ZDARZYŁO SIĘ
2001/2002WRZESIEŃ
-3.09: uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego (w tym roku wakacje były o 2 dni dłuższe!)
-14-15.09: udział drużyn harcerskich w manewrach "Przerwanki 2001" (I miejsce drużyny "Pokemony" w zawodach na orientację i nocnych grach terenowych)
-16.09: sprzedaż "cegiełek" na doposażenie Gimnazjum, w trakcie festynu wyborczego. Uczniowie: J.Moskal, M.Kurzyńska, Ł.Biłas, M.Wysocka, D.Taradyś i A.Skrobot pod opieką pań: B.Godlewskiej i W.Balewicz zebrały 384,39 złotych. Zakupiliśmy za nie radiomagnetofon.
-14-17.09: wizyta pani dyrektor w Rotenburgu na zaproszenie władz Stowarzyszenia Polsko- Niemieckiego
-18.09: fotograf w szkole
-25.09: wyjazd na basen klasy IIg pod opieką pani D.Jurkiewicz
-28.09: wyjazd do teatru na spektakl "Chory z urojenia" Moliera (kl.IIIa,b z paniami J.Subocz i G.Poddubik

PAŹDZIERNIK
-2.10: wyjazd do Olsztyna na film "Quo vadis" i projekcję w Planetarium (kl.IIIh,d, pod opieką pań: T.Wacławskiej i B.Godlewskiej
-9.10: dyskoteka klas II i III w klubie "Laser"
-10.10: otrzęsiny klas I, połączone z dyskoteką. "Pierwszaki" przebrane za "wieprzowinki", musiały przejść przez serię zadań, malowanie i pasowanie, przygotowane przez kl. IIId i IIIa, pod nadzorem pań T.Wacławskiej i J.Subocz
-11.10: chłopcy pod opieką pana Rudeczki brali udział w turnieju piłki nożnej w Kruklankach. Niestety nie udało im się wyjść z grupy eliminacyjnej
-12.10: Dzień Edukacji Narodowej. Na oficjalnej uroczystości obecni byli, oprócz grona pedagogicznego, Samorządu Uczniowskiego i innych pracowników szkoły, senator RP W.Pietrzak, burmistrz W.Anchim, zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej Z.Zouner, "Przyjaciel szkoły" H.Andrulonis i przewodniczący Rady Rodziców J.Paluch. Część artystyczną przygotowała pani G.Poddubik wraz z młodzieżą. Na uroczystości pożegnaliśmy pana Jana Guta, który odszedł na emeryturę i księdza Sebastina Szewczyka, który podjął pracę w Szkole Podstawowej Nr1 w Węgorzewie.
-16.10: próbny egzamin gimnazjalny dla uczniów klas trzecich. Pisało go 262 uczniów: 131 część humanistyczną i 131 część matematyczno- przyrodniczą. Na egzamin przyszli w tym dniu WSZYSCY uczniowie klas III. Nikt nie wagarował!!! (oby tak było zawsze)
-09-10: trwały zajęcia integracyjne klas pierwszych prowadzone przez pracowników Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Węgorzewie, panie: M.Zubkowicz, J.Kolenkiewicz, W.Korczak i K.Latosińską. Dziękujemy!
-17.10: odbyły się zajęcia integracyjne klas I w terenie. Część klas była terenie Plaży Miejskiej a część na Plaży Wojskowej. Klasa Ig odbyła takie zajęcia 24.10.
-19.10: uczniowie interesujący się biologią (42 osoby) odbyli wycieczkę do Suwalskiego Parku Krajobrazowego w Turtulu pod Suwałkami. Młodzież pojechała pod opieką pani R.Flis i panów: J.Zinkiewicza i D.Sajewicza.
-20.10: udział w biegach przełajowych grupy chłopców i dziewcząt , pod opieką pani M.Kukier
-20.10: udział kabretu "Trup", prowadzonego przez pana D.Polonisa w Przeglądzie Form Teatralnych "Nie truj się" w Pozezdrzu
-Barbara Trojak (IId), przygotowywana przez panią Dorotę Paszkiewicz, zajęła IV miejsce w Konkursie Poezji Marii Zientary- Malewskiej w Brąswałdzie

-23.10: wyjazd klas IIa,c do teatru w Olsztynie na spektakl "Chory z urojenia" Moliera pod opieką pań: B.Cudowskiej i J.Andrukiewicz
-24.10: założono ostatnie przęsło wieńczące konstrukcję hali sportowej przy Gimnazjum
-29.10: zabawa z okazji Halloween w budynku szkoły. Organizowały ją nauczycielki języka angielskiego wraz ze swoimi klasami. W trakcie zabawy odbył się konkurs na najlepsze przebranie, dekorację, najładniejszą dynię. Najbardziej podobał się "Adam Małysz" (Paweł Zouner), "Batmani" (Łukasz Biłas i Damian Taradyś) oraz "dzikuski" (Natala Łys i Monika Sieck).

