ZDARZYŁO SIĘ
2004/2005
LUTY- CZERWIECLUTY

-4.02: odbyła się zabawa walentynkowa dla uczniów Gimnazjum.
-8.02: odbyły się szkolne eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. W skład komisji, która przygotowała zadania i je sprawdziła, wchodziły panie: Zuzanna Denisow, Grażyna Cieślik, Agnieszka du Plessis, Dorota Jurkiewicz i Larysa Stefinina. Oto jego wyniki:

Te osoby będą nas reprezentować w eliminacjach rejonowych 2.04.2005r.
-8.02: korzystając z pogody wychowawcy wielu klas zorganizowali kuligi klasowe. Do tej pory byli na nich uczniowie klasy: Ia, Ib, Ie, Ih, Ig, IIb, IIc, IIe, IIf, IIId, IIIg.
-11.02: odbył się konkurs lepienia rzeźb śniegowych dla klas pierwszych. Wygrała klas Ic przed Ig i Id.
-14.02: z okazji Walentynek klasa IIg wraz z wychowawczynią, panią Dorotą Jurkiewicz, przygotowała przedstawienie okolicznościowe. Przedstawienie miało formę programu telewizyjnego, w ramach którego zaprezentowano:
- 2548 odcinek telenoweli portugalsko- brazylijskiej
- teleturniej "Dwa Światy miłości"
- romantyczne piosenki i reklamy.
Pomysł, scenariusz, kostiumy, scenografia oraz oprawa muzyczna były autorstwem uczniów klasy IIg.

(zdjęcia: Piotr Gajda- IIIa)-15-16.02: klasy III pisały próbny egzamin gimnazjalny z części humanistycznej i matematyczno- przyrodniczej

-Uczniów klas trzecich zachęcamy do odwiedzenia strony Zespołu Szkół Zawodowych w Węgorzewie Znajdziecie na niej ofertę na przyszły rok szkolny i zasady naboru. Planowane jest również spotkanie przedstawicieli tej szkoły z Wami w późniejszym terminie.

MARZEC
-4.03: uaktualniona została podstrona Samorządu Uczniowskiego ,na której umieszczono zdjęcia i opis z konkursu dla klas II na rzeźbę śnieżną oraz z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2005.
-8.03: z Okazji Dnia Kobiet życzymy wszystkim przedstawicielkom płci pięknej wiele radości w życiu, uśmiechu na codzień i spełnienia najskrytszych marzeń.
Zdjęcia.


-9.03: uczennice klas II spotkały się z przedstawicielką firmy Johnson& Johnson.
-9.03: klasy III spotkały się z przedstawicielami Zespołu Szkół Rolniczych w Karolewie.
-9.03:na podstronie Samorządu Uczniowskiego umieszczona została relacja i zdjęcia z konkursu Omnibus.
-9.03: do finału wojewódzkiego Konkursu Matematycznego zakwalifikowała się Małgorzata Prątnicka (IIIg), natomiast Konkursu Fizycznego: Magda Szwedowicz (IIIh). Nauczycielom uczącym (pani Bożenie Cudowskiej i pani Teresie Wacławskiej) oraz dziewczętom serdecznie gatulujemy. Życzymy powodzenia w finale!!!

-12.03: w hali Gimnazjum rozegrane zostały II Mistrzostwa Województwa Pracowników Oświaty w Halowej Piłce Nożnej. Drużyna Węgorzewa zajęła V miejsce na 11 startujących drużyn. W roku ubiegłym zajęliśmy miesce VII, a więc zanotowaliśmy awans. W naszej reprezentacji grali między innymi panowie: Sławomir Dobrowolski, Rafał Denisow, Krzysztof Marcinkiewicz, Andrzej Małecki, Dariusz Polonis i Andrzej Zubkowicz.
-9.03: odbyły się szkolne eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego. W skład komisji, która przygotowała zadania i je sprawdziła, wchodzili: pani Beata Jankowiak i pan Robert Jarosz. Oto jego wyniki:
  I miejsce: Joanna Zubkowicz(IIIe)
  II miejsce: Anna Wasilewska (IIIh)
  III miejsce: Magdalena Szwedowicz (IIIh)
  IV miejsce: Rafał Kowalczyk (Ig)
  V miejsce: Katarzyna Użyńska (IIIe)

