ZDARZYŁO SIĘ
2000/2001W takim składzie Rada Pedagogiczna rozpoczynała pracę w tym roku szkolnym. Jak się zmieniła jej liczebność możecie ocenić porównując to zdjęcie ze zdjęciem umieszczonym w "Historii"


A w taki sposób kończyliśmy rok szkolny 1999/2001


Na zdjęciu uczniowie klasy Ia, odbierają wyróżnienia


Uczennice klasy Id, w trakcie apelu. Obok pan Stefan Szpot (przedstawiciel Rady Rodziców) i pani Teresa Wacławska.


WRZESIEŃ
-Zaczęliśmy pracę w nowym "skrzydle" szkoły, które zostało oficjalnie oddane 21 września 2000 roku.

Na zdjęciu pan dyrektor Andrzej Kaczmarczyk przekazuje upominek od Szkoły Podstawowej Nr 1 w Węgorzewie.

Z tej okazji w klasach uczniowie prezentowali najróżniejsze swoje zbiory: monety , kamienie, modele statków, znaczki i wiele innych.

Na zdjęciu Konrad Grzeszuk i Karol Poddubik

-Ruszyło radio szkolne, które przyjęło nazwę "BDW", czyli: Byle Do Wakacji. Najaktywniej działają w nim: Artur Jaczerkowski,Adrian Stępniak,Piotrek Chmielewski
-9.09 kl. Ia, d; kl. IIe, f wraz z wychowawcami uczestniczyły w akcji Sprzątania Świata
-20.09 odbyła się dyskoteka szkolna (zorganizowana w szkole)
-21.09: fotograf w szkole
-25.09 klasy I obejrzały film "Pan Tadeusz"
-27.09: wybory nauczyciela- opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Został nim pan Radosław Rudeczko (kadencja trwa 3 lata)

PAŹDZIERNIK
-14.10 Dzień Edukacji Narodowej (wręczenie nagród, spotkanie z przedstawicielami władz miasta, występ kabaretu Trup)

LISTOPAD
-Odbył się bal z okazji Hallowen (dyskoteka, konkursy: plakatów, dyń i strojów), który jako żywo przypominał "noc żywych trupów" (był taki horror). Zorganizowały go G.Cieślik i D.Jurkiewicz wraz z klasą Ig. Zresztą popatrzcie sami.


-10.11:apel z okazji Święta Niepodległości
-16.11: dyskoteka andrzejkowa (klub "Laser")
-20.11 klasy II były w kinie na filmie "Prymas"

GRUDZIEŃ
-W szkole pojawia się choinka w hallu, przy wejściu
-6.12: Mikołaj w szkole (cukierek dla każdego ucznia od Rady Rodziców)

STYCZEŃ
-koniec pierwszego półrocza: oceny, oceny, oceny.
-3.01: lepimy bałwana (konkurs międzyklasowy na posesji szkoły)
-17.01: występ kabaretu Trup
-23.01: dyskoteka karnawałowa (klub "Laser")
-25.01: spektakl dla rodziców klas I: "Gdy ma się naście lat"
-25-26.01 wszyscy uczniowie byli w kinie na filmie "Folwark zwierzęcy"

INNE WYDARZENIA: W I półroczu część klas była na spektaklach teatralnych w MGOK (w ramach Przeglądu Teatrów Dzieci i Młodzieży), obejrzała wystawy w Muzeum Kultury Ludowej (np. "Śmierć zapomniana") lub uczestniczyła w Studium Wiedzy o Regionie (np. "Życie codzienne w Węgorzewie w latach 1945-50").Nauczyciele języka polskiego i biologii zorganizowali wycieczki do Rezerwatu Zielony Ostrów. Uczniowie harcerze, uczestniczyli w trzydniowych Manewrach Harcerskich w Przerwankach.
SUKCESY: -Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I międzygimnazjalnym konkursie profilaktycznym "Nasza szkoła wolna od narkotyków". W finale, który odbywał się w Giżycku: Agata Gilon (IIa) zajęła I miejsce w kategorii prac literackich a Barbara Baran (Ih) i Małgorzata Wysocka (IIb) dwa drugie miejsca. W konkursie plastycznym Sylwia Kozakiewicz i Jola Wierzbicka (obie IIf) zajęły III miejsce. Członkowie zespołu teatralnego z dużym powodzeniem wystawili spektakl "Mur".
-Konkurs Recytatorski Poezji Marii Zientary Malewskiej w Brąswaldzie: I miejsce
-Powiatowy Konkurs Pięknego czytania w Wilkasach: II miejsce
-Konkurs zorganizowany przez Fundację Wielkich Jezior Mazurskich: I miejsce w kategorii poezji o tematyce ekologicznej
-Międzygimnazjalny konkurs recytatorski "Warmia i Mazury w poezji": II miejsce
SPORT:Największym osiągnięciem w I półroczu było zakwalifikowanie się drużyny dziewcząt w biegach przełajowych do finału wojewódzkiego, w którym uplasowały się w środku tabeli. Drużyna chłopców wywalczyła wicemistrzostwo powiatu gimnazjalistów w piłce nożnej. Ponadto chłopcy zajęli II miejsce i zdobyli puchar w Powiatowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej w Giżycku z okazji Święta Niepodległości.

