ZDARZYŁO SIĘ
2002/2003
LUTY-CZERWIEC
LUTY

-5.02: szkołę naszą odwiedzili aktorzy dając pokaz uzbrojenia i umundurownia z czasów wojen polsko- szwedzkich. Jak widać na zdjęciach, wszyscy dobrze się bawili. Była to ciekawa lekcja historii prowadzona mową staropolską.-13.02: odbyła się, zorganizowana przez panie Dorotę Jurkiewicz, Grażynę Cieślik i pana Dariusza Polonisa, aukcja prac uczniowskich na rzecz pomocy Bartkowi Bigosowi, uczniowi klasy Ia naszego Gimnazjum. W czasie aukcji miał miejsce występ taneczny klasy Ig i IIIc. (patrz zdjęcia)-14.02: odbyła się zabawa walentynkowa.
-19.02: pracownicy Mazurskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zorganizowali pokaz sprzętu ratunkowego oraz udzielili informacji dotyczących zasad bezpieczeństwa nad wodą. (zdjęcia- niżej)

-21.02: odbył się, odwołany w styczniu z powodu braku śniegu, konkurs lepienia bałwana dla klas pierwszych. Bałwany (śniegowe) były różne: tradycyjne i niekonwencjonalne (w kształcie gąsienicy). Na zdjęciu klasa Ig, na tle swojej pracy.-24.02: odbyły się już wszystkie eliminacje szkolne konkursów przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko- Mazurskie Kuratorium Oświaty i Wychowania. Do etapu rejonowego przeszli-
Matematyka: Przemek Szoka (IIIb), Radek Szymański (IIIg), Ewelina Redutko (IIIj), Marysia Pietraszko (IIIb).
Język polski: Maciek Pacuła (IIIg), Marek Paszkiwicz (IIIg), Szymon Predko (IIIh), Radek Szymański (IIIg).
Historia: Marysia Pietraszko (IIIb), Kamila Gajewska (IIIb), Justyna Kuriga (IIIb), Estera Modzelewska (IIIb).
Język angielski: Maciek Pacuła (IIIg), Radek Szymański (IIIg), Marek Paszkiewicz (IIIg), Ania Szpot (IIIg).
Biologia: Karol Zaleski (IIIh), Ewelina Piotrowska (IIId), Maciek Pacuła (IIIg), Karolina Akusz (IIIf).
Fizyka: Przemek Szoka (IIIb), Karol Giczewski (IIIg), Karol Zaleski (IIIh), Radek Szymanski (IIIg).
Do etapu wojewódzkiego z etapówów rejonowych, które już się odbyły przeszli: matematyka- Radek Szymański (IIIg), biologia- Maciek Pacuła (IIIg), fizyka- Przemek Szoka (IIIb), język angielski- Ania Szpot, Maciek Pacuła (oboje IIIg). Gratulujemy im i nauczycielom uczącym (Alina Kaczmarczyk, Jerzy Zinkiewicz, Andrzej Zubkowicz, Dorota Jurkiewicz) oraz życzymy sukcesu na etapie wojewódzkim.
-27.02: odbył się Powiatowy Konkurs Geograficzny organizowany przez nauczycieli naszego Gimnazjum, panie: Mirosławę Gadowską- Bogus i Katarzynę Szumską. I miejsce zajął Karol Giczewski, II- Ania Szpot, III- Ania Feszak. Wszyscy są uczniami klasy IIIg.