Te osoby będą nas reprezentować w eliminacjach rejonowych w Ełku (16.04.2005r.).
-15.03: odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Turnieju "Młodziż Zapobiega Pożarom". W turnieju wzięło udział 26 uczniów. Wyniki:
  1. Katarzyna Pawłowska (IIIe)
  2. Daniel Barniak (IIIb), Bohdan Ilasz (Ig)
  3. Kamil Nazaruk, Mariusz Opiela (obaj Ig).

Do etapu rejonowego zakwalifikowali się: Katarzyna Pawłowska, Daniel Barniak, Bohdan Ilasz.
-21.03:w związku z pierwszym dniem wiosny odbył się turniej profilaktyczny dla klas II: "Nie truj się". Konkurs został zorganizowany przy współpracy z Gminnę Komisją d/s Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wyniki konkursu:
  1.II h
  2.II c
  3.II d
  4.II g
  5.II a
  6.II b
  7.II f
  8.II e
  Zdjęcia

Wszystkie klasy zostały nagrodzone dyplomami oraz słodyczami, natomiast zwycięska klasa otrzyma kwotę w wys. 500 PLN jako dofinansowanie do biwaku. Główna nagroda zostanie wypłacona ze środków Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Węgorzewie. Słodycze zakupiono ze środków sklepiku szkolnego.
- konkurs wiosenny, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski i pana Jarosława Paszkiewicza dla klas I i III.


-22.03: odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dl klas I, zorganizowany przez zespół nauczycieli języka angielskiego naszego Gimnazjum. Wyniki:
  1. Łukasz Król (Ig)
  2. Joanna (Pozezdrze)
  3. Jakub Pacuła (Ig)
  Zdjęcia.


-30.03: odbyła się II-ga edycja Trójboju Siłowego. Wzięło w niej udział 52 zawodników z Gimnazjum. Zawody obejmowały następujące konkurencje:
1. wyciskanie sztangi leżąc ( o wyniku decydował współczynnik ciężar/masa ciała)
2. skłony w leżeniu, tzw. „ brzuszki”, w ciągu 1minuty,
3. podciąganie nachwytem
II edycja zgromadziła więcej zawodników, a ilość czołowych miejsc zajętych równorzędnie świadczy o lepszym przygotowaniu siłowym zawodników.
WYNIKI TRÓJBOJU SIŁOWEGO 2005.

Maksymalna ilość punktów- 80.
I miejsce:
1. Bartek Bigos kl. III a- 72 p.
2. Wojtek Wiśniewski kl. III f- 72 p.
II miejsce:
1. Patryk Murawski kl. III e- 63 p.
2. Tomasz Nazaruk kl. I d- 63 p.
3. Mateusz Kobryń kl. I g- 63p.
III miejsce:
1. Damian Tomaszun kl. III h- 62 p.
2. Marek Moroz kl. I h-62 p.
IV miejsce:
Maciej Nietresta kl. III f- 60 p.
V miejsce:
1. Marek Maciejewski kl. I f- 58 p.
2. Edward Skrzynecki kl. I e-58 p.
VI miejsce:
Mariusz Kun kl. I g-55 p.