Na zdjęciu od lewej: Karolina Cieślik, Emila Czarnecka, Zuzia Zubkowicz, Justyna Adamcewicz, Kasia Ziarek, Gosia Pietrasiuk i Basia Zubkowicz.

Wystawa konkursowa dyń.

Who is it?


LISTOPAD
-9.11: obejrzeliśmy montaż starannie przygotowany przez panią Jolantę Subocz i pana Jarosława Paszkiewicza z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Bardzo nam się podobała scenografia i stroje uczniów z klasy IIIa, którzy występowali.
W tym samym dniu klasy trzecie obejrzały w MGOK-u akademię przygotowaną przez młodzież z Liceum Ogólnokształcącego na ten sam temat.
-14.11: Po południu odbył się konkurs przygotowany przez panią pedagog Bogdannę Fido, dla uczniów klas drugich, "Żyj zdrowo". Konkurs składał się z następujących konkurencji: praca plastyczna, utwór literacki, piosenka+ scenka związane z uzależnieniami. I miejsce zdobyła klasa IIg, drugie: IIc, trzecie: IIfe. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział i słodycze. Zwycięska klasa pojedzie na wycieczkę, której cel sama wybierze.
-16.11: Renata Putkowska (Ia), przygotowywana przez panią Dorotę Paszkiewicz, zdobyła wyróżnienie w Konkursie Pięknego Czytania w Wilkasach
-22.11: Dzień amerykański. Klasa IIg, pod opieką pań Doroty Jurkiewicz i Grażyny Cieślik, przygotowały: potrawy, które spożywa się w Dniu Dziękczynienia(obowiązkowo indyk i ciasto z dynią), obozowisko indiańskie i wiele innych atrakcji. Jak zwykle dużą popularnością cieszył się konkurs "poszukiwany", w którym uczniowie musieli na podstawie zainteresowań i dat urodzenia, odgadnąć o jakiego nauczyciela chodzi. Wygrała klasa IIc.
-26-27.11: wyjścia do kina na film "Quo vadis"
-27.11: klasy IIIg, IIg i IIId pod opieką pań: Teresy Wacławskiej, Grażyny Cieślik i Anny Bolik pojechały do Warszawy na spektakl "Miss Sajgon" w teatrze Roma. Zwiedziły również (dzięki pomocy senatora Wiesława Pietrzaka) budynek Sejmu.
-29.11: w klubie "Laser" odbyła się zabawa andrzejkowa.

GRUDZIEŃ
-6.12: Gimnazjum odwiedził Święty Mikołaj, który wraz z dwoma pomocnicami obdarował nas cukierkami.
-8.12: w Giżycku odbył się przegląd "Talenty Muzyczne", na którym Alicja Duda zdobyła wyróżnienie, a Sylwia Pipir została "zauważona". Dziewczęta są pod opieką pani Alicji Barul.
-10.12:- pani pedagog Bogdanna Fido odebrała wraz z grupą uczniów III nagrodę w wysokości 1500zł., za kronikę pokazującą działalność profilaktyczną Gimnazjum. Konkurs był ogłoszony przez Gminną Komisję do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
- odbył się Konkurs Matematyczno- Oszczędnościowy dla klas pierwszych, sponsorowany przez NBP. Organizatorami konkursu byli: pani Grażyna Pieciun i Sławomir Dobrowolski, którym pomogli inni nauczyciele matematyki. Konkurs składał się z zadań matematycznych rozwiązywanych drużynowo oraz indywidualnie. Oceniane również były plakaty oraz występy klas związane z tematyką konkursu. Wyniki były następujące:
  1. klasa Ia
  2. If
  3. Ig,
  4. w dalszej kolejności: Id, Ie, Ih, Ii, Ib, Ic.Na zdjęciach uczestnicy konkursu

-14.12: grupa uczniów z Węgorzewa i Radziej interesująca się biologią, pod opieką Reginy Flis, Jerzego Zinkiewicza i Edyty Sajewicz pojechała na wycieczkę do olsztyńskiego Muzeum Przyrodniczego.
-grupa uczniów przygotowywana przez pana Dariusza Jurkiewicza zdobyła I miejsce w powiatowym konkursie "Polska w drodze do Unii Europejskiej". Konkurs organizowało Gimnazjum Nr1 w Giżycku.
-21.12: ostatni dzień nauki szkolnej przed Świętami Bożego Narodzenia. W klasach odbywały się wigilie klasowe.