MARZEC
-4.03: odbył się próbny Egzamin Gimnazjalny. Spośród 266 trzecioklasistów do egzaminu przystąpiło 264. Połowa uczniów pisała część humanistyczną, połowa matematyczno- przyrodniczą. Wyniki egzaminu poznamy za ok. tydzień.
-6.03: odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". I miejsce zajął Michał Zubkowicz (IIb), a drugie Daniel Godlewski (IIb). Chłopców przygotowała pani Bożena Godlewska. Eliminacje wojewódzkie odbędą się w kwietniu. Gratulujemy i życzymy powodzenia!
-7.03: rozegrany został mecz siatkówki, uczniowie kontra nauczyciele. Niestety, nauczyciele przegrali 0:2 w setach, choć walka była zacięta. Gratulacje dla zwycięzców!
-8.03: drużyna siatkarska chłopców zajęła III miejsce na międzygimnazjalnym turnieju w Wydminach. Trenerem drużyny jest pan Radek Rudeczko.
-9.03: w finale Halowej Ligi Piłki Siatkowej Kobiet, w stawce 4 "dorosłych" drużyn nasza, UKS"Sokół", zajęła I miejsce! W skład drużyny wchodzą uczennice klasy II. W roku ubiegłym dziewczęta w lidze zajęły ostatnie miejsce, lecz przyszedł czas na srogi rewanż. Oprócz tego Monika Frankowska została wyróżniona nagrodą dla najlepszej rozgrywającej turnieju, a Ania Kasperowicz dla najlepszej atakującej. Drużyną opiekuje się pani Grażyna Franczyk. Zdjęcia drużyny- poniżej.-14.03: w sali WCKiP odbył się koncert chrytatywny "Pilnujmy marzeń", którego celem było zebranie pieniędzy dla ucznia naszej szkoły Bartka Bigosa i jego brata, uczącego się w Szkole Podstawowej Nr2. Wystąpiły: kabaret Lee-yoo, teatr "Paradoks", soliści uczący się w Gimnazjum, zespół wokalny za Szkoły Podstawowej Nr2 i zawodnicy Viet Vo Dao. Koncert prowadzili Karolina Fiedosewicz i Piotr Toczek. Nad stroną organizacyjną czuwał pan Sławomir Dobrowolski, któremu pomogli: Grażyna Poddubik, Elżbieta Buczek, Jolanta Subocz, Bożena Cudowska, Bożena Godlewska, Jerzy Zinkiewicz, Andrzej Małecki, Andrzej Gordziewicz. Aukcję, na którą wystawiono prace węgorzewskich plastyków oraz piłkę z podpisem Grzegorza Lato, poprowadziła pani dyrektor. Udało się zebrać 2406,54zł. Przebieg koncertu możecie prześledzić na zdjęciach.

-17.03: Marek Paszkiewicz i Darek Toczek (obaj IIIg) zdobyli wyróżnienia w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Senacie organizowanym przez Szkołę Podstawową w Braniewie, pod patronatem warmińsko- mazurskich parlamentarzystów.
-17-19.03: w dniach tych odbyły się rekolekcje wielkopostne.
-20.03: odbył się konkurs języka angielskiego dla klas II, przygotowany przez panie: Larysę Stefininę, Agnieszkę du Plessis, Zuzannę Kępę.-20.03: odbyły się eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym. Szkołę naszą, na dalszym etapie, reprezentować będą: Maciej Pacuła, Mateusz Pytel i Kamil Popławski. Konkurs szkolny przygotowali pani Bożena Godlewska i pan Andrzej Małecki.
-21.03: z okazji Dnia Wiosny odbył się turniej profilaktyczny dla klas I i II "Agresji: Nie". Klasy musiały przygotować piosenki, scenki, plakaty, okrzyki. Po "walce" trwającej ponad 3 godziny wygrała klasa IIa, która w nagrodę pojedzie na jednodniową wycieczkę. Konkurs przygotowała pani pedagog oraz wychowawcy klas I i II. Klasy III brały udział w turnieju piłkarskim bądź wyszły w teren ze swoimi wychowawcami. Migawki z tych imprez- poniżej.


-21.03: odbył się mecz piłki nożnej: pracownicy szkoły kontra uczniowie. Wygrali pracownicy 3:1!-27.03: odbył się Powiatowy Konkurs Języka Polskiego "Tu wszędzie jest moja ojczyzna..." zorganizowany przez panie: Grażynę Poddubik i Jolantę Subocz. I miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum w Więckach (Dagmara Wowak, Paweł Woźniak, Aneta Ochnio), II- drużyna klasy IIf naszego Gimnazjum (Iwona Mróz, Jola Brzozowska, Asia Burzykowska), III- drużyna klasy IIa również naszego Gimnazjum (Kasia Łohutko, Renata Putkowska, Natalia Konstantynowicz). Zmagania uczestników możecie obejrzeć na zdjęciach.


-29.03: Przemek Szoka (IIIb) zajął 11 miejsce w Finale Wojewódzkim Konkursu Fizycznego w Olsztynie, w stawce 33 zawodników.
-30.03: Maciek Pacuła (IIIg) zajął 15 miejsce w Finale Wojewódzkim Konkursu Biologicznego w Elblągu, w stawce 59 zawodników.