LUTY
-14.02: dyskoteka Walentynkowa w szkole

MARZEC
W miesiącu tym (2.03) został zorganizowany z inicjatywy Asi Mokrzeckiej (Ig) "Koncert jak Marzenie", którego celem było wsparcie finansowe Marzeny Korbus. Marzena jest naszą uczennicą, która potrzebuje przeszczepu szpiku kostnego. Udział w koncercie wzięły wszystkie zespoły działające przy gimnazjum, jak również nasza młodzież występująca w zespołach pracujących przy MGOK-u. Przebojem koncertu była Szansa na sukces, w której wystąpiły znane osobistości z naszego miasta min.: Maria Chludzińska, Bogdanna Fido, Monika Ekiert- Jezusek, Marlena Kukier, nauczyciele ze Szkoły Podstawowej Nr1. Na zdjęciu niżej widać występ kabaretu"TRUP" i zbiórkę pieniędzy, która odbywała się w hallu MGOKU-u.

Odbył się również konkurs matematyczny Czar Par w którym brali udział przedstawiciele wszystkich klas pierwszych i drugich.Konkurs miał formę zabaw matematycznych.KWIECIEŃ
-2-4.04: uczniowie uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych
-W kwietniu odbył się konkurs Mini Playback Show (patrz zdjęcie).

-Innym ważnym wydarzeniem tego miesiąca (26.04) był Dzień Amerykański przygotowany przez panie: Grażynę Cieślik i Dorotę Jurkiewicz. Można było za jedyne 50 groszy napić się prawdziwej, amerykańskiej coca coli , zjeść prażoną kukurydzę lub zrobić sobie "kowbojskie zdjęcie ". Wiele kłopotów sprawiło rozszyfrowanie "poszukiwanych" listem gończym nauczycieli na podstawie ich zdjęć z dzieciństwa.

-30.04: spóźnione Święto Wiosny
-28.04 odbyło się pierwsze Święto Gimnazjum. Wszystkich zaskoczyło nie zapowiadane wcześniej przybycie Ministra Wychowania Fizycznego i Sportu, Mieczysława Nowickiego. Minister był przed laty znanym kolarzem, który zdobył na Olimpiadzie w Montrealu (1976 rok) srebrny (drużynowo) i brązowy (indywidualnie) medal w kolarstwie. W dniu tym poza częścią "oficjalną" w MGOK-u, oglądaliśmy występy kabaretu "TRUP", teatru "Paradoks" ("Miłość na przestrzeni wieków"), podsumowanie konkursu ekologicznego i konkurs wiedzy o patronie i naszym mieście.

MAJ
- Święto 3 Maja(4.05: uroczysty apel)
-W maju był "długi weekend" (1-3.05), wolny od zajęć szkolnych.
-Zmieniał się wygląd terenu wokół szkoły: pojawiły się ławki, sadzonki drzewek, murowane klomby.
-25.05 na wycieczkę tygodniową do Londynu wyjechała grupa młodzieży z gimnazjum pod opieką pań: G.Cieślik, D.Jurkiewicz i M.Chludzińskiej (patrz zdjęcia)-30.05: udział klasy Ia w Sesji Rady Miejskiej