Takie życzenia wysyłaliśmy do zaprzyjaźnionych z naszym Gimnazjum osób i instytucji


STYCZEŃ
-2.01: pierwszy dzień nauki przywitał nas zamiecią śnieżną. Niektóre dzieci nie dojechały. Część dzieci zwolniono wcześniej do domu, z obawy, że późniejsze autobusy nie będą jeździć.
-10.01: odbył się konkurs czytelniczy przygotowany przez panie A.Bolik- Kun i M.Górską: "Czy znasz twórczość Małgorzaty Musierowicz?". Uczestniczki konkursu ujawniły znakomitą wiedzę na temat rodziny Borejków i ich znajomych. Najlepszymi znawcami twórczości autorki popularnej "Jeżycjady" okazały się: Justyna Słoboda (IIIg), Żaneta Gajewska(IIIg), Zuzanna Zubkowicz(IIIa).


Na zdjęciach uczestniczki konkursu
14.01.2002r., po długiej i ciężkiej chorobie zmarła
uczennica klasy IIc naszego Gimnazjum
Marzena Korbus.
Marzenko, będziemy o Tobie pamiętać.-odbyły się Szkolne Eliminacje konkursów przedmiotowych, które wyłoniły osoby reprezentujące nas na konkursach stopnia Rejonowego.
Język Polski:
  1. Aleksandra Krasnoborska, IIIa (zdobyła 47 punktów)
  2. Justyna Słoboda, IIIg (47 punktów)
  3. Przemysław Cabaj, IIIj (47 punktów)

Matematyka:
  1. Anna Wiśniewska, IIIg (20 punktów)
  2. Karol Senderak, IIIa (20 punktów)
  3. Paweł Ćwiek, IIId (19 punktów)

Język Angielski:
  1. Karol Senderak, IIIa (zdobył 72 punkty)
  2. Tomasz Grzeszczak, IIId (71 punktów)
  3. Karolina Cieślik, IIIa (68 punktów)

-odbyły się eliminacje Powiatowego Konkursu Biologicznego. Jego wyniki:
  1. Przemysław Cabaj, IIIj
  2. Ela Karpiej, IIIi
  3. Ania Wiśniewska, IIIg
  4. Agata Skrobot, IIIb
  5. Mariusz Sulowski, IIIg

-odbyły się eliminacje Międzygimnazjalnego Konkursu Chemicznego. Jego wyniki:
  1. Przemek Szoka, IIb
  2. Piotr Toczek, IIg
  3. Radek Szymański, IIg

-19.01: zespół z Gimnazjum przygotowywany przez panią Alicję Barul uzyskał wyróżnienie na przeglądzie "Herody 2002".
-26.01: odbył się w Giżycku Konkurs Humoru i Satyry. Poziom rywalizacji był wysoki, tym bardziej cieszą nas uzyskane wyniki. III miejsce zdobyła Zuzia Ćwiklińska (IIIa), a wyróżnienia uzyskały: Kasia Pikor (IIIa) i Kasia Łohutko (Ia). Uczniowie nasi przygotowywani byli przez pana Darka Polonisa.

