ZDARZYŁO SIĘ

2006/2007

WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

CZERWIEC

1.06: nauczyciele naszego Gimnazjum zorganizowali wczoraj tradycyjny Powiatowy Konkurs Matematyczno- Fizyczno- Informatyczny dla klas II. Do zawodów przystąpiło 10 drużyn.
Oto jego wyniki:
więcej...

1.06: Dzień Sportu. Zawody przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego odbywały się na hali. Imprezę zakończyliśmy lodami z okazji Dnia Dziecka. Wszystkiego najlepszego!


więcej...

4.06: wyniki konkursu "Omnibus":

4.06: 31.05 odbył się Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego dla klas II i III obejmujący swoim zakresem słownictwo używane w codziennych sytuacjach. Najlepsze wyniki osiągnęli:


Organizatorką konkursu była pani Beata Jankowiak.

8.06 (piątek): dzień ustawowo wolny od zajęć lekcyjnych.

9-10.06: pani Monika Ekiert- Jezusek zorganizowała II plener plastyczny. Odbył się on ponownie w Kamionku Wielkim, w domu i pracowni pana Pawła Szymańskiego.


więcej...

11.06: finałowa runda Ligi Sudoku (last but not least:)

11.06: dnia 6.06 odbyły się terenowe zajęcia ekologiczne, w ramach obchodów "Światowego Dnia Ochrony Środowiska". Drugą edycję takich zajęć, tym razem pod hasłem "Czy zakłócamy równowagę w atmosferze?", zorganizowało węgorzewskie LO na terenie miasta w następujących etapach:
1. Test tematyczny
2. Prezentacje multimedialne lub plakat
3. Rozpoznawanie gatunków roślin
4. Zadania sprawnościowe- ogrzanie wody z wykorzystaniem papieru, świeczki i zapałek.
Ostatnie dwie konkurencje rozegrane zostały na terenie Parku Helwinga.
W zawodach wystartowało dziesięć 3 osobowych drużyn: 4 zespoły z LO Węgorzewo, 3 z Helwinga, po 1 zespole z Gimnazjum w Pozezdrzu, Radziejach i Budrach. Test najlepiej napisał Tomek Januszewski (IIIg) i to On zdobył główną nagrodę indywidualną. W łącznej klasyfikacji zwyciężyła drużyna z naszej szkoły w składzie: Tomek Januszewski, Kasia Waszak, Kuba Warnieło- wszyscy IIIg. Kolejne miejsca zajęli: Gimnazjum w Pozezdrzu i LO Węgorzewo. Opiekunem naszej reprezentacji był pan Jerzy Zinkiewicz. Gratulacje!

11.06: w konkursie "Rzuć palenie na wesoło- wszyscy zdrowsi będą w koło" organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Węgorzewie Marta Białobrzeska (IIIa) zajęła I miejsce, a Sylwia Wojciechowska (Id)- II. Serdecznie gratulujemy!

12.06: wyniki końcowe Ligi Sudoku po X rundzie

13.06: odbył się próbny alarm przeciwpożarowy.

14.06: wyniki z egzaminu gimnazjalnego:

Średnia województwa
- w częśći humanistycznej: 29,76,
- matematyczno- przyrodniczej: 24,55.

Średnia krajowa
- w częśći humanistycznej: 31,48,
- matematyczno- przyrodniczej: 25,31.

Wyniki naszego Gimnazjum
- część humanistyczna: 30,77,
- matematyczno- przyrodnicza: 26,02.

Powiat węgorzewski, wśród 21 powiatów województwa, zajął
- w częśći humanistycznej VI miejsce
- matematyczno- przyrodniczej IV miejsce (za miastem Olsztyn, miastem Elbląg i powiatem giżyckim)

Najwyższe wyniki z obu części uzyskali:Uczniom, nauczycielom i rodzicom serdecznie gratulujemy takich wyników!

15.06 (piątek): ostatni dzień wystawiania ocen końcoworocznych.

18.06: swoją "starą" szkołę odwiedził Maciej Pacuła student (już) II roku informatyki w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie (USA). Spotkał się z kilkoma klasami opowiadając o swojej uczelni. Maćku, wielkie dzięki za interesujące i pouczające spotkanie!

18.06 (poniedziałek): klasyfikacyjne posiedzenie Rady Pedagogicznej.

19.06: klasy IIIf (wych. pan S.Dobrowolski) i IId (wych. pan J.Zinkiewicz) odbyli wycieczkę do Muzeum Przyrodniczego w Olsztynie. Wycieczka ta była nagrodą dla klasy IIIf za opiekę nad dębem rosnącym za budynkiem dawnego sądu.

20.06: Bal Gimnazjalny.


więcej...

22.06: zakończenie roku szkolnego 2006/2007


więcej...

Wakacje:
25.07: nie mogło nas zabraknąć na koncercie The Rolling Stones, ktory odbył się w Warszawie na Służewcu. Namiastką atmosfery, jaka tam panowała, niech będzie te kilka zdjęć, które publikuję.


więcej...

30.07: pani Wioletta Balewicz urodziła 23.07 syna Antka. Serdecznie gratulujemy!

1.08: grupa naszej młodzieży wróciła z Francji, gdzie przebywała w zaprzyjaźnonym miasteczku Leffrinckoucke. Opiekunami grupy były panie Teresa Wacławska i Grażyna Pieciun oraz pan Krzysztof Marcinkiewicz. Migawki z pobytu, uchwycone przez aparat pana Krzysztofa, możecie obejrzeć na naszej stronie.


więcej...


Powrót na początek strony