ZDARZYŁO SIĘ

2012/2013


WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

Aktualności

CZERWIEC

3.06: Mamy ciekawą informację dotyczącą biletów na PKSy firmy Veolia Transport:

PRZEJAZDY ZA DARMO

Firma Veolia Transport ogłasza specjalny konkurs dla posiadaczy biletów ulgowych miesięcznych.
Konkurs FREE SUMMER FREE YEAR skierowany jest do uczniów i studentów. Aby wziąć w nim udział, należy kupić bilet na czerwiec oraz przesłać na profil przewoźnika na Facebooku zdjęcie obrazujące wolność, wakacje, przygodę lub to co uważasz za ciekawe i kreatywne.
Szczegóły w ulotce .
Anna Organiściak
Veolia Transport Sp. z o.o., Toruń,

3.06: z okazji Dnia Dziecka odbyły sie imprezy w ramach programu "Trzymaj formę": "Zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna- to nasza dewiza".
Klasy wykonywały sałatki (kl. III), surówki (kl. II), kanapki (kl. I).
Istniała też możliwość odwiedzenia stoiska przygotowanego przez pielęgniarkę z Przychodni "Amicus" w celu zmierzenia ciśnienia i określenia prawidłowości wagi ciała.
Potrawy zostały zaprezentowane na specjalnie przygotowanych do tego stołach i ocenione przez jury.
Odbyła się też prezentacja rodziców drugiego śniadania przygotowywanego swoim dzieciom.
Dalsza część imprezy to konkurencje sportowe, prezentacja prac konkursowych dotyczących "Działań artystycznych", możliwość odwiedzenia stoiska przygotowanego przez pracownika Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej "Zdrowie pod lipą" oraz "Test wiedzy o zdrowym żywieniu" dla klas I-III.


więcej...więcej...więcej...

3.06: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Węgorzewie przeprowadziła zajęcia dla uczniów węgorzewskiego gimnazjum w dn. 8– 15 maja 2013 r pod hasłem „Historia przy okrągłym stole z grą ZnajZnak” w ramach „Tygodnia Bibliotek 2013”.
W zajęciach wzięło udział 13 klas – 51 zespołów, z których 4 przeszły do finału.
Wyniki finału rozgrywek gry ZnajZnak w dniu 15 maja 2013r:

Udział w spotkaniach wzięli: Pracownicy biblioteki serdecznie dziękują za szeroki odzew na ich zaproszenie i duży wkład pracy wszystkich nauczycieli w to, by przy okrągłym stole mogło zasiąść ponad 300 osób.


więcej...

3.06: na rozegranym 1.06 w Olsztynie finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Coca- Cola Cup drużyna dziewcząt zajęła 3, a drużyna chłopców 6 miejsce. Opiekunem grupy byli panowie Radek Rudeczko i Andrzej Gordziewicz.
Sklady naszych drużyn:

dziewczęta

chłopcy


więcej...

4.06: rozstrzygnięty został Ogólnopolski Konkurs na temat właściwego postępowania ze zużytym sprzętem elektronicznym i elektrycznym pod hasłem "Swiadomy wie, co robić z ZSEE". Nasa drużyna Helwing (Ola Gnas, Magda Zegar, Mateusz Ogrodniczuk, Patrycja Drabyk, Ola Zakrzewska) wśród 135 szkół gimnazjalnych zajęła 15 miejsce.
Przedstawiciele drużyny wraz z opiekunem, panią Agnieszką Linkiel zostali zaproszeni na galę finałową, która odbędzie się 12.06 w Warszawie, w Centrum Olimpijskim. Gratulujemy!

5.06: 4.06 odbył się Szkolny Konkurs Biologiczno- Chemiczny dla klas II zorganizowany przez panie Wiolettę Balewicz i Ewę Szarmacher.
Wyniki:
więcej...

5.06: pani Wioletta Balewicz przygotowała po raz kolejny pokaz doświadczeń chemicznych dla klas przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej Nr 2.


więcej...

6.06: odbył się Powiatowy Konkurs Pięknego czytania dla klas II przygotowany przez nauczycieli języka polskiego. Imprezę ubarwiła prezentacja projektu edukacyjnego uczniów klasy IIIb "Teatrzyk Zielona Gęś" przygotowanego pod opieką pana Dariusz Polonisa.
Wyniki:

wyróżnienia: Zuzia Bianek (IIa) i Hania Raczkowska (IIg)


więcej...

