ZDARZYŁO SIĘ

2008/2009

WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

Aktualności

CZERWIEC

1.06: Dzień Dziecka połączony z Dniem Sportu.


więcej...

2.06 (wtorek): mierzenie kamizelek przez uczniów SP1 i SP Perły (w godz. 14.30- 16.00). Koszt kamizelki: 50 zł.

3.06 (środa): mierzenie kamizelek przez uczniów SP2 i SP Węgielsztyn (w godz. 14.30- 16.00).

3.06: Warmińsko- Mazurska Biblioteka Pedagogiczna Filia w Węgorzewie rozstrzygnęła Powiatowy Konkurs "Gazetka Szkolna 2008/2009".
W kategorii "Gazetki gimnazjalne" nasza "Tandeta- Supergazeta", redagowana pod opieką księdza Rafała Chwałkowskiego, zajęła I miejsce.
Przypominamy, że Redaktorem Naczelnym jest Maciej Włodarczyk, zastępcą: Adam Tarasewicz, sekretarzem: Katarzyna Woronka.
W skład redakcji, oprócz wymienionych, wchodzą: Maciej Adamcewicz, Małgorzta Bartoszewicz, Urszula Czumaj, Karolina Duchnowska, Mariola Gimła, Patryk Jurczak, Karol Kołodziejski, Michał Lachowicz, Patrycja Panek, Jakub Stanecki, Marta Wierzchowska.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!

4.06: na stadionie lekkoatletycznym w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Województwa Młodzików. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Kuszczak i Łukasz Zakrzewski.
Łukasz nie dał szans rywalom i udowodnił kolejny raz, że nie ma sobie równych na średnich dystansach w swojej kategorii wiekowej. Zdobył tytuł Mistrza Województwa Młodzikow.
Natalia Kuszczak zajęła VI miejsce w biegu na 1000m osiągając znakomity czas 3;30;46s (rekord szkoły!).
Sedrecznie gratulujemy zawodnikom i trenerowi Krystianowi Paluchowi!!!

5.06: rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs Czytelniczy "Opowieści z Narni" zorganizowany przez panie: Małgorzatę Bacewicz i Annę Bolik- Kun.
Wyniki:

8.06: piątek, 5.06, przebiegał pod hasłem: "Szkoła bez przemocy". Pani pedagog Regina Flis zorganizowała konkurs na plakat i wiersz dla klas I.

10.06: wyniki egzaminu gimnazjalnego 2009 (możecie je znaleźć pod adresem: www.oke.lomza.com po podaniu indywidulanego hasła i kodu, które otrzymaliście od wychowawców):

Średnia powiatu
- w częśći humanistycznej: 32,4 (II miejsce w województwie za miastem Olsztyn)
- matematyczno- przyrodniczej: 26,9 (III miejsce w województwie za miastem Olsztyn i powiatem giżyckim)
- język angielski: 32,4 (III miejsce w województwie za miastem Olszyn i miastem Elbląg).

Średnia województwa
- w częśći humanistycznej: 30,4
- matematyczno- przyrodniczej: 25,2
- język angielski: 29,5.

Średnia krajowa
- w częśći humanistycznej: 31,67
- matematyczno- przyrodniczej: 26,03
- język angielski: 30,63.

Wyniki naszego Gimnazjum
- część humanistyczna: 33,3 (stanin wyżej średni)
- matematyczno- przyrodnicza: 28,59 (stanin wysoki)
- języka angielski: 34,64.

Najwyższe wyniki z trzech części uzyskali:

10.06: w dniu wczorajszym i dzisiejszym Samorząd Uczniowski wraz z panią Bożeną Cudowską zorganizowali konkurs Omnibus na poziomie klas I i II. Wyniki:

klasy I:


klasy II


więcej...

10.06: klasyfikacyjne posiedzenie Rady Pedagogicznej.

15.06: wykaz
-podręczników do klasy I
-podręczników do klasy II
-podręczników do klasy III
-programów nauczania na rok szkolny 2009/2010

Uwaga! Podręczniki do języka niemieckiego i rosyjskiego do klasy I kupujemy we wrześniu, gdy już wiemy, jakiego języka będzie uczyło się dziecko!
W klasie "brytyjskiej" językiem tym będzie niemiecki.

16.06: test językowy do klasy "brytyjskiej" dla uczniów klas VI.

16.06: w oparciu o "Regulamin przyznawania stypendium za wynki w nauce lub osiągnięcia sportowe" komisja stypendialna przyznała je następującym uczniom:

Stypendia mogą odbierać Rodzice, po okazaniu dowodu osobistego, w sekretariacie szkoły od środy (17.06), godz. 12°°.
Wszystkim stypendystom i ich Rodzicom serdecznie gratulujemy!