-30.03: odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy "Z polszczyzną na co dzień" dla klas III. Konkurs składał się z dwóch etapów: testu językalnego i części, w której drużyny odpowiadały ustnie lub pisemnie na wylosowane pytania. Wyniki:
  I miejsce: IIIh (Magdalena Szwedowicz i Joanna Markowska)
  II miejsce: IIIg (Maria Krupa i Anna Senderak)
  III miejsce: IIIe (Anna Polonis i Joanna Zubkowicz)

Najlepsi otrzymali dyplomy i nagrody. Pozostali uczestnicy- pamiątkowe dyplomy. Konkurs zorganizowany został przez pracowników biblioteki szkolnej (p. Annę Bolik- Kun i Małgorzatę Bacewicz). W skład komisji wchodzili ponadto: Anna Oleszkiewicz, Jolanta Kozikowska (Biblioteka Pedagogiczna) i Małgorzata Wałuto (Biblioteka Pedagogiczna).
-31.03: Odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju "Młodzież Zapobiega Pożarom". Miejsca naszych reprezentantów:
Bohdan Ilasz- II miejsce
Daniel Barniak- III miejsce
Katarzyna Pawłowska- IV miejsce.
Do finału wojewódzkiego zakwalifikował się tylko zwycięzca tego etapu. Drużynę przygotowywała pani Bożena Godlewska.

KWIECIEŃ
-1.04: z okazji prima aprilis Samorząd Uczniowski wraz z panem Jarosławem Paszkiewiczem przygotował na 2 godzinie lekcyjnej nieoczekiwane atrakcje na sali gimnastycznej :)

-2.04, godz.21.37:Zmarł Karol Wojtyła
Papież Jan Paweł II

Cała społeczność
Gimnazjum im. J.A.Helwinga w Węgorzewie
została pogrążona w żałobie


1920- 2005


-3-8.04: w dniach żałoby narodowej oddaliśmy hołd Janowi Pawłowi II poprzez utworzenie kącika pamięci, udział w mszy świętej na Placu Wolności (6.04), audycję radiową oraz modlitwy na lekcjach religii.
Zdjęcia.

-9.04: odbyły się międzyszkolne eliminacje zawodów "Sprawni jak żołnierze". Wśród 20 ekip reprezentujących gimnazja i szkoły średnie nasi uczniowie zajęli: dziewczęta (Zuzanna Boruczkowska, Dominika Kurzyńska, Katarzyna Reszuta)- II miejsce, chłopcy (Marcin Wójtowicz, Maciej Nietresta, Paweł Bardzik)- IV miejsce. Gratulujemy im i ich opiekunowi, panu Andrzejowi Gordziewiczowi.
Zdjęcia.

-15.04: odbył się IV Powiatowy Konkurs Języka Polskiego "Tu wszędzie jest moja ojczyzna" dla klas II. W konkursie wzięło udział siedem 3- osobowych drużyn z gimnazjów w Węgorzewie i Budrach. Organizatorami konkursu były panie: Dorota Paszkiewicz i Jolanta Subocz. Konkurs miał na celu przybliżenie kultury ukraińskiej i wileńskiej. Uczestnicy przygotowali scenkę przedstawiającą obrzędy, wiersze, dania z danego regionu, opracowali drzewa genealogiczne swoich rodzin. Wyniki:
  I miejsce IIg (Małgorzata Patejko, Joanna Polonis, Anna Giczewska)
  II miejsce IIg (Katarzyna Urbanowicz, Olga Pietnoczko, Magdalena Szymańska)
  III miejsce Gimnazjum w Budrach (Barbara Żylonis, Mariusz Pawlina, Orest Sałyk)

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, upominki, a zwycięzcy- nagrody książkowe.
Zdjęcia.