LUTY
-12.02: odbyła się dyskoteka w klubie "Laser"
-14.02: "Walentynki". "All you need is love" jak śpiewała grupa The Beatles wiele lat temu. W szkole przez cały dzień działała poczta walentynkowa. Pojawił się specjalny numer gazety "Tandeta" zawierający życzenia dla zakochanych. Została przygotowana walentynkowa audycja radiowa.
-Zuzia Ćwiklińska z klasy IIIa zdobyła jedno z trzech równorzędnych I miejsc na Przeglądzie Poezji Miłosnej, który odbył się w Budrach. Jest to już drugi sukces Zuzi w ostatnim czasie. Gratulujemy!
-Specjalnie dla uczennic klas trzecich firma Johnson&Johnson przeprowadziła spotkania na temat problemów okresu dojrzewania.
-odbył się mini playback show, zorganizowany przez klasę IIIg i panią Grażynę Cieślik. W trakcie imprezy odbyła się aukcja gadżetów wykonanych przez dzieci, na rzecz Pawła Boruczkowskiego. W imprezie wzięły udział zespoły z klas trzecich i klasa IIg. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.
-15.02: odbył się, przygotowany przez Jerzego Zinkiewicza i Ewę Szarmacher,Międzygimnazjalny Powiatowy Konkurs Biologiczny. Konkurs składał się z: trzech serii pytań z klasy I, II i III, testu związanego z wyświetlonym filmem biologicznym, oraz pracy przygotowanej na konkurs (plakat+ własnoręcznie wykonany model). Poziom uczestników, którzy przeszli wcześniejsze eliminacje, był bardzo wysoki i wyrównany.A oto jego wyniki:
  1. Anna Wiśniewska (Gimnazjum w Węgorzewie)
  2. Przemysław Cabaj (Gimnazjum w Węgorzewie)
  3. Magdalena Jodko (Gimnazjum w Więckach)
Pozostałymi uczestnikami byli: Agata Supińska (Pozezdrze) Olga Mohyła (Pozezdrze), Iwona Pawłowicz (Pozezdrze), Katarzyna Maczan (Pozezdrze), Natalia Maczuga (Więcki), Agnieszka Chybińska (Więcki), Mariusz Sulowski, Agata Skrobot, Elżbieta Karpiej (wszyscy Węgorzewo).
-22.02: w MGOK-u odbył sie koncert charytatywny na rzecz Pawła Boruczkowskiego "Serduszko puka w rytmie..." Udział w koncercie wzięli: kabaret "Lee-yoo" (opiekun: Dariusz Polonis), kabaret "s-Trup" (opiekun:Dariusz Polonis), teatr "Paradoks" (opiekunka: Grażyna Poddubik), Alicja Duda (śpiewała a przygotowana została przez Alicję Barul), grupa taneczna break- dance, Marta Runce (tańczyła, przygotowana została przez Julitę Otterską), Ewa Proć (śpiewała),zespół cheerleaders "Echo" (prowadzony przez Grażynę Franczyk), grupa nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr1 (Iwona Wróblewska, Marta Niedziółka, Mariola Stępniak, Grzegorz Górski, Marek Kowalik) i naszego Gimnazjum (Bogdanna Fido, Teresa Wacławska, Bożena Cudowska, ksiądz Krzysztof Bogdański, Andrzej Zubkowicz, Jerzy Zinkiewicz) w konkursie "I- granie z piosenką". Koncert prowadzili Jakub Czarnecki i Aleksandra Nazarowicz (oboje z klasy Pawła: Ib). Aukcję oraz konkurs piosenki prowadziła dyrektor Maria Chludzińska. Na aukcji licytowano prace Ani Dąbrowskiej, Moniki Ekiert- Jezusek, Bernarda i Doroty Nowosadów,Eugeniusza Kumkowskiego, Józefa Bogdaszewskiego i prace dostarczone przez Grażynę Tymę. Państwo Bogusława i Zenon Zounerowie przekazali na licytację tort. Oprócz tego w hallu sprzedawane były prace plastyczne wykonane przez uczniów Gimnazjum i ceramiczne, podarowane przez Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. Nad całością koncertu czuwali: Sławomir Dobrowolski, Bożena Cudowska i Teresa Wacławska. Dochód z koncertu wyniósł 2.545 złotych.
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Pawła finansowo.

Foto- koncert (autor: Piotr Bacewicz)


Kabaret "s-Trup"...

...teatr "Paradoks"...

...licytacja...

...oni (SP1)...

...my (Gimnazjum). W tle- piękny cygan.

-25-27.02: w kościołach: Świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz Matki Boskiej Fatimskiej odbywały się Rekolekcje Wielkopostne dla młodzieży Gimnazjum.

MARZEC
-5.03: odbyły się szkolne eliminacje do Powiatowego Konkursu Geograficznego, organizowanego przez panie: Mirosławę Gadowską- Bogus i Bożenę Godlewską. Wyniki:
  1. Anna Wiśniewska (IIIg)
  2. Katarzyna Zaranko (IIg)
  3. Karol Giczewski i Łukasz Szelągowski (obaj IIg)

-11.03: klasy Ib,g, IIb,g, IIIa,c,d zwiedzały węgorzewską Jednostkę Wojskową. Najwięcej emocji i radości wzbudzało zetknięcie ze sprzętem wojskowym (patrz zdjęcie- klasa IIg).