7.06: przedstawiam projekt edukacyjny "Wycieczka rowerowa po okolicy" wykonany przez uczniów klasy 3g (Maćka Dobrowolskiego, Bartka Taraura, Antka Czarneckiego, Piotrka Skłodowskiego, Pawła Dobosza i Szymka Bagana) pod kierunkiem pana Andrzej Gordziewicza. Ponieważ prezentacja ma pojemość ok. 84 MB, proszę o wykazanie cierpliwości (a warto) przy jej otwieraniu przez program.
Myślę, że pomysł zaproponowanej trasy rowerowej jest do wykorzystania przez każdego z nas.

11.06: w dniu 17.05.2013 r. Pasłęk był gospodarzem Mistrzostw Województwa warmińsko – mazurskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w lekkiej atletyce. Z węgorzewskiego gimnazjum wystartowało dwóch uczestników, Izabela Mendyk, która zajęła pierwsze miejsce w rzucie dyskiem oraz Jakub Moskal, który zajął pierwsze miejsce w skoku w dal i drugie miejsce w skoku wzwyż.
Następne zawody, w których wzięli udział nasi sportowcy, odbyły się 04.06.2013 r. również w Pasłęku i były to Mistrzostwa Mojewództwa Szkolnego Związku Sportowego. Izabela Mendyk zdobyła złoty medal w rzucie dyskiem, a Jakub Moskal wywalczył złoto w skoku wzwyż i brązowy medal w skoku w dal.
Chciałbym dodać, że aktualne rekordy życiowe Jakuba to 1,80 m w skoku wzwyż uzyskane podczas mitingu w Ełku i 5,83 m w skoku w dal uzyskane podczas Mistrzostw lZS w Pasłęku. Natomiast Iza swój rekord życiowy osiągnęła w Lidzbarku Warmińskim na mitingu ogólnopolskim rzucając dyskiem na odległość 44,87 m. Jest to obecnie najlepszy wynik w Polsce w kategorii młodziczek, jak również jest to trzeci wynik w historii polski w tej kategorii, i tym samym Iza jest liderką tabel w Polsce.
Osiągnięte wyniki i forma naszych gimnazjalistów dają nadzieją na sukcesy w kolejnych imprezach sportowych, a najważniejszą z nich będą rozgrywane w dniach 27 i 28.09,2013 r. Mistrzostwa Polski młodzików w Radomiu. Trzymajmy więc kciuki.
Chciałbym bardzo podziękować klubowi CWKS Vęgoria Węgorzewo, OSiR w Węgorzewie oraz węgorzewskiemu gimnazjum za wsparcie i pomoc w organizowaniu wyjazdów sportowych.

Krystian Paluchwięcej...

12.06: korzystając z bazy, którą mamy w pobliżu, można przeprowadzić zajęcia w-f w sposób nietypowy i ciekawy prezentując atrakcyjne możliwości spędzania czasu wolnego.
Uczniowie Gimnazjum korzystając z wsparcia Kajaki.pl , których właściciel użyczył bezpłatnie sprzętu kajakowego do przeprowadzenia zajęć, zamiast w sali gimnastycznej odbyli zajęcia w-f na wodzie.
Ścieżka rowerowa może być również alternatywą dla sali gimnastycznej. Jedynym problem jest nakłonienie uczniów, aby przynieśli rolki lub przyprowadzili rowery na zajęcia.
Lekcje takie prowadzone są przez Roberta Jarosza przy współpracy z innymi nauczycielami w-f.


więcej...

12.06: grupa naszych uczniów (członkowie Koła Astronomicznego i uczestnicy finału wojewódzkiego Konkursu Fizycznego) wzięła udział w prelekcji prof. Bogusława Usowicza. Wykład dotyczył realizowanego przy współpracy z Europejską Agencję Kosmiczną (ESA) projektu badania wilgotności gruntów i zasobów słodkiej wody na Ziemi za pomocą obserwacji satelitarnych.
Profesor Usowicz (kierujący tym projektem w Polsce) wyjaśnił, w jaki sposób satelita badawczy SMOS zbiera dane o ilości wody w glebie. Przedstawił wybrane wyniki tych badań, podkreślając przydatność tak zdobytej wiedzy dla rolnictwa i przewidywania klęsk żywiołowych. Zwrócił też uwagę na związek zmian w retencji wody w glebie z anomaliami pogodowymi i klimatycznymi.
Spotkanie odbyło się w węgorzewskim Liceum Ogólnokształcącym, a opiekunem grupy była pani Iwona Grzeszczyk.

11.06: od 24.06 w bibliotece szkolnej będzie się odbywać w godzinach jej pracy kiermasz używanych podręcznków.