-20.04: rozegrany został gminny etap konkursu Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego. Nasza ekipa (Kuba Wysocki, Kuba Pacuła i Kuba Warnieło- wszyscy Ig) zajęła I miejsce i weźmie udział w zawodach wojewódzkich. Drużynę przygotował i opiekował się nią pan Andrzej Małecki. Gratulujemy!-21.04: odbyła się pierwsza runda rozgrywek Coca Cola Cup. Nasi zawodnicy uzyskali następujące wyniki:
Gimnazjum Węgorzewo- Gimnazjum Więcki 7:0
Gimnazjum Węgorzewo- Gimnazjum Banie Maz. 6:2
W ten sposób awansowaliśmy do dalszej rundy rozgrywek. Opiekunem drużyny jest pan Radosław Rudeczko. Trzymamy kciuki za następne mecze.
-23.04: Święto Szkoły połączone z Dniem Otwartym.
-26-27.04: Egzamin gimnazjalny. We wtorek pisaliśmy część humanistyczną, w środę matematyczno- przyrodniczą.
-26.04: grupa naszych uczniów (Katarzyna Dobrowolska, Katarzyna Piskorz, Mateusz Falkus- IIg, Małgorzata Rydzyńska, Damian Zaleski- IIc) wzięła udział w wycieczce do Warszawy zorganizowanej przez Senatora RP p.Wiesława Pietrzaka. Uczestnicy zwiedzili Sejm, Senat oraz Muzeum Wojska Polskiego. Opiekunem grupy był p. Rafał Denisow.
-28.04:dobiegły końca rozgrywki międzyklasowe w piłce koszykowej dziewcząt i chłopców. Organizatorem rozgrywek była pani Grażyna Franczyk.
-Regulamin
-Terminarz
-Wyniki
Zdjęcia.

-28.04: Odbył się finał Powiatowego Konkursu Geograficznego dla klas I "Rekordy kontynentów i oceanów". W eliminacjach szkolnych (18.04) wzięło udział 44 uczniów, którzy mieli za zadanie wypełnić test składający się z 30 pytań. Do II etapu zakwalifikowano 9 uczestników. W części finałowej wzięły również udział 3 osobowe ekipy z gimnazjów w Radziejach i Pozezdrzu. Wyniki:
  1. Gimnazjum w Węgorzewie, gr. V
  (Bohdan Ilasz, Rafał Kęszczyk, Łukasz Król- Ig)
  2. Gimnazjum w Radziejach
  3. Gimnazjum w Węgorzewie, gr.II.
  (Jakub Warniełło, Rafał Kowalczyk- Ig, Wojtek Kucharski- Ib)

Organizatorami konkursu były panie: Mirosława Gadowska- Bogus i Katarzyna Szumska.


- 29.04: odbył się apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja przygotowany przez pana Krzysztofa Marcinkiewicza i klasę IIg. Nad oprawą całości czuwała pani Jolanta Subocz.MAJ
-5.05grupa 103 uczniów wzięła udział w Festiwalu Historii w Płocicznie. Obejrzeli stoiska z pokazami walk rycerskich, przymierzalnią zbroi rycerskiej, obróbką bursztynu i wiele innych. Główną atrakcją była przejażdżka Wigierską Kolejką Wąskotorową. Opiekunami wycieczki byli wszyscy nauczyciele historii oraz pan Sławomir Dobrowolski.
-5.05:odbyło się spotkanie naszej klasy Ib z klasą Ic Gimnazjum nr1 w Giżycku. Inicjatorkami były wychowawczynie: pani Wioletta Balewicz i p. Anna Zaniewicz.A oto sprawozdanie z tego wydarzenia:
O godzinie 15.30 autokar z gośćmi zajechał pod naszą szkołę. Gospodarze przywitali klasę Ic transparentem "WITAMY GIŻYCKO".
Po wejściu do szkoły goście zapoznali się z biografią J.A.Helwinga, którą przedstawił Wojtek Kamiński.
Kolejny etap spotkania, to wycieczka po szkole: uczennice klasy Ib przedstawiły gościom wnętrza klas lekcyjnych, a także halę sportową. Goście chwalili ład i porządek panujący w naszej szkole.
Następnie uczniowie klasy Ic wręczyli drobny upominek gospodarzom. Potem nastąpiła integracja obu klas. Przeprowadzono kilka zabaw mających na celu wzajemne poznanie się uczniów. Pierwsze zadanie polegało na utworzeniu par, w których prowadzono krótką rozmowę. Po upływie określonego czasu każdy opisywał jednym zdaniem partnera. W ten sposób dokonano krótkiej prezentacji.
Kolejna zabawa to praca w losowo wybranych grupach. Siedem tak utworzonych drużyn miało napisać opowiadanie, w którym każdy wyraz zaczynał się na literę "K". Następnie liderzy grup przedstawili swoje prace. Słodkimi pieniążkami nagrodzono grupę "żółtą".
Konkurs muzyczny przygotował Agnieszka Warcaba. Grupy odpowiadały na pytania z zestawu 35. Wygrała grupa dziewcząt.
Ostatnim punktem spotkania był poczęstunek i zabawa w sali II-12.
Na zakończenie klasa Ic podziękowała za wspaniałą zabawę i zaprosiła klasę IB do odwiedzenia swojego gimnazjum w przyszłym roku szkolnym.
Spotkanie zakończyło się o godz. 18.30.