-12.03: klasy drugie oraz klasy Ia,b,g obejrzały spektakl "Mały książę" wystawiany przez teatr z Krakowa.
-klasy trzecie obejrzały spektakl profilaktyczny "Przerwany lot"
-13.03: odbyły się, zorganizowane i przeprowadzone przez panią Bożenę Godlewską, szkolne eliminacje do Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Oto jego wyniki:
  1. Paweł Ćwiek (IIId)
  2. Piotr Truchanowicz (IIIh)
  3. Adam Dominiak (IIId)

-20.03: odbył się Szkolny Konkurs Poezji Angielskiej w którym wzięło udział 7 naszych uczniów
-odbył się konkurs Języka Polskiego "Aby język giętki..." dla klas II przygotowany przez Joannę Andrukiewicz i Dariusza Polonisa. W konkursie wzięło udział 12 uczniów. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 10 uczniów. Uczestnicy rozwiązywali krzyżówki, rebusy, puzzle, odpowiadali na pytania, układali tekst, czytali fragmenty utworów.
O zwycięstwie , drugim i trzecim miejscu decydowała liczba punktów. Konkurs wygrała Karolina Akusz kl.IIf. Drugie miejsce zajęła Anna Szpot kl.IIg, trzecie Klaudia Koleśnik kl.IIg. W przygotowaniu konkursu pomagały uczennice klasy IIg.
-21.03: odbył się Konkurs Matematyczny "Kangur", w którym wzięło udział 61 naszych uczniów. Wyniki poznamy w czerwcu.
-w związku z pierwszym Dniem Wiosny w szkole nie było "normalnych"zajęć lekcyjnych. Klasy pierwsze brały udział w zawodach sportowych, przygotowanych i prowadzonych przez klasę IIg. Pozostałe klasy spędziły ten dzień w sposób ustalony wcześniej z wychowawcami (ogniska, oglądanie filmów, wycieczki)
-23.03: w Ełku odbył się Rejonowy Konkurs Języka Angielskiego. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się :Karol Senderak (IIIa) i Karolina Cieślik (IIIa). Gratulujemy im i ich opiekunce,pani Grażynie Cieślik!
- reprezentacja Gimnazjum, w składzie: Przemek Szoka(IIb), Piotr Toczek(IIg), Radek Szymański(IIg) zajęła II miejsce na Międzygimnazjalnym Konkursie Chemicznym w Giżycku. Drużynę naszą przygotowywały panie: Ewa Szarmacher i Elżbieta Użyńska.

KWIECIEŃ
-3.04: odbyły się gimnazjalne elimincje do Powiatowego Konkursu Matematycznego. Do dalszego etapu zakwalifikowali się: Radek Szymański(IIg), Ania Warowna (IIc), Karol Giczewski(IIg).
-6.04: odbył się etap powiatowy Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego.Nasza drużyna w składzie: Paweł Ćwiek (IIId), Piotr Truchanowicz (IIIh), Adam Dominiak (IIId) zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego.
-12.04: nauczyciele matematyki i fizyki naszego Gimnazjum przygotowali i przeprowadzili Międzyszkolny Konkurs Matematyczno- Fizyczny. Udział w nim wzięło 6 reprezentacji z Radziej, Barcian, Buder, Pozezdrza, Srokowa i Węgorzewa. I miejsce zajęła reprezentacja Węgorzewa (Ania Warowna IIc, Karol Giczewski IIg, Radek Szymański IIg), II: z Radziej, III: ze Srokowa. Poniżej zdjęcia z konkursu.
-13.04: odbył się powiatowy etap konkursu: "Sprawni jak żołnierze". Pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych (chłopcy) zajęła I drużyna z Gimnazjum (Adam Klukiński IIIf, Piotrek Chmielewski IIIg i Wojtek Gajda IIIf), drugie II drużyna z Gimnazjum (Paweł Wincławski IIIg, Damian Łohutko IIIc, Łukasz Szpot IIIa, ).Wśród dziewcząt drużyna Gimnazjum Węgorzewo (Monika Sieck IIIc, Natalia Łys IIIc, Agata Skrobot IIIb) zdobyła również pierwsze miejsce. Zdobywcy I miejsc pojadą na zawody wojewódzkie.
- od dwóch tygodni pełną parą idą przygotowania do Święta Szkoły (20.04) połączonego z nadaniem szkole sztandaru. Na zdjęciu poniżej można zobaczyć malowanie 15 metrowych masztów, które staną przed budynkiem Gimnazjum (na zdjęciu nasz konserwator Danek Chludziński)