17.06: 4 czerwca w Liceum Ogólnokształacącym w Węgorzewie odbył się IV Powiatowy Turniej Przyrodniczy "Nadzieja Ziemi" pod hasłem "Gleba- życie gleby, przyczyny degradacji gleb, ochrona gleb i ich rekultywacja" zorganizowany przez nauczycieli tej szkoły. Konkurs trwał 4 godziny. Uczniowie w trakcie zawodów rozwiązywali test, przedstawiali przygotowane prace i prezentacje multimedialne oraz realizowali zadania w budynku LO (ze względu na pogodę, gdyż planowano rozegranie tej części w terenie). Naszą szkołę reprezentowały trzy drużyny przygotowane przez panią Agnieszkę Linkiel.
Drużyna w składzie: Anna Falkus, Sylwia Wojciechowska, Agata Kowalczyk zajęła I miejsce. Pozostałe zajęły miejsca IV i VIII. Zwycięzcom, uczestnikom i nauczycielce gratulujemy!

17.06: w sobotę 13.06 pan Krzysztof Marcinkiewicz odbył wraz uczestnikami koła historycznego wycieczkę do Węgielsztyna w celu zwiedzenia resztek średniowiecznego grodziska, na którym Jerzy Andrzej Helwing jako pierwszy dokonywał wykopalisk.

17.06: Bal Gimnazjalny.


więcej...więcej...

18.06: w dniach 15-16 czerwca odbył się rejs koła biologicznego, w którym można było doszukać się elementów szkoły przetrwania, np. wiosłowanie przez kilka kilometrów, żeglowanie w deszczu oraz praca na pokładzie. Doświadczyliśmy także lądowania w trzcinach, przez co nauczyliśmy się schodzić z mielizny. Mimo trudów podróży nie umknęły nam piękne widoki Mazur. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.


więcej...

18.06: Ewa Kamińska, uczennica klasy Ie, zajęła I miejsce w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Komendę Policji w Węgorzewie "Ja i mój rower". Gratulujemy!

19.06: zakończenie roku szkolnego.
Klasy II i III


więcej...

Klasy I


więcej...

19.06: zakończyliśmy 10 rok pracy Gimnazjum.
Strona internetowa szkoły, która zmieniała swój wygląd wraz z czasem, rozwojem techniki, a także wzrostem umiejętności jej autora :), istnieje od lat 8.
Na dzień dzisiejszy zawiera 287 podstron i 6 972 zdjęcia!
Jej aktualna wielkość to 875 Mb.
Życzę wszystkim zdrowych i słonecznych wakacji.

Andrzej Zubkowicz

23.06: W poniedziałek pod pałacem, w 100. rocznicę urodzin Heinricha Lehndorffa, odsłonięty został obelisk poświęcony pamięci jego ostatniego właściciela. Hrabia w 1944 r. wziął udział w nieudanym zamachu na Adolfa Hitlera. Za swoją działalność w ruchu oporu został stracony w Berlinie, a jego rodzinę aresztowano. - Może w Polsce dziś niektórym ciężko zrozumieć, jak wiele znaczyło być w niemieckim ruchu oporu, przeciwstawić się wtedy dyktaturze [hitlerowskiej - red.] - mówi Janusz Reiter, były ambasador Polski w Niemczech.
Podczas uroczystości wzruszenia nie kryła jego córka - Vera Lehndorff. Ta aktorka (zagrała m. in. w filmach "Powiększenie" Antonioniego i "Casino Royale"- dodatek mój) i przez lata rozchwytywana modelka urodziła się w Sztynorcie. - Wciąż nie znamy miejsca pochówku naszych bohaterów ruchu oporu - mówi. - Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że udało się chociaż postawić głaz w miejscu, które ojciec tak kochał, i mam nadzieję - wy także kochacie. Verushce (pod takim imieniem robiła karierę jako fotomodelka) towarzyszyły trzy siostry i kuzyn Karl Lehndorff.
W tle uroczystości stał ich niszczejący rodowy zabytek. "Kto ma Sztynort, ten posiada Mazury" - miał powiedzieć hrabiemu Ernstowi Lehndorffowi biskup warmiński Ignacy Krasicki. Kto chociaż raz był w Sztynorcie, nie ma wątpliwości, że pałac leżący na półwyspie oddzielającym jeziora Mamry i Dargin i rozpościerające się wokół niego ogrody były przez kilka wieków jedną z mazurskich pereł.

/"Gazeta Wyborcza", dodatek olszyński, 23.06.2009/
Zdjęcia: A.Zubkowiczwięcej...

Uwaga, kiermasz używanych podręczników!

Uczniowie z klas I-III mogą przekazywać książki na kiermasz, pod warunkiem, że znajdą się one na liście podręczników używanych w roku szkolnym 2009/2010 (wykaz tych podręczników powyżej, pod datą 15.06).
Terminy kiermaszu:

W czasie roku szkolnego kiermasz będzie się odbywać w godzinach otwarcia bibiblioteki, poza rokiem szkolnym w godz. 9.00- 13.00.
Koniecznie przed wakacjami, najpóźniej 23 VI (wtorek) uczniowie mają odebrać pieniądze za już sprzedane książki.

Powrót na początek strony