Zdjęcia.


-6.05: klasy IIb, IId, IIh, IIIa, IIIb wzięły udział w dniach otwartych koszar z okazji 60 rocznicy zakończenia II wojny światowej.
-6.05: na boisku naszego Gimnazjum rozegrany został rejonowy turniej Coca Cola Cup. Wzięły w nim udział drużyny Gimnazjów w Węgorzewie, Giżycku i Gołdapii. Wyniki:
Węgorzewo- Giżycko 0:5
Giżycko- Gołdap 11:1
Węgorzewo- Gołdap 6:1
Do rozgrywek na poziomie wojewódzkim awansowała drużyna Giżycka.
Zdjęcia.


-8.05: piątka naszych uczniów wzięła udział w konkursie "Polacy i sprawa polska w czasie II wojny światowej" zorganizowanym przez Klub Garnizonowy JW. I miejsce zdobył Tomasz Wróblewski (IIIh). Warto zaznaczyć, że uczestnikami konkursu byli również uczniowie LO i żołnierze. Tym większe brawa dla Tomka!
-10.05: drużyna Gimnazjum (Małgorzata Patejko, Kasia Piskorz- IIg, Małgorzata Rydzyńska- IIc) wzięła udział w konkursie o Unii Europejskiej zorganizowanym przez Gimnazjum w Więckach. Indywidualnie Małgorzata Patejko zajęła II miejsce. Opiekunem grupy był pan Rafał Denisow.
-pani Monika Ekiert- Jezusek była współorganizatorką gminnego konkursu plastycznego "Narkotykom NIE!". Jego wyniki oraz nagrodzone prace możecie obejrzeć w tym miejscu.
-18.05: członkowie koła radiowego oraz gazetki szkolnej wzięli udział w wycieczce do Olsztyna zorganizowanej przez panie: Dorotę Paszkiewicz i Jolantę Subocz. Obejrzeli spektakl "Książę i żebrak" na motywach sztuki Marka Twaina, odwiedzili redakcje "Gazety Olsztyńskiej" i Radia Olsztyn.
Zdjęcia.


-19.05: odbył się IV Powiatowy Konkurs Matematyczno- Fizyczny dla klas II, którego organizatorami byli panowie: Sławomir Dobrowolski i Andrzej Zubkowicz. W pracach komisji brali udział ponadto wszyscy nauczyciele matematyki naszego Gimnazjum. Uczestnicy, występujący w drużynach 2-osobowych, mieli do rozwiązania "wycinanki matematyczne" i zestawy zadań z matematyki oraz fizyki, o różnym stopniu trudności. Podczas liczenia zdobytych punktów po konkursie nastąpił błąd rachunkowy (jak to u matematyków :) Za pomyłkę osoby zainteresowane bardzo przepraszamy.
Oficjalne i ostateczne wyniki wyglądają następująco:
  1. Gimnazjum w Węgorzewie, kl.IIc
  (Damian Zaleski, Kamil Oryńczak)
  2. Gimnazjum w Więckach
  (Izabela Lichota, Agnieszka Zaborowska)
  3. Gimnazjum w Węgorzewie, kl.IIg
  (Katarzyna Urbanowicz, Anna Giczewska)

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i upominki.
Zdjęcia.