- rozstrzygnięty został I etap Szkolnego Konkursu Wiedzy o Szkole, Patronie i Mieście.Oto jego wyniki:
1. Przemek Lech IIIa
2. Michał Sidorowicz IIIa
3. Ula Żynda IIg, Karol Poddubik IIIf, Adrian Stępniak IIIc.
Kolejny etap odbędzie się 20.04 podczas Święta Szkoły.
-20.04: obchodziliśmy Święto Szkoły połączone z nadaniem sztandaru.Najwięcej opowiedzą o nim fotografie ułożone w sposób chronologiczny na stronie
ŚWIĘTO SZKOŁY
.
-22.04: rostrzygnięty został Szkolny Konkurs Ekologiczny. Wyniki:
  1. Aneta Gibowicz, Ewelina Kumiet, Kasia Pucyk Ig
  2. Agata Gilon IIIa
  3. Aśka Hryszkiewicz, Kasia Zaranko IIg.
Organizatorem konkursu były panie Mirosława Gadowska- Bogus i Regina Flis.
-24.04: odbył się Powiatowy Konkurs Języka Polskiego organizowany przez panie Grażyną Poddubik i Jolantę Subocz. Udział w konkursie oprócz uczniów naszego Gimnazjum wzięli uczniowie Gimnazjum w Budrach. Uczestnicy konkursu musieli przedstawić scenkę związaną z ludowym przysłowiem, przygotowany wcześniej album dotyczący naszego regionu i odczytać tekst pisany gwarą ludową. Wyniki:
  1. IId (Agnieszka Tołścik, Ewelina Piotrowska, Justyna Siniuk)
  2. Gimnazjum Budry (Emilia Fedusio, Monika Jodko, Malwina Tomasiak)
  3. IIg (Katarzyna Zaranko, Marek Paszkiewicz, Karol Giczewski)
Poniżej zdjęcia z konkursu.-26.04: Tradycyjnie włączyliśmy się do akcji Sprzątanie Świata. W "wielkich porządkach" udział wzięły klasy: Ic, IId,e, IIIf.

MAJ
-2.05: odbyły się biegi uliczne, w których nasi uczniowie brali udział zrówno jako zawodnicy, jak i "pomoc techniczna". Wyniki sportowe- w kategorii dziewcząt starszych I miejsce zajęła Edyta Butrymowicz (IIIa), a w tej samej kategorii wśród chłopców I miejsce zajął Arek Malec (IIId). Warte odnotowania jest również to, iż dwóch naszych uczniów: Mirek Małysz i Łukasz Biłas (obaj IIIh) wzięło udział w najważniejszym biegu, jakim był półmaraton. Wśród dorosłych, profesjonalnych zawodników zajęli miejsca w środku stawki. Brawo! -7.05: odbyły się warsztaty dla nauczycieli języka angielskiego prowadzone przez Pawła Grochola, który skończył studia teatralne w Stanach Zjednoczonych. W zajęciach wzięła udział młodzież , która (jak widać na zdjęciach) dobrze się bawiła.
-9.05: drużyna piłki nożnej(na zdjęciu poniżej) wzięła udział w eliminacjach turnieju Coca Cola. Ponieważ jedna z drużyn nie dojechała nasi chłopcy rozegrali tylko jeden mecz z drużyną Gimnazjum z Giżycka. Mecz został przerwany w II połowie przy stanie 5:3 dla naszych chłopców.


-Uczniowie nasi wzięli udział w Powiatowych Indywidualnych Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce, które odbywały się w Giżycku. Były one eliminacjami do etapu rejonowego.
I miejsca zajęli: Martyna Masiul (skok wzwyż, pchnięcie kulą), Bartek Wardęcki (pchnięcie kulą), sztafeta 4x100m dziewcząt (Monika Plonkowska, Dorota Woch, Edyta Butrymowicz, Marta Masiul).
II miejsca: Krzysztof Frączkiewicz (2000m), Erwin Strojek (rzut oszczepem), Urszula Sadowska (skok wzwyż), sztafeta 4x100m chłopców (Wojtek Gajda, Łukasz Zawadzki, Paweł Zouner, Paweł Łukaszuk).
II miejsca: Łukasz Biłas (1000m), Jerzy Królak (rzut oszczepem), Dominika Pietrasz (rzut kulą).
Miejsca premiowane awansem zdobyli również: IV- Paweł Łukaszuk (100m) i VI Paweł Palanis (100m). Opiekunami reprezentacji byli panowie: Robert Jarosz i Andrzej Gordziewicz.
-10.05: koło teatralno- religijne prowadzone przez panią Ewę Kęszczyk wzięło udział w przeglądzie przedstawień religijnych.
-13.05: od godziny 14:30 trwały w szkole przygotowania do egzaminu gimnazjalnego. Możecie je podejrzeć na poniższych zdjęciach:
-14.05:EGZAMIN GIMNAZJALNY-
część humanistyczna. Na zdjęciach możecie zobaczyć jak wyglądało to "za pięć dziewiąta".