11.06: uczniowie klas III książki do biblioteki zwracają do 14.06 (piątek), klas I i II do 21.06 (piątek).

13.06: w dniu wczorajszym odbył się konkurs matematyczny dla klas 6 szkół podstawowych zorganizowanych przez nauczycieli Helwinga.


więcej...

19.06: pani Wioletta Balewicz przygotowała po raz drugi w tym roku pokaz doświadczeń chemicznych dla klas przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej Nr 2.

14.06: przypominamy uczniom klas III, że podania o przyjęcie do szkół ponadgimnazjalnych należy złożyć do dnia 21.06.2013r.– piątek, w sekretariacie wybranej szkoły do godziny 15:00.

14.06: na stronie został już umieszczony wykaz podręczników na rok szkolny 2013/2014 (patrz: pasek "menu" po lewej stronie)

21.06: wejście dla uczniów do serwisu Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży z wynikami egzaminu gimnazjalnego 2013.

21.06: wyniki egzaminu gimnazjalnego 2013:

Średnie województwa
- język angielski podstawowy: 59,1%
- język angielski rozszerzony:42,9%
- język polski: 58,6%
- historia: 55,6%
- matematyka: 44,8%
- przedmioty przyrodnicze: 57,1%

Średnia krajowa
- język angielski podstawowy: 63%
- język angielski rozszerzony:45%
- język polski: 62%
- historia: 58%
- matematyka: 48%
- przedmioty przyrodnicze: 59%

Wyniki naszego Gimnazjum
- język angielski podstawowy: 70,8% (stanin wysoki)
- język angielski rozszerzony:55,0% (brak danych)
- język polski: 65,5% (stanin wyżej średni)
- historia: 64,0% (stanin wysoki)
- matematyka: 49,5% (stanin wyżej średni)
- przedmioty przyrodnicze: 62,2% (stanin wyżej średni)

Wyniki poszczególnych klas

22.06: Bal Gimnazjalny 2013


dużo więcej...

26.06: komisja stypendialna na posiedzeniu w dniu dzisiejszym podjęła w oparciu o Regulamin dezyzję, że "Stypendia za wyniki w nauce lub osiągnięcia sportowe" za II półrocze roku szkolnego 2012/2013 otrzymują:

Stypendia będą do odbioru przez Rodziców po okazaniu dowodu osobistego od czwartku, 27.06.13r., godz. 12.00.

24-27.06: obóz sportowy klasy 1a odbywający sie pod opieką pani Urszuli Jańczuk, pana Krystiana Palucha, pani Jolanty Subocz (wychowawczyni) i rodziców.


więcej...

28.06: 24.06.13 r. pani Beata Jankowiak, nauczycielka języka niemieckiego, zorganizowała wycieczkę rowerową do ośrodka "Góra Wiatrów" w Trygorcie. Naszym celem było doskonalenie umiejętności językowych przez rozmowę z p. Michaelem, właścicielem ośrodka, pochodzącym z Niemiec. Po kilku przystankach dotarliśmy na miejsce. Każdy z nas zadał wcześniej przygotowane pytania i cieszyliśmy się, że zrozumieliśmy odpowiedzi. Przekonaliśmy się też, że pan Michael mówi dobrze po angielsku.
To była dobra okazja do nauki rozumienia i mówienia w języku niemieckim połączona z aktywną jazdą na rowerze. Wszyscy zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia wrócili do domów.
Dziękujemy pani Beacie za zorganizowanie wycieczki i mamy nadzieję na kolejne.

Julia Łapo IIg


28.06: zakończenie roku szkolnego 2012/2013.

Klasy II i III:


więcej...

Klasy I:


więcej...

28.06: w bibliotece szkolnej kiermasz używanych podręcznków będzie się jeszcze odbywać: 3.07 (środa) w godz. 8.00- 11.00 oraz 29-30.08 w godz. 9.00- 12.00.

• Zachęcamy do odwiedzania podstrony "Warto przeczytać", na której pani Anna Bolik- Kun przedstawia książki, klasykę literatury polskiej lub światowej.

• Zachęcamy do odwiedzania podstrony "Nowości biblioteki szkolnej".

• Zachęcam Was do odwiedzenia stron dotyczących Węgorzewa sprzed 1945r i stron węgorzewskich szkół ponadgimnazjalnych:


Liceum Ogólnokształcące w Węgorzewie Zespół Szkół Zawodowych w Węgorzewie

Angerburg- Węgorzewo


Powrót na początek strony