-23.05: podsumowane zostały Manewry Kulturalne 2005 szkół naszej gminy, które odbyły się 17.05. Gimnazjum reprezentowały: kabaret "WOŃ" (opiekun: pan Dariusz Polonis),zespół taneczny "Echo (opiekun pani Grażyna Franczyk), Teatr (opiekun: pani Grażyna Poddubik), uczniowie z koła fotograficznego (opiekun: pan Andrzej Małecki) i koła plastycznego pani Moniki Ekiert- Jezusek. Wyróżnienia otrzymali: Marcin Cieślik (II miejsce-fotografia), zespół taneczny"Echo"(II miejsce- taniec), teatr (II miejsce).
-25.05: panie: Katarzyna Szumska i Małgorzata Ambrosiewicz zorganizowały dla klas Id i Ie wycieczkę do stadniny koni w Pozezdrzu.
-31.05: pani pedagog zainicjowała Dzień Bez Agresji. Wysłuchaliśmy audycji radiowej, a klasy przygotowały plakaty związane z tą tematyką. Mamy nadzieję, że każdy dzień będzie dniem bez agresji w naszym Gimnazjum.

CZERWIEC
-1.06: Z okazji Dnia Dziecka zorganizowaliśmy Dzień Sportu. Pomimo niesprzyjającej pogody impreza była bardzo udana. Szczególnie cieszy wysoka frekwencja wszystkich klas.
Fotoreportaż.
(Zdjęcia wykonał pan Andrzej Małecki).
-2.06: rozegrany został finał Wewnątrzszkolnego Turnieju Trójek Siatkarskich Dziewcząt, zorganizowanego przez panie Grażynę Franczyk i Urszulę Jańczuk.
Zdjęcia.

Wyniki:
  1. IIId
  2. IIIf
  3. IId, IIIg

-2.06: klasa IIIf wraz z wychowawcą, panem Andrzejem Gordziewiczem, pojechała na wycieczkę do Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie.
-3.06: Małgorzata Prątnicka zajęła II miejsce w Konkursie Matematycznym zorganizowanym przez Uniwersytet Warmińsko- Mazurski. Konkurs odbył się 31.05 w Olsztynie. Przypominamy, że Gosia była również finalistką Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Serdecznie jej, oraz nauczycielce matematyki pani Bożenie Cudowskiej, gratulujemy. Sukces!
-3.06: w oparciu o Regulamin wyjazdów zagranicznych na wyjazd do Leffrinckoucke (Francja) zakwalifikowane zostały następujące osoby:

  1. Małgorzata Prątnicka IIIg
  2. Maria Krupa IIIg
  3. Justyna Biłat IIIe
  4. Anna Fal IIIb
  5. Malwina Cudowska IIIe
  6. Tomasz Wróblewski IIIh
  7. Ewa Wacławska IIIg
  8. Joanna Zubkowicz IIIe
  9. Magdalena Szwedowicz IIIh
  10. Zuzanna Boruczkowska IIIf
  11. Aleksandra Okrągła IIIg
  12. Ewelina Skiterska IIIg
  13. Małgorzata Rydzyńska IIc
  14. Katarzyna Urbanowicz IIg
  15. Anna Giczewska IIg
  16. Joanna Polonis IIg
  17. Katarzyna Piskorz IIg
  18. Dorota Miszkiel IIg
  19. Katrzyna Dobrowolska IIg
  20. Damian Zaleski IIc
  21. Magdalena Szymańska IIg
  22. Marta Wincza IIg
  23. Martyna Szpadzik IIg

