...

13.06: pan Robert Jarosz zorganizował dla klasy 3g spływ rzeką Węgorapą, co możecie obejrzeć na You Tube (nagranie: Łukasz Żmujdzian):

13.06: odbył się II Konkurs Matematyczny „Wesołe parabole” dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych naszej gminy. Wzięło w nim udział 6 dwuosobowych drużyn ze szkół podstawowych z Węgorzewa i Pereł.
W pierwszej części konkursu młodzi matematycy zmagali się z testem indywidualnym- każdy otrzymał zadania i musiał je rozwiązać w ciągu 30 minut. Najlepszy wynik z testu indywidualnego otrzymał Kacper Morawski ze Szkoły Podstawowej nr 1, uczeń pani Agnieszki Kujawskiej.
Drugą część konkursu stanowiły zadania grupowe.
Wyniki tej części konkursu:

Serdecznie gratulujemy nauczycielom i ich podopiecznym.
Sponsorem nagród było Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.
Organizatorami konkursu były: Bożena Cudowska, Alina Kaczmarczyk i Grażyna Pieciun, młodymi matematykami podczas przerwy między poszczególnymi częściami konkursu zaopiekowali się uczniowie klasy IIId.

Zdjęcia: Alicja Pilwińska


więcej...

16.06: na stronie umieszczony został wykaz podręczników na rok szkolny 2014/2015 (pasek "menu" po lewej stronie, "Podręczniki 2014/2015")

18.06: Bal Gimnazjalny 2014

• polonez


więcej...


• rozpoczęcie balu

więcej...


• walc

więcej...


• zdjęcia w plenerze

więcej...


• konsumpcja i zdjęcia zbiorowe na sali


więcej...


• zabawa

więcej...

20.06: wyniki egzaminu gimnazjalnego 2014:

Średnie województwa
- język angielski podstawowy: 62,3%
- język angielski rozszerzony:brak danych
- język polski: 64,3%
- historia: 57,6%
- matematyka: 44,4%
- przedmioty przyrodnicze: 50,1%

Średnia krajowa
- język angielski podstawowy: 67%
- język angielski rozszerzony:46%
- język polski: 68%
- historia: 59%
- matematyka: 47%
- przedmioty przyrodnicze: 52%

Wyniki naszego Gimnazjum
- język angielski podstawowy: 69,70% (stanin wyżej średni)
- język angielski rozszerzony: 48,54% (brak danych)
- język polski: 72,43% (stanin wysoki)
- historia: 60,90% (stanin wyżej średni)
- matematyka: 49,37% (stanin wyżej średni)
- przedmioty przyrodnicze: 56,14% (stanin wysoki)

24.06: można już pobrać zdjęcia z balu 2014 ("kliknij" na ten tekst) wykonane przez pana Leszka Drozda.

Po wejściu przez ten link należy wybrać opcję "zwykły użytkownik", odczekać ok. 30 sekund, wpisać kod z obrazka i ściągnąć na swój komputer plik ze zdjęciami.
Oprócz tego zdjęcia z balu zapisane na płycie CD są w posiadaniu wychowawców klas III.

25.06: na posiedzeniu komisji podjęto decyzję, że "Stypendium za wyniki w nauce lub osiągnięcia sportowe" za II półrocze roku szkolnego 2013/2014 otrzymują:

Pieniądze są do odbioru przez Rodziców, po okazaniu dowodu osobistego, od czwartku w sekretariacie szkoły. Serdecznie gratulujemy stypendystom i ich Rodzicom!

25.06: w środę 18 czerwca 2014 roku, w Giżycku odbył się Wojewódzki Turniej Plażowej Piłki Siatkowej. Gimnazjum w Węgorzewie reprezentowały drużyna dziewcząt w składzie: Aleksandra Miazga i Aleksandra Truszkowska (obie 1a) oraz drużyna chłopców: Kacper Oszako i Wiktor Szalast (obaj 2a).
Turniej odbywał się systemem brazylijskim, a wzięło w nim udział 12 zespołów dziewcząt i 9 zespołów chłopców.
Pomimo bardzo dobrej gry taktycznej obu zespołów nie udało się wywalczyć czołowych miejsc, do jakich przyzwyczaili nas siatkarze „Helwinga”. Wszystkiemu winne były błędy techniczne- „plażówka” ma nieco inne przepisy, do których nasi siatkarze (jeszcze) nie nawykli.
Dziewczęta uplasowały się na 11- tym, a chłopcy na 8- mym miejscu.
Opiekunem drużyny był pan Andrzej Gordziewicz.


więcej...

23-26.06: obóz sportowy klas 1a i 2a zorganizowany przez wychowawców (Ewę szarmacher, Jolante Subocz) i nauczycieli wychowaia fizycznego (Urszulę Jańczuk, Radosława Rudeczkę, Krystiana Palucha) w Żabince.


więcej...

27.06 (piątek): zakończenie roku szkolnego:

• klasy I

Zdjęcia: Robert Jarosz


więcej...

• klasy II i III

Zdjęcia: ks. Robert Wielgat


więcej...

• rozkłady jazdy autobusów dowożacych uczniów w dniu 27.06.14r. ("kliknij" na tekst)

• od dnia 23.06 do 27.06 zapraszamy do biblioteki szkolnej (w godzinach jej pracy) na kiermasz używanych podręczników. W okresie wakacji kiermasz będzie kontynuowany dnia 30.06 i 1.07 w godzinach 9.00- 12.00 oraz 28-29.08 w godzinach 9.00- 12.00

• pani bibliotekarka Małgorzata Bacewicz prosi o zwrot książek. Klasy III zwracają je do 13.06. I i II do 18.06.


•Rozkłady jazdy autobusów dowożacych uczniów od 3.09.2013r.: Firma Arriva ("Kliknij" na tekst).

•Rozkłady jazdy autobusów dowożacych uczniów od 1.04.2014r.na trasach: Firma Oleszkiewicz

Rozkład jazdy autobusów na trasie Węgorzewo- Kolonia Rybacka- Ogonki (od 5.05)

• Zachęcamy do odwiedzania podstrony "Warto przeczytać", na której panie Małgorzta Bacewicz i Annę Bolik- Kun przedstawiają klasykę literatury polskiej lub światowej.

• Zachęcamy do odwiedzania podstrony "Nowości biblioteki szkolnej".

• Zachęcam Was do odwiedzenia stron dotyczących Węgorzewa sprzed 1945r i stron węgorzewskich szkół ponadgimnazjalnych:


Liceum Ogólnokształcące w Węgorzewie Zespół Szkół Zawodowych w Węgorzewie

Angerburg- Węgorzewo


Powrót na początek strony