9:14- zaczęliśmy pisać!!!

-15.05: EGZAMIN GIMNAZJALNY-
część matematyczno- przyrodnicza. W tym dniu zaczęliśmy pisać o godzinie 9:10.
Wszyscy uczniowie, w liczbie 262 (podobnie jak w dniu wczorajszym) przystąpili do egzaminu.

-17.05: podczas lekkoatletycznych zawodów rejonowych, do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się: Wojtek Gajda (skok wzwyż), Martyna Masiul (skok wzwyż, rzut kulą- III miejsce), Krzysiek Frączkiewicz (2000m- V miejsce), Jurek Królak (rzut oszczepem- III miejsce), Ula Sadowska (skok wzwyż), Paweł Zouner (skok wzwyż), Dominika Pietrasz (rzut kulą- III miejsce), Przemek Wierciszewski (skok wzwyż).
-:tego samego dnia o godzinie 15 odbył się konkurs międzyklasowy klas pierwszych dotyczący profilaktyki uzależnień pod hasłem "Nie truj się". Do konkursu przystąpiło 8 klas, z których jedna (Ib) wzięła udział tylko w kategorii prac plastycznych. W skład jury weszli:Anna Bolik- Kun (przewodnicząca), Anna Czapska (pracownik Sanepidu), Andrzej Kisiel (policjant), Bożena Sójkowska (pielęgniarka szkolna). Wyniki konkursu:
  1. If
  2. Ig
  3. Ie
  4. Ia, Id
  5. Ic
  6. Ii
Zwycięska klasa If w nagrodę pojedzie na wycieczkę jednodniową. Wszystkie klasy otrzymały dyplomy i słodycze. Sponsorem był sklepik szkolny (tak jak i wszystkich innych konkursów szkolnych).Organizatorami były Bogdanna Fido i Anna Bolik- Kun.
-20.05: odbyły się szkolne eliminacje konkursu historycznego.Do finału zakwalifikowali się: Radek Szymański (IIg), Piotr Toczek (IIg), Natalia Stępniak (IIb), Kamila Gajewska (IIb), Marek Paszkiewicz (IIg), Karol Giczewski (IIg), Estera Modzelewska (IIb), Anna Szpot (IIg), Agnieszka Kamińska (IIc), Mateusz Pytel (IIg).Organizatorami konkursu byli: Krzysztof Marcinkiewicz, Rafał Denisow, Jarosław Paszkiewicz (poniżej zdjęcie z tego konkursu).


-21.05: odbyły się szkolne mistrzostwa trójek siatkarskich. Organizatorem zawodów byli Radosław Rudeczko i Grażyna Franczyk. Zawody rozgrywane były przy licznej publiczności, która gorąco dopingowała swoich faworytów. Wyniki zawodów:
  1. IIIc
  2. IIIe
  3. IIg
  4. IIIj

Poniżej zdjęcia z mistrzostw:


Drużyna z klasy IIIj, wraz z panem Maciejem Westfalewiczem.


Taniec zwycięstwa klasy IIIc.


Wspólne zdjęcie uczestników rozgrywek.

-22.05: naszą szkołę odwiedziła kanadyjska studentka Marta Prystasz (patrz zdjęcie poniżej: pierwsza z prawej), która na lekcjach języka angielskiego opowiadała o szkolnictwie w swoim kraju. Będzie ona gościem naszego Gimnazjum również w następnych dniach.


-24.05: uczniowie naszego Gimnazjum wzięli udział w organizowanym przez Powiatową Komendę Straży Pożarnej konkursie "Młodzież zapobiega pożarom". Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się: Michał Baliński (IIIh) oraz Kasia Wiechnik(IIIi). Uczestnicy konkursu przygotowani zostali (jak co roku) przez panią Bożenę Godlewską.Gratulujemy!
-kabaret "Trup" prowadzony przez pana Darka Polonisa dał pożegnalny występ na przeglądzie Festiwali Teatralnych Gimnazjów "Pegaz 2002", który odbył się w Kętrzynie. W festiwalu wzięło udział 15 zespołów kabaretowych z Olsztyna, Olecka, Mrągowa, Lidzbarka Warmińskiego, Barcian, Srokowa, Reszla, Karolewa, Dywit, Bisztynka, Barczewa i Piecek. Pan Darek pracował z grupą kabaretową przez 3 lata. W tym czasie dał wiele występów podczas imprez szkolnych jak również miejskich. Szkoda, że "to se ne vrati".