Lista uczestników wyjazdu została zaaprobowana przez Burmistrza Miasta i Gminy Węgorzewo. Wszystkim im gratulujemy!
-6.06: grupa naszych uczniów (24 osoby) z klas III g,IIIe i jeden uczeń z IIIb wyjechała z rewizytą do Rotenburga (Niemcy). Opiekunami grupy są panie Grażyna Cieślik i Grażyna Poddubik oraz pan Robert Jarosz. Planowany powrót- 13.06.
-6.06: klasy IIIe, f, g, h pisały w dniu dzisiejszym egzaminy testowe przygotowane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Łomży. Połowa uczniów pisała część humanistyczną, a połowa część matematyczno- przyrodniczą. Sprawdzian był przeprowadzany w ramach przygotowania OKE do przyszłorocznych egzaminów gimnazjalnych.
-7.06: reprezentacja Gimnazjum wygrała zawody międzygimnazjalne o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Budry w lekkiej atletyce. Serdecznie gratulujemy uczestnikom i nauczycielom wychowania fizycznego.
-9.06: klasy IIId i IIIh pojechały wraz z wychowawcami na wycieczkę rowerową.
-9.06: rozpoczął sie okres wyjazdów na biwaki. Do tej pory odbyły je klasy Ia, Ib, Ic, Ig, IIg i IIIa.
-13.06: grupa uczniów, która była w Rotenburgu szczęśliwie powróciła do Węgorzewa ok. 5 rano.
-13.06: na stadionie odbył się Dzień Sportu Olimpijskiego.
-14.06: klasa IIc wraz z wychowawczynią, panią Bożeną Cudowską, była na ognisku.
-14.06: możemy Wam już przedstawić zdjęcia z pobytu naszej grupy w Rotenburgu.


więcej...

-14.06: odbył się bal gimnazjalny. Rozpoczęliśmy tradycyjnie polonezem. Przygotowała go pani Urszula Jańczuk. Zabawa trwała do 1.00.


więcej...

-15.06: na biwak pojechała klasa If, której wychowawcą jest pan Sławomir Dobrowolski.
-15.06: na biwaku jest klasa pani Reginy Flis, IIh.
-15.06: zachęcam do obejrzenia zdjęć z Dnia Sportu Olimpiskiego (13.06).


więcej...

-15.06: w dniu wczorajszym na stronie internetowej OKE w Łomży ukazały się wyniki powiatów województwa warmińsko- mazurskiego z egzaminu gimnazjalnego.

Średnia województwa w częśći humanstycznej: 31,54 ,
matematyczno przyrodniczej: 22,93.

Średnia powiatu węgorzewskiego w części humanistycznej: 31,69 (8 miejsce wśród 20 powiatów),
w części matematyczno- przyrodniczej: 23,94 (miejsce 4).

Wyniki naszego Gimnazjum (na podstawie danych, które dotarły dzisiaj do szkoły)
- część humanistyczna: 32,85 ,
- matematyczno- przyrodnicza: 25,87 .
Nauczycielom i uczniom serdecznie gratulujemy takich wyników!

-21.06: obejrzeliśmy w MGOK-u koncert "Dzieci- dzieciom"
-21.06: klasy Ie i Id były na wycieczce w okolicach Węgorzewa.
-22.06: rozegrany został mecz piłki nożnej nauczyciele- uczniowie. Wynik- 0:4 (0:1). Gratulujemy uczniom zwycięstwa i dziękujemy za dobrą zabawę.
-22.06: Samorząd Uczniowski wraz z panem Jarosławem Paszkiewiczem zorganizował "rzut byle czym", czyli... magnetowidem


więcej...

-15-24.06:Grupa młodzieży wraz z siostrą Zofią Waszczur odbyła wycieczkę na Ukrainę. Odwiedzili również Przemyśl i Bieszczady.


więcej...

-24.06: uroczyste zakończenie roku szkolnego.


więcej...


LIPIEC
-16.07-25.07: młodzież naszego Gimnazjum (23 osoby) przebywała w zaprzyjaźnionym z Węgorzewem mieście Leffrinckoucke (Francja). Wśród licznych atrakcji znalazły się m.in. wycieczki do Paryża i Brukseli.


więcej...

Powrót na początek strony