KWIECIEŃ
-1.04: uczennice naszej szkoły Anna Hryszkiewicz, Klaudia Koleśnik i Anna Bagińska zajęły odpowiednio miejsca I, II i III w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Rysunkowego "Zagrożenia- tego można uniknąć".
-4.04: Odbył się Gimnazjalny Konkurs Wiedzy Religijnej "Poznać Chrystusa". Wyniki:
Konkurs zorganizowali pani Ewa Kęszczyk i ks. Krzysztof Bogdański.
-5.04: odbył się międzyszkolny etap konkursu "Sprawni jak żołnierze". W kategorii szkół ponadpodstawowych V miejsce zajęła drużyna dziewcząt (Aneta Pawlak, Maria Pietraszko, Aśka Baran), a drużyna chłopców II miejsce (Błażej Skrobot, Marcin Stepuro, Mariusz Wierzbicki). Drużyna chłopców zakwalifikowała się na zawody szczebla wojewódzkiego.Pozostałe drużyny naszego Gimnazjum zajęły miejsca: (dziewczęta)- 8,10; (chłopcy)- 7, 13, 14 (na 16 startujących ekip). Drużyny przygotował pan Andrzej Gordziewicz.
-5.04: Radek Szymański (IIIg) zajął 13 miejsce w Finale Wojewódzkim Konkursu Matematycznego w Elblągu. Startowało 55 osób.
-9.04: odbył się Powiatowy Konkurs Biologiczny przygotowany przez panie Ewę Szarmacher, Reginę Flis i pana Jerzego Zinkiewicza. Oto jego wyniki:

-9.04: odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla klas pierwszych, przygotowany przez panie: Dorotę Jurkiewicz, Grażynę Cieślik i Zuzannę Kępę. Zgodnie z regulaminem, w konkursie wzięli udział reprezentanci wszystkich gimnazjów powiatu węgorzewskiego- po dwóch ze szkół w Pozezdrzu, Budrach i Węgorzewie oraz jedna uczennica z oddziału zamiejscowego w Radziejach. Gimnazjum w Węgorzewie reprezentowały: Anna Senderak oraz Paulina Górowska (obie Ig). Uczennice te uzyskały najwyższą ilość punktów w szkolnych eliminacjach, które odbyły się w dniu 4.04.2003. Zadania konkursowe sprawdzały znajomość gramatyki, słownictwa, rozumienia ze słuchu na poziomie rozszerzonym. Ocenie podlegała również prezentacja siebie, szkoły i miejscowości, którą uczestnicy konkursu przygotowali wcześniej. Jury konkursu stanowili nauczyciele j.angielskiego poszczególnych szkół oraz uczeń klasy IIIg Maciej Pacuła. Zwycięzcami konkursu zostali:

-12.04: odbył się Międzypowiatowy Konkurs Chemiczny przygotowany przez panie: Wiolettę Balewicz i Ewę Szarmacher. W konkursie startowały 3 osobwe reprezentacje gimnazjów z klas II. Wyniki:

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez pozyskanych sponsorów.

-16.04: reprezentacje naszego Gimnazjum wzięły udział w wojewódzkim etapie zawodów sportowo- obronnych "Sprawni jak żołnierze". Dziewczęta zajęły V miejsce, chłopcy- VIII. Trzeba zaznaczyć że byliśmy jedyną drużyną gimnazjalną starującą na tym etapie. Pozostałe drużyny reprezentowały szkoły ponadgimnazjalne.
-17.04: odbyły się eliminacje powiatowe konkursu "Karta rowerowa i motorowerowa 2003". Drużynowo I miejsce w konkursie motorowerzystów zajęła reprezentacja naszego Gimnazjum. Drużynę przygotowali: pani Bożena Godlewska i pan Andrzej Małecki.
17.04: Klasa IIh pani Wioletty Balewicz udała się z rewizytą do Giżycka na spotkanie z zaprzyjaźnioną klasą z Gimnazjum Nr1. (zdjęcia)
-25.04: wyniki konkursu "Patron- Szkoła- Miasto":