CZERWIEC
-1.06 (Dzień Dziecka) miały miejsce gry i zabawy sportowe. Klasy pierwsze bawiły się na boiskach wokół szkoły, gdzie brały udział w: przeciąganiu liny, zespołowych skokach przez skakankę, "calineczce" (podrzucanie piłki płachtą), rzutach do kosza,skoku w dal. Klasy drugie przebywały na stadionie. Tam: rzucały butelkami plastikowymi, ścigały się: w workach, w biegach "wiązanych" szarfami, podawały sobie na czas papier toaletowy. Następnie przed szkołą zostały ogłoszone wyniki, wręczono dyplomy i wszyscy zostali poczęstowani pączkami oraz lodami. Ostanim akordem tej imprezy był mecz piłki nożnej nauczyciele- uczniowie . Wygrali go uczniowie 4:2(0:1) (rewanż w przyszłym roku!).
-Klasy wyjeżdżały na biwaki. Odbyła się też tygodniowa wycieczka do Krakowa i Zakopanego, pod opieką pani J.Subocz, R.Hołego i księdza Krzysztofa Bogdańskiego.
-22.06 Przed budynkiem szkoły odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Zostały wręczone srebrne i brązowe odznaki dla uczniów, którzy uzyskali średnią ocen powyżej 5.0 i wzorowe zachowanie, świadectwa z biało- czerwonym paskiem, nagrody za największe postępy w nauce, za udział w konkursie języka angielskiego, konkursie języka polskiego,za pracę w gazetce szkolnej "Tandeta", za pracę w harcerskiej drużynie gimnazjalnej, za osiągnięcia sportowe (Bartek Wardęcki został mistrzem województwa warmińsko- mazurskiego w rzucie kulą), wręczono patenty żeglarskie. Następnie wychowawcy spotkali się w swoich salach z klasami, gdzie rozdali świadectwa. I to był już naprawdę..........
KONIEC ROKU SZKOLNEGO!!!!
OD 23.06: WAKACJE!!!!!!!!!!!


INNE WYDARZENIA:-W II półroczu uczniowie obejrzeli w miejscowym kinie film "Uciekające kurczaki" i uczestniczyli w koncercie zorganizowanym przez WGKiP "Dzieci dzieciom".
-W ramach współpracy z Muzeum Kultury Ludowej uczestniczono w otwarciu wystawy o Erneście Wiechercie, w wykładach Studium Wiedzy o Regionie, zajęciach praktycznych z ceramiki.
-Zorganizowano wycieczkę do teatru w Olsztynie na spektakl "Zapytajcie Alice".
-Uczniowie uczęszczający na religię grekokatolicką uczestniczyli w dwóch wycieczkach: do Stoczka Warmińskiego i Warszawy.
- Uczniowie klas II reprezentowali szkołę w Rajdzie Węgorzewskim.
-Członkowie koła historycznego dokonali rekonesansu poniemieckich cmentarzy w Trygorcie, Więckach i Pawłowie oraz nieczynnej elektrowni wodnej i szlaku kolejowego w Ołowniku.
-Samorząd Uczniowski przeprowadził plebiscyt na nauczyciela: "mistrza" (został nim pan Andrzej Zubkowicz), "kosę" (Mirosława Gadowska- Bogus) i "przyjaciela" (ksiądz Krzysztof Bogdański).
-Teatr "Paradoks" i zespół cheerleaders reprezentował z powodzeniem gminę Węgorzewo w ramach Dni Kultury Powiatu Giżyckiego w Giżycku
SUKCESY:-zajęcie I miejsca w konkursie geograficznym (w Giżycku)
-zajęcie II i V miejsca w konkursie chemicznym (w Giżycku)
-zajęcie III miejsca w konkursie matematycznym (w Giżycku)
- III miejsce w konkursie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (Giżycko)
SPORT: Najcenniejszym sukcesem było zdobycie mistrzostwa województwa warmińsko- mazurskiego w pchnięciu kulą przez Bartka Wardęckiego (IId). Wcześniej zdobył on mistrzostwo powiatu i rejonu.
Mistrzostwo powiatu w skoku wzwyż zdobył inny uczeń klasy IId- Paweł Zouner.
Inne wyniki mistrzostw powiatu:
-Łukasz Biłas z kl. IIh zajął II miejsce w biegu na 1000m
-Tomek Milinkiewicz (IIc): I miejsce w rzucie oszczepem
-Marcin Sulowski: II miejsce w skoku w dal
-Łukasz Brzozowski (IIa): III miejsce w skoku w dal
Reprezentacja szkoły dziewcząt i chłopców wygrała międzygimnazjalne zawody lekkoatletyczne organizowane przez gimnazjum w Więckach i zdobyła puchar Przewodniczącego Rady Gminy Budry
Reprezentacja chłopców zdobyła lekkoatletyczne mistrzostwo rejonu w Ełku i zajęła II miejsce w mistrzostwach powiatu w Giżycku.
Piłkarze dotarli do 1/16 finału rozgrywek Coca Coli.
W zawodach strzeleckich o "Srebrne Muszkiety" organizowanych przez Jednostkę Wojskową w Węgorzewie, nasi uczniowie: Natalia Łys, Kamil Grzelak wygrali w swoich kategoriach wiekowych.

Powrót na początek strony