Zuzia i Ania w skeczu "Rowerek".

Ostatnie przygotowania do ostaniego wyjazdu.

-25.05: reprezentacja Gimnazjum wzięła udział w międzygimnazjalnych zawodach lekkoatletycznych, organizowanych przez Gimnazjum w Budrach, z siedzibą w Więckach. Zajęliśmy II miejsce. Opiekunem grupy był pan Radek Rudeczko.
- podczas lekkoatletycznych zawodów wojewódzkich w Olsztynie, na zawody makroregionalne, które odbędą się w Białymstoku zakwalifikowali się: Martyna Masiul (skok wzwyż, rzut kulą), Dominika Pietrasz (rzut kulą), Bartek Wardęcki (rzut kulą). Z zawodnikami na zawodach był pan Andrzej Gordziewicz.
-31.05: z okazji Dnia Dziecka nauczyciele w.f.-u zorganizowali gry i zabawy sportowe. Rywalizacja odbywała się oddzielnie w poziomach klas pierwszych, drugich i trzecich.
-3-7.06: wycieczki do Zakopanego klasy IIg (pod opieką Iwony Grzeszczyk, Aliny Kaczmarczyk i Andrzeja Zubkowicza) oraz grupy uczniów klas pierwszych (pod opieką Katarzyny Bujnarowskiej,Reginy Flis, Krzysztofa Marcinkiewicza, Rafała Denisowa). W trakcie wyjazdu zdobyte zostały Kasprowy Wierch, Giewont, Morskie Oko. Było super! Na podobnej wycieczce, w dniach 28.05- 1.06, była ze swoją klasą IIb pani Małgorzata Kulesza. Drugim opiekunem był pan Andrzej Gordziewicz. Zdjęcia wkrótce.

CZERWIEC
-12.06: Samorząd Uczniowski zorganizował poziomowe konkursy "Omnibus". Zwycięzcami zostały zespoły: klasy pierwsze- If, klasy drugie- IIb, klasy trzecie- IIId.-14.06: Uczniowie Gimnazjum oraz nauczyciele Gimnazjum otrzymali wyróżnienie w II edycji Wiosennego Sprzątania Warmii i Mazur organizowanej pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko- Mazurskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie przy udziale Banku Ochrony Środowiska SA w Olsztynie. Oprócz dyplomów otrzymaliśmy do biblioteki cenny album: "Zwierzęta w Parkach Narodowych Świata". Nagrody odebrała pani Wanda Gadowska- Bogus, która przygotowała materiały dokumentujące pracę naszych uczniów.
-15.06: zorganizowaliśmy "Dzień Otwartych Drzwi", podczas którego prezentowliśmy nasze gabinety przedmiotowe, ich wyposażenie, prace uczniowskie, występy kabaretu "Trup" i zespołu Cheerleaders.-18.06: W KLUBIE GARNIZONOWYM W WĘGORZEWIE ODBYŁ SIĘ PIERWSZY BAL GIMNAZJALNY. GRAŁ ZESPÓŁ "MARIUSZ BAND". WSZYSCY BAWILI SIĘ "SZAMPAŃSKO" DO 24:00.


Poniżej fotoreportaż (zdjęcia: Jerzy Zinkiewicz).
-21.06: Uroczyste zkończenie roku szkolnego. Odbyliśmy je w dwóch grupach: klasy trzecie oraz klasy pierwsze i drugie.

Podczas uroczystości nadaliśmy trzy kolejne tytuły "Przyjaciela Gimnazjum". Otrzymali je: Burmistrz Węgorzewa Władysław Anchim, Przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Ciborski i pani Bogusława Zouner Prezes "PSS". Kandytaci musieli wypić napary z ziół węgorzewskich, a następnie je rozpoznać. Wynik był remisowy: nikt nie odgadł.Przypominamy, że pierwszy taki tytuł uzyskała pani Herta Andrulonis.
I tym miłym akcentem zakończyliśmy rok szkolny 2001/2002.


Powrót na początek strony