-25.04: klasa If, pana Andrzeja Gordziewicza spotkała się z żołnierzem pełniącym służbę w wojskach pokojowych ONZ. (zdjęcia)-26.04: obchodziliśmy Święto Szkoły połączone z Dniem Otwartym i Festiwalem Nauki
- Maciej Pacuła (IIIg), uczeń pani Doroty Jurkiewicz, został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Gratulujemy!
- reprezentacja naszego Gimnazjum wzięła udział w Międzynarodowym Festiwalu Sportu i Dokonań Kulturalnych Baltic Cup 2003 Sport dla integracji. Zajęliśmy: I miejsce w turnieju piłki siatkowej chłopców, II miejsce w turnieju piłki siatkowej dziewcząt, III miejsce w piłce koszykowej dziewcząt i III miejsce w piłce nożnej chłopców.
-30.04: odbył się apel przygotowany przez pana Krzysztofa Marcinkiewicza i klasę IIa, z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Występ zaskoczył nas wszystkich podejściem do tej tematyki i formą jej przedstawienia (patrz zdjęcia poniżej). Może dzięki temu spodobał się widzom. Brawa dla organizatorów!


MAJ
-6.05: odbył się finał Powiatowego Konkursu Ekologicznego przygotowanego przez panie: Mirosławę Gadowską- Bogus i Bożenę Godlewską. Wyniki:

-8-9.05: pisaliśmy egzamin gimnazjalny z części humanistycznej i matematyczno- przyrodniczej. Wyniki poznamy ok.13.06. Do egzaminu przystąpiło 264 uczniów klas trzecich. Jeden uczeń nie zgłosił się. Przygotownaia do egzaminu i "migawki" z samego egzaminu, na zdjęciach poniżej.

-22.05: odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczno- Przyrodniczy przygotowany przez zespoły przedmiotowe z naszego Gimnazjum dla uczniów klas drugich. Oto jego wyniki:
Oprócz "dwójek" z naszego Gimnazjum startowały trzy drużyny z Gimnazjum w Więckach.-23.05: odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej przygotowany przez panów Jarosława Paszkiewicza i Rafała Denisowa.


-28.05: gościliśmy w naszej szkole przyszłych gimnazjalistów- uczniów szóstych klas z SP Nr1 i SP Nr2 w Węgorzewie. Obejrzeli oni występy kabaretu Lee yoo pana Darka Polonisa i teatru Paradoks pani Grażyny Poddubik. Następnie zwiedzili swoją nową szkołę.
-31.05: z okazji Dnia Dziecka zorganizowane zostały zawody sportowe. Uczniowie konkurowali w konkurencjach przygotowanych dla danego poziomu klas.

CZERWIEC
-2.06: Klub Olimpijczyka działajacy przy Gimnazjum zorganizował Dzień Sportu Olimpijskiego. Oprócz konkurencji olimpiskich odbył się konkurs na plakat, wiersz, opowiadanie oraz konkurs wiedzowy. W zawodach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z całego powiatu węgorzewskiego.


-6.06: wychowawca klasy If Andrzej Gordziewicz, we współpracy z jednostką wojskową zorganizował piknik dla swoich uczniów oraz ich rodziców. Było strzelanie, wojskowa grochówka i dużo dobrej zabawy.

-9-14.06: z wizytą przyjechali do nas uczniowie ze szkoły w Rotenburgu. Młodzież przyjmowana jest przez uczniów klas Ig i Ie. Nad organizacją pobytu czuwają panie: Grażyna Cieślik, Grażyna Poddubik i Dorota Jurkiewicz. W ramach pobytu odbyły się zajęcia integracyjne i sportowe, dyskoteka, żeglowanie, ognisko i wycieczka po suwalszczyźnie.


-14.06: na hali odbyły się mecze: nauczyciele- uczniowie (w piłkę ręczną) i nauczycielki- uczennice (w piłkę siatkową). Wynik pierwszego możecie zobaczyć na tablicy świetlnej, drugiego- nie znam.


-17.06: w tym dniu przeżyliśmy przeciwpożarowy alarm próbny. Wyglądało groźnie!


-17.06: w sali kasyna wojskowego odbył się bal gimnazjalny. Rozpoczął go tradycyjnie polonez przygotowany przez panią Grażynę Franczyk. A potem była już tylko zabawa, która trwała do 24:00.

-20.06: no i doczekaliśmy się WAKACJI! Zakończenie roku odbyło się na hali ze względu na niesprzyjającą pogodę. Zostało przeprowadzone w dwóch turach: klasy III i I-II.

DO ZOBACZENIA PO WAKACJACH.Powrót na początek strony